Małopolska Niania, podwyżka dla sołtysów i pomoc dla Pomorzan

Wadowice, Polityka, Wiadomości, 25.09.2017 14:20, PG
Zobaczcie najistotniejsze sprawy, jakie wadowiccy radni uchwalili na ostatniej sesji.
Małopolska Niania, podwyżka dla sołtysów i pomoc dla Pomorzan

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach przyjęto kilka znaczących dla mieszkańców Wadowic uchwał. Między innymi przegłosowano Gminy Program Małopolska Niania. Podobny działa również w Kętach. To pilotażowy program, który polega na wsparciu małopolskich rodzin w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym poprzez udzielenie pomocy finansowej gminom województwa małopolskiego na dofinansowanie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Świadczenie wynosić będzie 1500 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy.

 

Ustalono także podwyżkę dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli. Teraz sołtysi będą otrzymywać miesięczną dietę wysokości 30% (wcześniej było to 25%) a przewodniczący  zarządu osiedli 15% (wcześniej było to 12,5%) minimalnego wynagrodzenia za pracę.

 

Dodatkowo przyznano także dietę pozostałym członkom zarządu czyli zastępcy przewodniczącego zarządu osiedli w wysokości 10% i sekretarzowi zarządu osiedli w wysokości 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę.

 

Radni przekazali także 20 tys. zł gminie Czersk na zakup samochodu pożarniczego dla tamtejszej jednostki OSP. Jest to miejscowość, przez którą w sierpniu tego roku przeszła nawałnica, uszkodzonych zostało wiele domów a mnóstwo drzew zostało powalonych. To już kolejna gmina, która postanowiła pomóc Pomorzanom. Pieniądze przekazała też gmina Wieprz. Andrychów i Zator także mają podobne uchwały w porządku obrad najbliższych sesji.

 

Udzielono także dotacji w kwocie 17 tys. zł  na termomodernizację budynku OSP Chocznia.

 

Co ciekawe i ważne od teraz 200 mieszkańców gminy Wadowice, posiadających czynne prawo wyborcze w wyborach do Rady Miejskiej, może wystąpić do Rady Miejskiej o podjęcie uchwały określonej treści. To daje mieszkańcom inicjatywę uchwałodawczą.

 

Radni postanowili także oddać w wieczyste użytkowanie na okres 99 lat nieruchomość położoną w Choczni, z jednoczesną sprzedażą stojącego na niej budynku starej szkoły przy ul. Głównej 1A, który jest własnością gminy. Ale o tym szerzej w osobnym artykule...

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy