Lekarze wypowiedzieli klauzulę ale szpital w Wadowicach działa normalnie

Region, Wadowice, Polityka, Wiadomości, 04.01.2018 18:15, PG

Jak radzi sobie wadowicka lecznica bez lekarzy, którzy wypowiedzieli klauzulę?

Lekarze wypowiedzieli klauzulę ale szpital w Wadowicach działa normalnie

Kilka tysięcy lekarzy rezydentów i specjalistów w całej Polsce wypowiedziało umowy, na mocy których wyrażali zgodę na przedłużanie czasu pracy powyżej 48 godzin tygodniowo, tzw. klauzula opt out.

Jak wiadomo lekarzy brakuje wszędzie, więc wydłużanie czasu ich pracy częściowo rozwiązywało problem.

Jak sytuacja ma się w Szpitalu Powiatowym w Wadowicach? Dyrektor Beata Szafraniec uspokaja, że wszystko działa bez zarzutu i jest pod kontrolą. Dyżury są rozplanowane i nic nie zagraża pacjentom.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 05.01.2018 23:40

@aleocochodzi Ja w necie czytałem juz ze Ziemia jest płaska,Elvis żyje,o Smolensku nie wspomne przez litość dlatego rewelacje na temat szczepionek pozostawię bez komentarza chcesz w to wierzyć to wierz ,potem sie czyta o dramatach rodziców po ospa party i innych tego typu pomysłach.

igor102, 05.01.2018 19:52

odbudowa Polski po latach rządów mafii PO-ZSL-LSD będzie trwała dłużej niż 2 lata....jak powiedział Siara z Killera - skurwi....syny miały rozmach....sprzedały co się da za grosze,uwłaszczyły siebie,rodziny i znajomych....kasa się skończyła,CBA działa ....nie jest to dla ich komfortowy czas ;-)))

aleocochodzi, 05.01.2018 19:17

Na razie nie było żadnej reformy. Póki co jest poplatformianopeeselowski syf.

zandrychowa, 05.01.2018 14:16

Widać właśnie skutki reformy służby zdrowia.Cała prawda pisowskich nieudolnych rządów wychodzi powoli bo powoli na światło dzienne. Miała być poprawa a jest gorzej

aleocochodzi, 05.01.2018 14:00

Lekarze powinni zacząć protestować żeby pozwolono im w końcu leczyć ludzi! Na razie lekarz jest tylko od stosowania procedur medycznych. Lekarz nie odpowiada za zdrowie pacjenta. Nie stosuje się terapii które mogą wyleczyć człowieka bo to nie na rękę koncernom farmaceutycznym. Cały system do zaorania i zmiany!

igor102, 05.01.2018 10:00

lekarz - jedyny zawód w Polsce którym państwo płaci za sen w pracy....Pan i Władca musi się wyspać w szpitalu bo rano przyjmuje prywatnie...Nie daj Bóg by pielęgniarka obudziła chama bez powodu - no chyba że umiera pacjent,wtedy być może cham nie zrobi jej awantury....Każda kasa na podwyżki tak ale dla pielęgniarek !!!

specnarz, 05.01.2018 07:20

Wiadomo że każdy woli spać w swoim łóżku i za gotowość do pracy należy się jakieś wynagrodzenie ale... czy byliście kiedyś na Andrychowskim dyżurze w nocy lub nad ranem? Pielęgniarka musiała czuwać i to ona budziła lekarza który w niezbyt dobrym humorze przychodził po kilkunastu minutach. Lekarzom chodzi o to że nie mają czasu na prywatne praktyki gdy muszą pełnić dyżury. Kiedy był biały protest przed sejmem to najwięcej dostali lekarze. Im są na rękę długie kolejki bo wtedy chętniej przychodzimy prywatnie. PS: Otrzymaliście kiedykolwiek za taka wizytę rachunek? Upomnieliście się o niego?

