Lekcje przeciw mowie nienawiści w szkołach według burmistrza Wadowic są indoktrynacją lewicową

, Polityka, Wiadomości, 25.01.2019 19:00, PG
- Za mojej kadencji szkoły podstawowe w gminie Wadowice będą wolne od politycznej indoktrynacji. - mówił podczas sesji burmistrz Bartosz Kaliński.
Lekcje przeciw mowie nienawiści w szkołach według burmistrza Wadowic są indoktrynacją lewicową

Po tragicznych wydarzeniach mających miejsce w Gdańsku i śmierci prezydenta Pawła Adamowicza w wielu samorządach w Polsce zaplanowano w szkołach lekcję na temat mowy nienawiści.

W Wadowicach takich zajęć nie będzie, gdyż burmistrz Bartosz Kaliński uważa to za indoktrynację polityczną. Taką odpowiedź usłyszał były burmistrz a obecnie radny Mateusz Klinowski.

- Mowa nienawiści nie jest zjawiskiem abstrakcyjnym, poprzedza ona i przekształca się w realną agresję. Dobitny tego przykład mieliśmy w Gdańsku, gdzie zarówno WOŚP jak i Paweł Adamowicz byli przez lata celem politycznej nagonki ze strony środowisk prawicowych czy mediów publicznych. W Wadowicach również nie brakuje przykładów mowy nienawiści. – mówił M. Klinowski.

Klinowski zapytał Kalińskiego jakie działania zamierza podjąć nowy burmistrz w sprawie zapobiegania mowie nienawiści w szkołach i czy przygotował w tej sprawie jakiś program.

- Za mojej kadencji szkoły podstawowe w gminie Wadowice będą wolne od politycznej indoktrynacji. Nie będziemy rozdawać dzieciom w szkołach podstawowych książeczek z wizerunkiem burmistrza ani innych polityków. Nie będziemy pozwalać organizacjom o charakterze politycznym czytania publikacji, które można by było uznać za indoktrynację ideologiczną tak jak lewicową (jak to miało miejsce w poprzedniej kadencji), jak i również prawicową. Nie będziemy tego robić. Uważam, że wychowywanie polityczne dzieci należy do wyłącznych przywilejów rodziców. Jeśli ktoś dorobi się dzieci ( w tym radny Mateusz Klinowski) może te dzieci w sposób dowolny politycznie wychowywać. Nie będziemy tego robić w publicznych szkołach za publiczne pieniądze. – oświadczył Bartosz Kaliński (PiS).

Zobaczcie zapis z sesji Rady Miejskiej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 27.01.2019 18:27

Jak on chce żeby szkoły były wolne od indoktrynacji? Przecież szkoły podlegają pod ministerstwo indoktrynacji zwanym edukacji. A funkcjonariusze tego ministerstwa nazywani są w szkołach nauczycielami. Naszym dzieciom wciskane są różne brednie na które większość rodziców nie reaguje z braku podstawowej wiedzy. Jeżeli ktoś czerpie wiedzę o świecie z mediów głównego ścieku prawdy się nie dowie.

`, 26.01.2019 17:29

Psikuta w waszej, czyli w waszej !!!!!!! więc odpowiesz czy nie ?????

",,**,,", 26.01.2019 16:49

Niemczyk w telewizji waszej czyli?????

zbyszek50, 26.01.2019 14:13

Rower ,albo jesteś za młody ,albo za stary a by to pojąć,panowie i Panie,posłuchajcie dobrej muzyki będziecie o wiele szczęszliszczy

`, 26.01.2019 14:09

Wykaż się Psikuta sprawiedliwością i napisz czy tylko w "tvpis" mówili "ile to ma kont w bankow,mieszkan???" ... czy w waszych mediach była taka sama narracja.

",,**,,", 26.01.2019 14:08

Dziwny ten burmistrz Wadowic...o glupotach gada zamiast brac się do roboty... zrobili ze smierci Adamowicza żałobę narodowa, a kto gadal w tvpis ile to ma kont w bankach,mieszkan??? Z uczciwej pracy sie dorobil??? Dajcie spokoj,chlop skremowany... a w sejmie zawsze jeden drugiemu w myslach będzie wbijal...nóż w plecy... i nikt nigdy tego nie zmieni. A taki o to niemczyk wpadl w nalog komentarzy ale coz jemu nawet psychiatra nie pomoże. Amen. A tego psychola co zabil Adamowicza powinni powiesic i pokazac to na zywo w wiadomościach o 19.30.

",,**,,", 26.01.2019 14:06

Dziwny ten burmistrz Wadowic...o glupotach gada zamiast brac się do roboty... zrobili zevsmierci Adamowicza żałobę narodowa, a kto gadal w tvpis ile to ma kont w bankow,mieszkan??? Z uczciwej pracy sie dorobil??? Dajcie spokoj,chlop skremiwany... a w sejmie zawsze jeden drugiemu w myslach będzie wbijal...nóż w plecy... i nikt nigdy tego nie zmieni. A taki o to niemczyk wpadl w nalog komentarzy ale coz jemu nawet psychiatra nie pomoże. Amen.

