Kęty straciły szanse na unijną dotację. 'My tej sprawy tak nie zostawimy' - zapowiadają władze

, Polityka, Wiadomości, 12.06.2019 17:30, red
Będą się odwoływać.
Kęty straciły szanse na unijną dotację. 'My tej sprawy tak nie zostawimy' - zapowiadają władze
Gmina Kęty nie dostanie dotacji na likwidacje ok. 140 starych kotłów na węgiel i wymianę ich na nowe, gazowe. Lokalne władze starały się o taką dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego, aby poprawić jakość powietrza w gminie Kęty. Ale wiadomo już, że wniosek nie zostanie dofinansowany. Kętom zabrało niewiele – zaledwie pół punktu, aby dotacja była.

- Przegraliśmy konkurs na dofinansowanie wymiany pieców z gminą Stryszów – poinformował radnych miejskich na sesji wiceburmistrz Kęt Marcin Śliwa. Zapowiedział, że gmina się będzie odwoływać.

- My tej sprawy tak nie zostawimy, ponieważ nie czujemy się gorsi od Stryszowa. Mamy tutaj dużą ilość punktów, w związku z tym że przyłącza są również do sieci elektrociepłowni. Nie może być tak, że w Krakowie zapadają decyzje w taki sposób, że subregion Małopolski zachodniej jest pozbawiony 1,5 mln zł, czyli de facto 120 piecy nie ma możliwości wymiany w subregionie małopolski zachodniej – mówił radnym wiceburmistrz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy