Jest podwyżka za śmieci, ale nie tak duża jak chciał burmistrz

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 28.02.2019 14:55, PG
Od kwietnia podwyżka za wywóz śmieci w gminie Andrychów.
Jest podwyżka za śmieci, ale nie tak duża jak chciał burmistrz

Podczas czwartkowej (28.02.) sesji Rady Miejskiej radni ponownie musieli pochylić się nad podwyżką opłat za wywóz śmieci. Kolejna już propozycja magistratu stawki za wywóz śmieci, od kwietnia do grudnia, miała wynosić 16,50 zł od osoby miesięcznie (przy śmieciach segregowanych) i 33 zł (jeśli ktoś nie segreguje). Kwoty te wynikały z oferty firmy, która złożyła swoją propozycję w ogłoszonym przetargu.

Radny Czesław Rajda zaproponował by stawka wynosiła 15 zł przy śmieciach segregowanych i 30 zł jeśli ktoś nie segreguje. Oznajmił także, że jego propozycja była skonsultowana z burmistrzami i dzięki przesunięciom finansowym w budżecie uda się wszystko zbilansować. Wiceburmistrz Mirosław Wasztyl potwierdził to i zapowiedział, że magistrat znajdzie dodatkowe środki z oszczędności uzyskanych z przebudowy szkoły w Sułkowicach – Bolęcinie oraz przesunięcia płatności za remont remizy OSP w Inwałdzie.

W wyniku tego radni w końcu przychylili się do podwyżki 12 głosami za (Babski Roman, Kobielus Maciej, Kowalczyk Adam, Łysoń Paweł, Magiera Dorota, Moskwik Zofia, Prus Stanisław, Rajda Czesław, Rzadek Zbigniew, Sarlej Tadeusz, Wątroba Ewa, Żydek Władysław) i 7 przeciw (Biłko Tadeusz, Guzdek Jakub, Kapela Józefa, Kubień Krzysztof, Mikołajek Wiesław, Nowak Sławomir, Sordyl Jacek. Dwie osoby wstrzymały się od głosu: Powroźnik Andrzej i Studniarz Alicja.

Również radna Alicja Studniarz wyszła z propozycją zmiany stawek. Według radnej powinno być to 13 zł przy śmieciach segregowanych i 26 zł jeśli ktoś nie segreguje. Ten pomysł jednak nie został wzięty pod uwagę.

Radny Wiesław Mikołajek zarzucił burmistrzowi Tomaszowi Żakowi, że gdyby w kampanii wyborczej powiedział mieszkańcom, że jedną z pierwszych jego decyzji będzie podwyżka za śmieci, to by nie został włodarzem tej gminy.

Warto też zaznaczyć, że jeszcze na początku sesji radny Adam Kowalczyk poprosił o wycofanie z porządku obrad uchwały w sprawie wprowadzenia na terenie gminy programu dla rodzin wielodzietnych pn. Andrychowska Rodzina na Plus. Radny zwrócił uwagę, że nie ma w tym dokumencie zawartych ulg dla osób starszych. W wyniku czego Rada 16 głosami za wycofała tę uchwałę z porządku obrad. Następnie trzeba było wycofać kolejną uchwałę dotyczącą dopłat dla rodzin wielodzietnych za gospodarowanie odpadami komunalnymi, gdyż z powodu wycofania wcześniejszej uchwały, ta o dopłatach do śmieci nie ma podstawy prawnej.

Wniosek jest taki, że od kwietnia tego roku mieszkańcy gminy Andrychów zapłacą za gospodarowanie odpadami komunalnymi 15 zł od osoby w przypadku śmieci segregowanych i 30 zł gdy ktoś nie segreguje. Dopłatami dla rodzin wielodzietnych oraz dla osób starszych radni zajmą się na kolejnych obradach.


Na tej samej sesji radni także nie zgodzili się na utworzenie Miejskiego Ośrodka Turystyki, Sportu i Kultury w Andrychowie. Więcej na ten temat już dziś wieczorem na mamNewsa.pl


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cdn, 02.03.2019 09:20

Kłamcy i głupcy. Sami się przyznali do kłamstw, byle radnymi zostać. W czym jeszcze kłamali?

