Kalwaria wolna od ideologii LGBT? Burmistrz z PSL chce takiego stanowiska

, Polityka, Wiadomości, 02.04.2019 16:25, red
Będzie specjalne stanowisko w tej sprawie.
Kalwaria wolna od ideologii LGBT? Burmistrz z PSL chce takiego stanowiska
Jak informuje Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, w poniedziałek (1.04) na zaproszenie burmistrza tego miasta Augustyna Ormantgo (kandydował z listy PSL) wizytę w Kalwarii Zebrzydowskiej złożyła Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak (PiS), a także Halina Cimer (PiS) - Małopolski Wicekurator Oświaty. W gabinecie burmistrza zostało zorganizowane spotkanie z dyrektorami szkół gminnych, które było okazją do dyskusji nad zagrożeniami młodego pokolenia.

W spotkaniu uczestniczył również Radny Rady Miejskiej Jarosław Lenik - Przewodniczący Komisji Spraw Bytowych, Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji, a także ks. Wiesław Cygan Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej i ks. dr Andrzej Kilian, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

W czasie spotkania burmistrz Augustyn Ormanty wyraził zdecydowane poparcie dla wszystkich działań podejmowanych przez małopolską kurator, która wykazuje szczególną troskę o harmonijny rozwój dzieci i młodzieży.

- Wyrażam zdecydowane poparcie dla wszystkich działań podejmowanych przez Panią Kurator wyrażających sprzeciw wobec demoralizujących treści zawartych w standardach edukacyjnych Światowej Organizacji Zdrowia WHO – mówił Augustyn Ormanty.

Przekazał kurator pismo, w którym wspiera podejmowane przez nią działania. A. Ormanty zadeklarował iż na najbliższą Sesję Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej przygotuje projekt stanowiska „Samorząd wolny od ideologii LGBT”, dodając iż zadaniem wszystkich instytucji jest przeciwdziałanie i ochrona dzieci przed deprawacją i demoralizacją.

źródło: UM Kalwaria

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cozabanda, 04.04.2019 09:37

He, he. Do ochrony dzieci przed demoralizacją zaprosił klechów, wśród których aż roi się od pedofilów i homoseksualistów. Coś mi się widzi, że kadzidło mu uderzyło do główki. Zalecenia WHO , których celem jest właśnie poinformowanie dzieci m.in. o ew. zagrożeniach se strony innych, , są dla niego za trudne do zrozumienia? Przecież oddaje baranki do pilnowania wilkom. Miałem go za rozsądnego faceta, a tu masz. Wyszedł z niego podnóżek klechów?

aleocochodzi, 02.04.2019 17:07

Gupek napisoł co wiedzioł... Co do tematu to nie rozumiem dlaczego sporo mądrych ludzi z PSL nadal firmuje tę patologiczną partię swoimi nazwiskami. Czas spalić zielono-czerwone legitymacje. Ale co na to powiedzą oficerowie prowadzący?

barte, 02.04.2019 16:53

Pisowcy znowu rozpętali narodową histerię.Żałosne