Kluby sportowe dostały mniej kasy, niż rok wcześniej, z budżetu gminy. Dlaczego?

, Polityka, Wiadomości, 27.01.2020 20:21, PG
Kluby sportowe dostały mniej kasy, niż rok wcześniej, z budżetu gminy. Dlaczego?

Co roku burmistrz Andrychowa przyznaje pieniądze dla różnych organizacji, klubów sportowych czy stowarzyszeń na realizację zadań publicznych.

I tak w tym roku MKS Andrychów na: wspieranie i aktywizację sportu pośród mieszkańców gminy Andrychów ze szczególnym uwzględnieniem roli klubów sportowych oraz szkolenia dzieci i młodzieży, otrzymał dotację w wysokości 320 tys. zł, czyli o 40 tys. zł mniej niż w roku ubiegłym.

Z kolei AKS Beskid otrzymał dotację w wysokości 230 tys. zł czyli o 30 tys. zł mniej niż w ubiegłym roku.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Krzysztof Kubień pytał burmistrza skąd taka decyzja, dlaczego te kluby sportowe otrzymały mniej.

Burmistrz Tomasz Żak twierdzi, że to nie on a komisja konkursowa tak zdecydowała. Ponadto, z informacji podanych przez burmistrza, wynika że wniosków o dotacje jest bardzo dużo (około 70) a w ubiegłym roku AKS Beskid obchodził 100 –lecie istnienia i dlatego dostał większą kwotę.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 28.01.2020 08:27

Na zdjęciu widze jakies 50 000 złotych misięcznie, bez komentarza

oshin22, 28.01.2020 07:27

a sorry - Gospodynie dostały więcej --> na kolacje dla VIPów

oshin22, 28.01.2020 07:26

Wszyscy, którzy wnioskowali dostali mniej a JM Burmistrz zwala winę/odpowiedzilność na komisje. Eh... Alternatywy ;-)