Komitet Obrony Demokracji zapowiada manifestację na wadowickim rynku

, Polityka, Wiadomości, 20.09.2017 12:20, NEWSY CZYTELNIKÓW
Kilka tygodni temu podobna manifestacja została zakłócona przez przedstawicieli ONR.
Komitet Obrony Demokracji zapowiada manifestację na wadowickim rynku

Członkowie i sympatycy KOD w pokojowy sposób chcą manfestować przeciwko polityce PiS dotyczącej uchodźców. Happening pod hasłem "Jezus też był uchodźcą" odbędzie się 23 września o godz. 19:30 na rynku w Wadowicach.


- Happening ma charakter pokojowego protestu, w ramach którego sprzeciwimy się polityce naszego rządu wobec uchodźców. Jest ona niespójna nie tylko z polityką Unii Europejskiej, której jesteśmy dobrowolnym członkiem, nie tylko z naukami papieża Franciszka i wezwaniem Episkopatu Polski, ale też stoi w opozycji do wielowiekowej tradycji polskiej tolerancji wobec różnych religii i kultur i naszych własnych historycznych doświadczeń, gdy szczególnie w XIX i XX w. fale emigrantów zarobkowych i uchodźców politycznych uciekały z Polski i znajdowały schronienie na prawie wszystkich kontynentach. Strach przed uchodźcami potęgują stereotypy i epatowanie skrajnymi przypadkami mowy nienawiści wykorzystywane przez nasz rząd. Taka narracja prowadzi do aktów agresji ze strony naszych rodaków wobec cudzoziemców przebywających w Polsce. My - Polacy sami byliśmy w czasach wojen uchodźcami i korzystaliśmy z pomocy innych narodów. Naszym obowiązkiem jest pomoc ludziom, którzy dzisiaj uciekają przed śmiercią. W czasie happeningu zostanie odczytany licznie nagradzany wiersz Somalijki Warsan Shire „Dom". Jeśli przekonamy w Wadowicach chociaż jedną osobę – to znaczy, że było warto.- informuje Danuta Czechmanowska, przewodnicząca zarządu KOD Małopolska.

 

Podobny  happening odbył się kilka tygodni temu w Oświęcimiu. Wówczas było o nim głośno, bo został zakłócony przez kilku przedstawicieli Obozu Narodowo-Radykalnego. Jak będzie tym razem w "papieskim mieście"?

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maksymilian, 21.09.2017 10:50

xpek;piszesz bzdury.Zapoznaj się z efektami pomocy około 140 osobom z Syrii przez jedną z organizacji pozarządowej w ubiegłym roku.

Zibi33, 21.09.2017 10:28

xpek czyt. baranek

xpek, 21.09.2017 09:38

przy okazji uchodźców Polska pod rządami PIS pokazuje niestety swoją słabość.to niebywałe że 40-milionowe państwo nie potrafi organizacyjnie ogarnąć pomocy dla chociażby kilku chrześcijańskich rodzin z ogarniętej wojną Syrii

xpek, 21.09.2017 09:37

Bestialski atak we Włoszech. Młody Polak jest podejrzany o brutalny gwałt na 57-letniej bezdomnej natemat.pl/218105,bestialski-atak-we-wloszech-mlody-polak-jest-podejrzany-o-brutalny-gwalt-na-57-letniej-bezdomnej

-JOE-, 21.09.2017 06:28

Po pierwsze Polacy nie mają żadnego nawet moralnego obowiązku przyjmowania tych uchodźców ani słuchania się Merkel. Po drugie kodziarze nie mylcie emigranta z uchodźcą. Po trzecie niech kod jak tak broni tych terrorystów to niech wszyscy bez wyjątku założą pasy sharida i wykonają próbne detonacje oczywiście w Syrii i aby wszystkie były udane.