cath, 04.01.2018 23:44

Igorku odwróćmy to jak bogate i bezmyślne musi być Państwo,które pozwala sobie na takie marnotrawstwo pieniędzy.Nie lepiej stworzyć takie warunki by chcieli zostać i wracali a nie wyjeżdżali.Polska jako społeczeństwo sie starzeje,średnia wieku rośnie ludzie żyją dłużej przyrost naturalny jest jaki jest .Przez lata zapominano o kształceniu kadr,kto mógł to wyjechał.Zamknieto licea pielęgniarskie,nie zwiększono limitów przyjęć na studia medyczne,praktycznie zamknięto niektóre specjalizacje np.pediatrie i jest to co jest i wbrew temu co twierdzi Radziwił bedzie gorzej.Mityczne 6% w 2025 roku ,kiedy np.w tym roku zakłada sie spadek nakładów na ochronę zdrowia,6,8 %PKB to wg WHO bezpieczny poziom ale w tym roku za 7 lat to moze być 8% i dalej bedzie nędza.Ale za to będziesz miał jednostki OT w Andrychowie.Kiedy pisałem co Radziwił szykuje byłem tu mieszany z błotem przez niejakiego antyleminga,a okazało sie ze calodobowka zniknęła w Andrychowie- wykorzystano zmianę przepisów przez Radziwilla i bezczynność władz miasta bo winę ponoszą obie strony.Za chwile reforma dosięgnie tzw opiekę specjalistyczna i tu raczej na pewno można zapomnieć o kardiologa w Andrychowie,potem jeszcze opieka koordynowana i zostanie leczenie prywatne.Bawily mnie wczoraj zachwyty posłów PIS nad tym ze nie bedzie nadwykonań,nie bedzie bo nikt za nie nie zapłaci.Dostaje sie teraz określona kwotę i za nią sie leczy .Koncza sie pieniądze,kończy sie leczenie.NFZ tez miało nie być ale bedzie bo jest mimo wszystko tani.Calosc opieki zdrowotnej w Polsce oparta była na fakcie ze żeby zarobić trzeba było pracować na kilku etatach.Stad lekarze zarabiali ale pracowali po kilkaset godzin tygodniowo,znam takich,którzy pracowali w trybie dyżurowym dwadzieścia kilka dni po 24 godziny.Przeliczcie sobie ile to etatów i bądźcie pacjentami takiego lekarza....

STARYWYGA, 04.01.2018 23:03

Szpital Wadowice idzie na psy Co do oddziału wewnętrznego 1 dopóki tam pracował Doktor Sumper oraz ordynatorem był doktor Krupnik odział był na poziomie teraz załamka poziom poniżej dolnej normy Chirurgia owszem owszem jeszcze na poziomie W listopadzie usuwałem 4 zmiany na skórze w Bielskim centrum onkologi nie ma porównania ,profesjonalny sprzęt , znakomite wykonanie ,bardzo dobry sprzęt 15 minut i 4 zmiany usunięte w przychodni chirurgicznej w Wadowicach trzeba było czekać nawet 3 godziny w Bielsku miałem na 15:00 zostałem przyjęty o 15:15 zabieg bez szwóch bardzo dobry kontakt z lekarzem ,kontrola po zabiegu A o Przychodni chirurgicznej w Andrychowie to lepiej już nie mówić

aleocochodzi, 04.01.2018 20:23

Barte daj namiary na ciebie to podeślę do ciebie parafialną grupę charytatywną to cię wspomogą.

barte, 04.01.2018 20:11

Państwo PIS to jeden wielki bajzel i chaos -czego się nie tkną te zepsują.Zamiast reform robię de-formy.A w sklepach coraz większa drożyzna

aleocochodzi, 04.01.2018 20:06

Nawet zwolennicy PiS zaczynają się orientować że ze "służbą zdrowia" jest coś nie tak. To że było tak za PO -PSL to nikogo nie dziwiło. Przemysł farmaceutyczny dyktuje naszym rządzącym co mają robić aby zwiększyć ich wpływy (zwiększenie budżetu min. zdrowia). Wprowadzona ustawa o POZ i przygotowywane uszczelnienie systemu m.in. szczepień to zapewnienie wpływów dla przemysłu farmaceutycznego. Jednak nie o same pieniądze tu chodzi. Polaków jest za dużo i stanowią zbyt dużą siłę (wg pewnych kręgów powinno nas być nie więcej jak 15 mln). Masowy holokaust odbywający się poprzez tzw. szczepienia nie ma w tej chwili nic wspólnego z ochroną zdrowia ludzi. W tej sytuacji bardzo dobrze była zorientowana była pani premier. Wiedziała że prawdziwa reforma służby zdrowia to fikcja. Byłaby to wojna z międzynarodowymi koncernami dysponującymi budżetami zbliżonymi do naszego państwa. Internet oferuje dostęp do wiedzy na temat szczepionek i powikłań po nich. Umieramy jako naród, umieramy jako ludzkość.

igor102, 04.01.2018 19:57

młodym konowałom polecam maść na ból dupy,naukę,naukę i jeszcze raz naukę...za kilka lat będziecie kasować po 400 - 500 zeta za półgodzinną wizytę jak teraz kasują wasi starsi koledzy ;-((( jak się dalej nie podoba to wypier.....ć z Polski po wcześniejszej wpłacie miliona złotych za koszta waszych studiów finansowanych przez polskich podatników !!!

Starybrat, 04.01.2018 19:35

Rezydenci - w zależności od tego, jaki to jest rodzaj rezydentury i jaką mają specjalność – dostają od ministerstwa zdrowia od 3200 zł do 3900 zł brutto. Zrozumiałe jest, że rezydenci chcą zarabiać więcej, jednak jako młodzi specjaliści powinni chcieć przede wszystkim jak najwięcej się nauczyć.

igor102, 04.01.2018 19:34

jak powiedział klasyk - pokaż lekarzu co masz w garażu...poza tym poprzewracało się młodym konowałom w głowach - kolejna kasta nadludzi po sędziach...Hipokrates to dla nich jakiś starożytny daremny koleś zaś bogiem HAJS...