",,**,,", 02.03.2019 08:12

Jakim to trzeba byc idiota by glosowac przeciwko podwyzce na 13zl. A za dwa miesiace glosowac za kwota 15zl. Gdzie teraz w komentarzach sa te sieroty co chwali kobielusa,ze dotrzymuje słowa?????? Kobielusie pora oddac mandat radnego,13lat jesteś radnym i nic kompletnie nie zrobiles!!!!!!!!!!!!!! Glosiwales przeciwko inwestycjom takim jak basen remontom ul. Metalowcow, Wlokniarzy, Lenartowicza, przeciwko sciezkom rowerowym, chodnikom, parkingom, i Ty chciales być burmistrzem???????? A siano masz w glowie!!!!!!!!!!!!!!!! Rzucasz bezpodstawnie oskarzenia a potem wyrokami sądu musisz przepraszac, tego Cie uczy brat ksiezulek??????? Popatrz w jakim stanie jest Twoj okreg wyborczy, przejdź się co kwartal po osiedlu rusz dupe jakie sa chodniki parkingi zielen ulica, jak wyglada teren wokół SP5, jakie dzieci maja dojscie do przedszkola nr 3, chodza po kamieniach, czy Ty masz odwage patrzec ludziom w oczy na osiedlu???? Nie nadajesz sie do niczego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zandrychowa, 02.03.2019 00:10

MACIEJ KOBIELUS zapisze się na kartach historii Andrychowa.Głosował przeciwko stawce za śmieci w wysokości 13 zł a poparł stawkę w wysokości 15 zł.Co na to jego wyborcy z osiedla jak spojrzy im w twarz?

asza, 01.03.2019 11:58

Dlaczego nie było podwyżki cen śmieci w roku wyborczym? Dokładnie to określił bodajże pan Sarlej "też chcieliśmy zostać radnymi"! Czyli walka o stołki najważniejsza!

madzia, 01.03.2019 10:03

Wiem że to trudne jak się nie ma zaplecza w postaci 100 urzędników ale może nagłośnienie sprawy i przeprowadzenie skutecznych działań byloby szansą dla Kobielusa u jego radnych żeby odzyskać szacunek ludzi po tym wczorajszym??? Bo głosowanie kolejnych podwyżek razem z radnymi pana Żaka niczego nie rozwiąże.

Turboplazmotron, 01.03.2019 09:20

Najgorsze jest to że jeżeli nie zmieni się polityka samorządu w zagospodarowaniu odpadów to w styczniu czeka nas kolejna podwyżka. Nikt nie skupia się na poprawie sytuacji .

andrychowianka2, 01.03.2019 08:04

przecież to radni od burmistrza i o zgrozo radni od Pana Kobielusa przegłosowali 15 złotych. A pan burmistrz mówił że 13 złotych jest po przetargu nieaktualne. Pełno jest takich wypowiedzi jego i jego urzędników. Co by nie mówić wynik głosowania z nazwiskami radnych którzy zagłosowali za taką podwyżką zostanie i będzie jako ściąga do kolejnych wyborów. Teraz módlmy się żeby pan burmistrz nie wymyślił od nowego roku 20 złotych.

tomasznasz, 01.03.2019 07:47

generalnie jest opinia że w naszej gmnie za Żaka z jakiegoś powodu śmieci mają być najdroższe w okolicy. I głosami radnych Żaka i niestety Kobielusa stało się. W Kętach taniej, w Wieprzu taniej itd. Brawo radni od burmistrza Żaka i ci którzy z nim byli przez lata a potem odeszli i chyba znowu wrócili (jak się mylę to zwrócę honor).

tomasznasz, 01.03.2019 07:44

taaa, na 3 miesiące czy ciut dłużej? Bo z tego co pamiętam jak za Żaka w 2015 uchwalali podwyżkę i mówił że ma nadzieję że to na lata, to temat podwyżek znowu wrócił na tapetę w 2016 a potem w 2017. Jedynie jakoś w roku wyborczym 2018 nie było tematu :)

barte, 01.03.2019 07:36

Nieładnie to wyszło gdyby nie postawa radnych PIS i Kobielusa śmieci kosztowałyby 13 a nie 15 zł

beskidmaly, 01.03.2019 07:24

Przestancie juz hejtowac na Radnych od Kobielusa 2018 bo te osoby zmadrzaly i wykazaly sie wielka dojrzaloscia polityczna oni doskonale wiedzieli ze im daleko do PiS i wreszcie będą soba tak jak od początku kadencji byc powinni. Wówczas cena smieci bylaby 13 a nie 15 złotych.

ludwik, 28.02.2019 23:49

Ponieważ to moje hasło a leon je tylko pożyczył pozwolę sobie..... No Marcinku przyznaj że kiedy my otwieramy szampana wy myślicie jak mogliście zaufać Maciusiowi, Dorotce i Zbysiowi???? To nie zdziw się jak do nich dołączą jeszcze pisowcy. Żeby trójce było raźniej jak przyjdzie tłumaczyć się wyborcom :) Bo to będzie drugi festiwal płaczu :) Buhahahahahaha

marcin1970, 28.02.2019 23:31

leon: "Ale sobie wybraliście radnych wyborcy Kobielus2018. Buhahahahahahaha " - leonku jeszcze szampana nie otwierajcie!!! Żeby nie było buhahaha z drugiej strony.