Maksymilian, 20.09.2017 20:27

Ciekaw jestem czy winni masowej emigracji "Polaków" też będą manifestować. Najpierw należy naprawić zło które zostało uczynione po upadku komuny.

zapora, 20.09.2017 20:24

Banda lewackich zaprzańców WOŃ Z POLSKI POTOMKOWIE ANTYAZJATYCKI KACAPÓW

taranczako, 20.09.2017 20:12

wpychanie na sile do naszego kraju ludzi, którzy sami tego nie chcą do niczego dobrego nie prowadzi to będą niezadowoleni ze swojego losu przesiedleńcy których nie opłacimy przecież sowitymi socjalnymi zasiłkami.

tomasz3157, 20.09.2017 19:43

Mamy w Polsce Ponad Milion Uchodzców z Kraju Ogarniętego Wojną.Czyli Ukrainy.Ale Dla Kod-u i U.Europejskiej To Są Gorsi Uchodzcy.Bo Pracują I Nie Kradną.Nie Siedzą Na Zasiłkach.Nie Gwałcą i Nie Mordują.A Polakami z Czasów 2 Wojny Prosze Sobie Mord Nie Wycierac.Bo Oni Pracowli Na Swoje Utrzymanie.Ilu Lotników Pracowało W Angli na Zmywaku.Mi Wystarczy Jak Musze Pracować Na Romów w Andrychowie.A Dla Nich Jesteśmy Gadziami i Frajerami.Nie Jestem Rasistą.Nie Mam Nic do Chinczyków,Wietnamczyków czy Ukrainców.Ale Nie Mam Zamiaru tyrac Na Tych Nierobów z Afryki.A do Tego Z Krajów Gzie Nie ma Wojny.Chce Zeby Polska Była Bezpiecznym Krajem.

Robert180, 20.09.2017 18:55

Kodowcy to zlepek nieudaczników którzy chcą zarabiać na głupocie ludzi oni chcą decydować za ludzi pokazują ilu jest Polaków w innych krajach to się zgadza tylko tam gdzie są nasi rodacy to pracują na lepsze jutro i nikt ich nie utrzymuje. A uchodźcy by chcieć dostawać kasę za nic a poza tym jeszcze gwałcić kraść i narzekać ze im źle a robić nie będom bo to są nieroby niroby nieroby ta jak ci KODOwcy

aleocochodzi, 20.09.2017 18:36

Kim dla nich jest Jezus? . .

kalafior, 20.09.2017 17:41

Nie wiem gdzie Ci KOD -ziarze żyją na ziemi czy księżycu,chyba nie byli ostatnio w Niemczech i Włoszech.Powinno się ich tam przymusowo wysłac w celu rozmów z mieszkańcami tych krajów.Członkowie i sympatycy KOD protestuja przeciw wszystkiemu co robi PiS,ile za to biorą?

Betty, 20.09.2017 16:31

Kochani organizatorzy tej manifestacji - zapraszam na plaże w Rimini, najlepiej w nocy i weźcie ze sobą Wasze Żony a najlepiej Córki... a potem pogadamy

rafi, 20.09.2017 16:17

Bardzo dobry pierwszy komentarz i tyle w tym temacie kodowcy osmieszacie sie wyszly wasze przekrety i uklady na jaw,jestescie daremni.uchodzca nigdy robil nie bedzie,to gnój nierób zlodziej gwalciciel ,oczekuje mieszkania stalej zapomogi zasilku,darmowego pradu gazu jedzenia ciuchow i jeszcze samochodu.a co na to ma powiedziec polowa Polakow co zarabiaja po 1400zl i musza za to zyc,kościół niech sie nie wypowiada na ten temat bo nie maja pojecia co to dom praca i rodzina dla nich liczy sie tylko kasa za gloszenie pisma swietego,niech czarnuchy odprawiaja msze za 13zl brutto za godzine to wtedy moga dyskutowac na temat uchodzcow.

mega-fon, 20.09.2017 15:00

A co to za prawica, która rozdaje pieniądze, to socjaliści pełna gębą, tylko oklamujaca naród.

ulubieniec, 20.09.2017 13:42

Dziwne,że osoby lewicujące podpierają się autorytetem kościoła katolickiego, a przecież bliższe im światopoglądowo byłoby hasło - "Lenin też był uchodźcą" :-)

mega-fon, 20.09.2017 13:33

Są setki tysięcy chrześcijan w Syrii, Ale obojętność podbudowana strachem każe izolować się od nieznanego. Gdyby w czasie wojny świat tak potraktował Polaków, było by to zasadne, ale wdzięczność widocznie nie jest w cenie.

Oliv1990, 20.09.2017 12:49

Proponuje niech każdemu z protestujących zostaną przydzieleni po 2-3 Syryjczyków do ich własnych domów. Proszę bardzo niech pomagają potrzebującym. Każdy kto tak bardzo chce ich przyjmować niech zaprasza ich pod swój dach. Nie mam nic do Ukraińców ale islam to zupełnie co innego.