`, 26.01.2019 13:59

A może odpowiesz nam po "murzyńsku" lub "eskimosku" czy uważasz swój komentarz cyt "Myślałem ze mi muchy ekran osrały. Przecieram kilka razy i nic. Czyli to nick jest. Takie dwa rozd...ne przecinki" ... za zwykłe czy niezwykłe chamstwo ? Oczywiście tylko osoba z niepełnym podstawowym widzi tam cyt "Takie dwa rozd...ne przecinki" ale OK ! jestem tolerancyjny dla osób z niskim wykształceniem.

`, 26.01.2019 13:54

Ja nie, ale taki besserwisser jak Ty pewnie widział i słyszał OOOOOO HAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAA ... I tak jak już pisałem: przepraszam jeżeli poczułeś "konsternacje" po moim komentarzu którego i tak nie zrozumiałeś :-0

mark7, 26.01.2019 13:49

Najpierw odpowiem przecinkowi. Czy słyszałeś lub widziałeś by ktoś rozmawiał i dyskutował z murzynem po eskimosku? A do zygfryda: nie należy patrzyć bo to z Twojej perspektywy bardzo daleko, lecz należy tam bywać by wiedzieć..... Kilkukrotne edytowanie to problem MN, nie użytkowników. Ale tak jest gdy priorytetem są reklamy.

`, 26.01.2019 13:43

Może na przyszłość zanim znowu poczujesz chęć zabłyśnięcia zastanowisz się dwa razy czy aby nie przyniesie to odwrotnego skutku. Wiem że to bardzo trudne ale spróbuj! .... I oczywiście przepraszam jeżeli poczułeś "konsternacje" po moim komentarzu którego i tak nie zrozumiałeś :-0

`, 26.01.2019 13:41

"Wysilając wyobraźnię , można by ten problem nazwać językiem nieprzyjaznym, mową naganną, itd, itd. Ładnie brzmi , jest medialnie akceptowane przez społeczeństwo. A ma ono swój pierwowzór ,który precyzyjnie określa takie zachowanie. Jest to pospolite chamstwo." ..................... Jako przykład tegoż zwykłego "chamstwa" można by tu zamieścić komentarz niejakiego "mark7" z dnia 23.01.2019 cytuję "Myślałem ze mi muchy ekran osrały. Przecieram kilka razy i nic. Czyli to nick jest. Takie dwa rozd...ne przecinki."

zygfryd_kominek, 26.01.2019 13:11

mark7 nie zaprzeczam. Na zachód od Odry robi się dziki zachód jakby nie patrzeć... Ps. Raz napisałem a jakiś robot wrzucił 3x komentarz:/

zygfryd_kominek, 26.01.2019 13:04

Brawo dla Pana Burmistrza! Na zachodzie takie zabójstwa to codzienność a u nas się zrobił świetny medialny temat. I żałoba narodowa - żałosne. O pięciu dziewczynkach które spłonęły już wszyscy zapomnieli bo teraz co innego na topie... DRAMAT

mark7, 26.01.2019 12:21

Mówimy o " języku nienawiści" i odmieniamy go przez wszystkie przypadki. A cóż to takiego jest? Czy określenie to odzwierciedla znaczenie tych zachowań? Określenie to nie powstało na prowincji ,lecz zostało stworzone na potrzeby komunikacji społecznej. Zostało wypromowane przez elity . Wysilając wyobraźnię , można by ten problem nazwać językiem nieprzyjaznym, mową naganną, itd, itd. Ładnie brzmi , jest medialnie akceptowane przez społeczeństwo. A ma ono swój pierwowzór ,który precyzyjnie określa takie zachowanie. Jest to pospolite chamstwo. Ni mniej ni więcej. Władza uznała że walka z tym zjawiskiem pod szyldem walki z językiem nienawiści jest bardziej elegancka. Uznała również że każda z opcji ma swój wkład w ten język. Czyli każdy z polityków i ich wsiowych poklaskiwaczy to pospolite chamy. Który ze znanych nam polityków, biskupów, działaczy różnej maści chciałby siebie nazwać chamem? Nikt z nich ! Stworzono więc słowa które są eleganckie , lecz znaczenie ich nie odbiega od znaczenia słowa cham. Walka z językiem nienawiści to misja, a walka z chamstwem to przyznanie że elity i kolaborujące i nimi społeczeństwo to zbiorowisko chamów, dążących po zmiany postaw. Pytanie tylko w jakim kierunku.

mark7, 26.01.2019 11:51

Dzień dobry w ten sobotni poranek. Czytam że zabójstwa ,podobne do tego z Gdańska to cyt."Na zachodzie takie zabójstwa to codzienność". Chcę dopytać autora tych słów. Czy mówiąc to miał na myśli dziki zachód, czy też zachód którym określamy kraje na zachód od Odry. Znając to co dzieje się w cywilizowanym świecie, mam wrażenie że opinia dotyczy tego pierwszego.

barte, 26.01.2019 11:40

Słusznie ludzie powinni być bardziej odporni na nienawiść w stosunku szerzoną przez pis i tvpis w stosunku do ludzi którzy nie popierają kaczora i spółki

szppp, 26.01.2019 11:38

przepraszam. Obdarowanymi były córki Pana Adamowicza ale to byli dziadkowie ze strony żony. Wszystko jest na " dzienniku bałtyckim ". To gazeta jaką chyba niemiecki wydawca wydaje to nie można powiedziec że "prawica nakręcała ". Tak czy owak. Nie dajmy się zwiariować. Ani burmistrz który pozwala sobie na mało kulturalne i głupie wycieczki osobiste a z drugiej strony ci co myślą że lekcje przykryją prawdę o ich kolegach jakich nie będzie wolno krytykować czy w ogóle o nic pytać co z nimi ma wspólnego. chcecie lekcje o mowie nienawiści to niech nie będą poświęcone jakimkolwiek politykom czy np. mniejszościom seksualnym ale temu jak dzieci odnoszą się do siebie czasami.

szppp, 26.01.2019 11:27

co do lekcji w sprawie tzw mowy nienawiści to ma jednak rację. Za chwilę mową nienawiści będzie powiedzenie że np. prokuratura już za PO prowadziła wokół Pana Adamowicza postępowanie w sprawie mieszkań, tych koło 500 tysięcy jakie pradziadkowie podarowali jego malutkim córkom (babcia krawcowa ale skromnie żyła, a dziadek jak wracał po wojnie od bauera przywiózł do Polski - tak ten majątek tłumaczyli) a nie wpisał tych pieniędzy do oświadczenia majątkowego i o tych chyba 30 kontach jakie miał.

szppp, 26.01.2019 11:23

wypominanie komus że nie ma dzieci to dosyć prymitywne. do tego bardzo głupie. Rozumiem że jesli ten burmistrz nie na tytułu ekonomisty to o finansach nie będzie nigdy mówił??? tytułu doktora to słowem o służbie zdrowia nie wspomni?

kalafior, 26.01.2019 10:23

@abcabc. Burmistrz Kaliński ma rację ,nie chcę aby ktoś obcy moje dzieci upolityczniał a tym bardziej były burmistrz o takich poglądach.Przegrał wybory i chłopina jak widać nie może się z tym pogodzić.

zygfryd_kominek, 26.01.2019 09:33

Brawo dla Pana Burmistrza! Na zachodzie takie zabójstwa to codzienność a u nas się zrobił świetny medialny temat. I żałoba narodowa - żałosne. O pięciu dziewczynkach które spłonęły już wszyscy zapomnieli bo teraz co innego na topie... DRAMAT

abcabc, 26.01.2019 09:27

a dlaczego burmistrz wyśmiewa poprzedniego burmistrza że nie ma dzieci??? może nie może mieć. rasowy pisowiec z tego kalińskiego

zygfryd_kominek, 26.01.2019 08:46

Brawo dla Pana Burmistrza! Na zachodzie takie zabójstwa to codzienność a u nas się zrobił świetny medialny temat. I żałoba narodowa - żałosne. O pięciu dziewczynkach które spłonęły już wszyscy zapomnieli bo teraz co innego na topie... DRAMAT

-JOE-, 26.01.2019 08:14

Tłumiąc tzw mowę nienawiści będzie coraz więcej przypadków gdzie po fakcie będziemy mówili że taki spokojny i w ogóle a taka tragedia.

-JOE-, 26.01.2019 08:11

Powinniśmy zacząć leczyć horobę a nie jej objawy. Widać skrzywienie naszego społeczeństwa właśnie w przypadkach gdzie fałszywie oplakujemy stratę kogoś kto miał stanowisko lub dobra materialne a zanim odszedł prawie nikt o nim nie słyszał. Oplakujemy tylko bo można na tym coś ugrać dla siebie a gdy ginie dziecko które nie ma do zaoferowania bogactwa to nas to nie obchodzi.

Rower , 25.01.2019 23:32

Kolego niżej, uważaj bo zaraz zostaniesz zwyzywamy od pisowcow i oskarżony o mowę nienawiści. Tak się zmieniła polityka. Jak pare lat temu dziecko powiesiło się na sznurówkach z powodu kpin w internecie, to żaden polityk się nie odezwał. Wielcy mi wybawiciele.

`, 25.01.2019 23:29

A czym Psikuta według ciebie różni się miasto "pisowskie" od zarządzanego przez "Żaka"

tomekx, 25.01.2019 23:14

Jak to dobrze że Andrychów za kadencji burmistrza Żaka jest normalnym a nie pisowskim miastem

`, 25.01.2019 21:17

Tego w którym apelowała żeby nie używać śmierci jej męża do gry politycznej ???

xpek, 25.01.2019 21:06

przeczytaj albo obejrzyj wywiad jaki udzieliła żona zabitego prezydenta to zrozumiesz

Rower , 25.01.2019 20:55

Nie ma to jak robić wodę z mózgu mówiąc, że zabójstwo adamowicza jest przez mowę nienawiści. No tak wcale go nie zabił psychol no opozycja tutaj kabaret odstawia niezły.