Kaliński vs. Klinowski w sprawie BDI [VIDEO]

, Polityka, Wiadomości, 24.08.2018 17:00, PG
Kaliński vs. Klinowski w sprawie BDI [VIDEO]

Jak już pisaliśmy, 2 lipca Generalny Dyrektor Ochrony Środowiskowa wydał informację o zakończeniu postępowania odwoławczego w sprawie decyzji środowiskowej dla Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Decyzja środowiskowa została utrzymana w mocy – po wcześniejszym odwołaniu złożonym przez burmistrza Wadowic. Jednak decyzja ta została ponownie zaskarżona przez Mateusza Klinowskiego. Burmistrz nie zgadza się na to, aby BDI przebiegała południową częścią gminy (jak planuje inwestor). Proponuje wariant północny.

Ostatnio starosta wadowicki Bartosz Kaliński jako kandydat na burmistrza zorganizował briefing prasowy, na którym krytykował poczynania Klinowskiego o ponownym zaskarżeniu decyzji środowiskowej dla BDI.

Politycy nie zgadzają się prawie we wszystkich kwestiach, ale BDI jest chyba najbardziej problematyczne.

Przypomnimy, że Mateusz Klinowski 3,5 roku temu wygrał wybory na stanowisko burmistrza Wadowic w programie mając właśnie to, to że nie zgodzi się na budowę BDI w wariancie południowym. Podobnie jak jego poprzedniczka z PiS Ewa Filipiak.

Teraz Bartosz Kaliński startuje do wyborów z hasłem budowy BDI w wariancie wybranym przez inwestora, czyli południowym.

Kto zatem ma większe szanse w wyborach w Wadowicach?

W materiale poniżej wypowiedź Klinowskiego i Kalińskiego w sprawie BDI. Które argumenty bardziej przekonają wyborców?Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 25.08.2018 14:42

Psikuta pomyliłeś nazwiska :-0 ... zresztą nie dziwne skoro nawet swoje nazwisko piszesz niekiedy "Psikóta" ........ OOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAA

stan, 25.08.2018 14:09

" Harpula ma dużo racji w tym co pisze.Oczywiscie szpital wadowicki jest teraz przez Zarząd Powiatu postrzegany jako coraz lepiej funkcjonujący.Co można było usłyszeć na zebraniu z kadra Szpitala.Porownanie do Szpitala w Myslenicach świadczy o wiedzy i dobrym samopoczuciu starosty -zle świadczy.Ale mnie to nie dziwi ,czego od niego wymagać.Rzeczywiscie wskutek konfliktu lekarzy z dyrekcja SOR jest na krawędzi istnienia,co jednak nie martwi Zarządu.Martwic moze jedynie zwykłych ludzi w końcu cytując klasyka rząd sie sam wyżywi tak zarząd sam sie wyleczy...Oczywiście można posłużyć sie tutaj zarzutem o tło polityczne czy nawet wyborcze ale prawda jest okrutna.Szpital jest zarządzany beznadziejnie no ale jak dwa miesiące sie traci na organizacje balu przeznaczonego na promowanie własnej osoby i jakis kandydatów na burmistrza Wadowic to trudno cudów oczekiwać.Czasy tez sa takie ze na rynku pracy jest olbrzymi niedobór lekarzy,pielęgniarek.Prace zawsze znajdą,i to oni dyktują warunki.Byla grupa chciała pracować nie chciano dać wyższej stawki o 5 zł ,potem gdy chciano dać o 10 zł to juz oni nie chcieli.Chetnych do pracy w szpitalu brak.Kilku lekarzy odchodzi.Pomysly organizacyjne Dyrekcji sa delikatnie mówiąc nietrafione ,pozwalają sadzić ze wydaje je osoba zupełnie niezorientowana w specyfice pracy szpitala.Dlatego mieszkańcy powiatu wadowickiego obyście zdrowi byli.... " - podsumowanie działalności Kalińskiego w powiecie wadowickim ; Jezus ,Maria !!! (koniec cytatów)

stan, 25.08.2018 14:00

" Szpital w Wadowicach na krawędzi. Czy będzie dalej funkcjonował? Region, Wadowice, Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Polityka, Wiadomości, 24.08.2018 11:25, Zastępca dyrektora szpitala w Wadowicach informuje o tragicznej sytuacji lecznicy."

`, 25.08.2018 13:09

Psikuta jesteś jak zawsze ... "najdelikatniej mówiąc „ niepoważnym „."... jak to na peowca przystało :-0

jerzy23, 25.08.2018 12:38

Myślę że ta Lewacka pomyłka w Papieskim mieście Wadowice w postaci Klinoeskiego już nigdy więcej się nie powtórzy

wolfgang, 25.08.2018 10:52

Miło posłuchać co i jak mówią mądrzy gruntownie wykształceni ludzie z naszych Wadowic. Jednocześnie trudno nie zgodzić z twierdzeniem , że pisowski pochodzący z dalekiej podkrakowskiej wioski kandydat na burmistrza , jest kandydatem najdelikatniej mówiąc „ niepoważnym „.

Keson, 25.08.2018 07:09

Zgadzam sie z mirko2006, zreszta zobaczcie na te wypieki na jego twarzyczuni, tak mi sie teraz przypomniał nasz były PREZYDENT Kwaśniewski, zresztą też n K, i jego "choroba tropikalna"

mirko2006, 24.08.2018 18:05

Ominąć te całe Wadowice dużym łukiem i tyle a tak poza tym to Klinowski jak stara prawda głosi zastał Wadowice murowane a zostawi rozje.....ne! Lepszy burmistrz z Łączan czy nawet z psiej dupy niż ten cały Klinowski hamulcowy postępu, no Jarosław K. numer dwa.