marcin1970, 28.02.2019 23:30

weź przestań pieprzyć. Błąd każdemu może się zdarzyć. Zamiast głupich tłumaczeń których nikt nie rozumie proponuje żeby Maciek i jego radni otrząsnęli się, naprawili błąd i pokazali czynami że tysięce osób jakie im zaufały w nich widząc realną opozycję wobec Żaka nie popełniło kardynalnego błędu. Tylko tak udowodnią teraz że się nie sprzedali

troll, 28.02.2019 23:07

Radni Kobielusa wprowadzili ,, wirusa" w pewien program. Spokojnie mogli zablokować podwyżkę lub powołać MOSKiT. Mówienie, ze się sprzedali- to bzdura. Atak na Kobielusa i Studniarz, to efekt, że ta podwyżka była za wcześnie i ,,komuś" nie na rękę.

sowa, 28.02.2019 22:49

a jakie są dochody z odpadów segregowanych? (pytanie do xpeka w końcu wie wszystko co się dzieje w gminie.

leon, 28.02.2019 21:42

zresztą - najlepszy komentarz - "Ale sobie wybraliście radnych wyborcy Kobielus2018. Buhahahahahahaha "

leon, 28.02.2019 21:42

a czego spodziewaliście się od Kobielusa i spółki? Najpierw byli wierni Panu Burmistrzowi, potem go opuścili i krytykowali ile wlezie . Najpierw nie chcieli podwyżki nawet do 13 złotych teraz są za podwyżką do 15 zł. Teraz nie chce Kobielus i Rzadek MOSKiTu to zobaczycie jak zagłosują jak sprawa wróci. Znów będzie okazja do żartów z nich. Tak samo chorągiewkami będą ci z pisu wkrótce. Zobaczycie.–. Za chwilę z opozycji nic nie zostanie!!! Brawo Panie Burmistrzu tak to się robi!!!!!!!!

Turboplazmotron, 28.02.2019 21:37

Może zadam dziwne pytanie ale dlaczego zlikwidowano w Andrychowie składowisko odpadów (tzw wysypisko na Białej drodze) ?

gregory, 28.02.2019 21:34

radni od Kobielusa i on sam mówiąc symbolicznie klęczą w tej chwili przed Żakiem którego tak krytykowali. Niestety klęczą naszym kosztem. Mam nadzieję że szybko podniosą się,naprawią szkody, odzyskają wiarygodność. Chyba że jak to mówi zakolandia "sprzedali się" za spokój, wyjazdy i jeszcze inne rzeczy. To inna rzecz. Nie do odrobienia. Ludzie błędy wybaczają, tzw. sprzedawania się raczej nie szczególnie wobec tego co obiecywał komitet Kobielus2018 ludziom w kampanii.

kalafior, 28.02.2019 21:27

A ja mam pretensje do tych radnych ,którzy wstrzymali się od głosu.Najbardziej denerwuje mnie właśnie taka bezsensowna postawa.Dziwi mnie takie zachowanie i co skłoniło radnych od Kobielusa o poparciu podwyżki?Mam pewne domysły....

kalafior, 28.02.2019 21:21

@sportowiec Jakby miało być 13 zł to by było.

tomasz2, 28.02.2019 21:17

Kobielusa, Magierę i Rzadka pytam czy to będzie już ich normalna praktyka że w jednym miesiącu są przeciw, w drugim za albo odwrotnie? Czy gdzieś mają to co mówili o Żaku i jego sposobie rządzenia gminą gdy starali się o nasze głosy? Czy gdzieś mają swoją wiarygodność?? Taką zwykłą jako ludzi i taką społeczną?

tomasz2, 28.02.2019 21:16

mamnewsa dziękujęza podanie nazwisk radnych którzy zagłosowali za podwyżką. Do radnych pisu i od Żaka nie mam pretensji. Ci z pisu nie poparli podwyżki, jak wcześniej a ci od Żaka poparli jak wcześniej.

tomasz2, 28.02.2019 21:12

"sportowiec" w takiej histerii jakby miał obiecane że cała jego rodzina zostanie zatrudniona w tym moskit :)))

sportowiec, 28.02.2019 20:26

Wstyd Mi za Pana Kobielusa wstyd za Pana Kubienia i wstyd za Pana Mikołajka o Pani Alicji nie wspominając...Panowie niszczycie Andrychów, czuje się źle będąc mieszkańcem Gminy, czuje się oszukany przez Koalicję PIS i Kobielusa, Gmina właśnie zaczyna się cofać! powołanie MOSKiT to była konieczność ... Panowie nie znacie się na niczym !!!! Tylko Tu miałem nadzieję że rozsądek Pana Kubienia jako wuefisty będzie zachowana ... No cóż ... nigdy nie oczekiwałem wiele od Pana ... Ale to co pokazują radni koalicji Kobielusa2018 i Kubienia to "dno", brak kompetencji elementarnej wiedzy ekonomicznej, menadżerskiej ....szkoda słów na was. Niszczenie Gminy "nie bo nie " za niedługo wam poszukujemy, ludzie mają rozum zrozumieli dlaczefo należało podnieść śmieci... mogło być 13 ... dziękujemy Panowie Kubień, Kobielus i Mikołajek...

gtx, 28.02.2019 20:11

@miastoandrychów, przecież to oczywiste zarabia Empol, spółka miejska może nawet przynieść stratę, a firma prywatna zarabia - na tym polega konsorcjum, przynajmniej to w Andrychowie - słuchając ostatnich sesji tak się domyślam, ale zapytaj kogoś mądrego jak powstało, bo ja nie wiem - nie do końca miejscowy jestem

gtx, 28.02.2019 20:01

@miastoandrychów, przecież to oczywiste zarabia Empol, spółka miejska może nawet przynieść stratę, a firma prywatna zarabia - na tym polega konsorcjum, przynajmniej to w Andrychowie - słuchając ostatnich sesji tak się domyślam, ale zapytaj kogoś mądrego jak powstało, bo ja nie wiem - nie do końca miejscowy jestem

piter315, 28.02.2019 19:51

Dzięki

Eco, 28.02.2019 19:26

Zero waste

Gmina2, 28.02.2019 19:17

@Piter315 Za podwyżka opłat głosowało 12 radnych: Roman Babski, Maciej Kobielus, Adam Kowalczyk, Paweł Łysoń, Dorota Magiera, Moskwik Zofia, Czesław Rajda, Stanisław Prus, Zbigniew Rzadek, Tadeusz Sarlej, Ewa Wątroba, Władysław Żydek. Przeciw podwyżce opłat za śmieci byli: Jakub Guzdek, Wiesław Mikołajek, Krzysztof Kubień, Tadeusz Białko, Józefa Kapela, Sławomir Nowak, Jacek Sordyl. Wstrzymali się od głosu: Alicja Studniarz, Andrzej Powroźnik.

Gmina2, 28.02.2019 19:17

@Piter315 Za podwyżka opłat głosowało 12 radnych: Roman Babski, Maciej Kobielus, Adam Kowalczyk, Paweł Łysoń, Dorota Magiera, Moskwik Zofia, Czesław Rajda, Stanisław Prus, Zbigniew Rzadek, Tadeusz Sarlej, Ewa Wątroba, Władysław Żydek. Przeciw podwyżce opłat za śmieci byli: Jakub Guzdek, Wiesław Mikołajek, Krzysztof Kubień, Tadeusz Białko, Józefa Kapela, Sławomir Nowak, Jacek Sordyl. Wstrzymali się od głosu: Alicja Studniarz, Andrzej Powroźnik.

miastoandrychow, 28.02.2019 19:06

Kiedy radni wprowadzą opłatę od piesków ?

kalafior, 28.02.2019 19:03

Niektórzy radni to chyba dali się "zrobić na szaro "bo stawka praktyczne co sesje rosła i rosła .Ciekawe do jakiej kwoty doszłobyby ?Niestety nie dowiemy się przez tych ktorzy dzisiaj zagłosowali za podwyżką?

miastoandrychow, 28.02.2019 19:01

W mojej okolicy 1 mieszkaniec " wytwarza " około 0,1 m3 śmieci, których waga wynosi około 15 kg. Kilogram śmieci kosztuje 1 zł, cena astronomiczna, zastanawiam się skąd biorą się takie ogromne koszty. Biorą jeden kubeł z mojej posesji, co trwa 1 minutę i za to kasują 45 zł. Z moich wyliczeń wynika, że do śmieciary wejdzie za 1 przejazdem około 120 tej wielkości kubłów ze śmieciami. To za jeden przejazd kasują 5400 zł, niezły biznes, kto na tym zarabia tak ogromne pieniądze ? Może ktoś z mpgk skoryguje moje wyliczenia, bo coś mi tu nie pasuje !

kalafior, 28.02.2019 18:56

Jak będziemy dopłacać do rodzin 3+ to zaraz będzie 20 zł bo ktoś musi dopłacić a na pewno nie będzie to burmistrz ani wice burmistrzowie.Po co On powołał tego drugiego wice???

nick1, 28.02.2019 18:55

Rzadkowi też :) Ludwik ma rację "Ale sobie wybraliście radnych wyborcy Kobielus2018. Buhahahahahahaha "

kalafior, 28.02.2019 18:54

@",,**,," Ty naprawdę uwierzyłeś w te 13 zł?

nick1, 28.02.2019 18:54

Ta podwyżka przeszła głosami ludzi Burmistrza i radnych Kobielusa. To fakty. Nie kryjmy tego tylko pokażmy że to powrót do normalności. pisowcy niech sobie będą przeciw, są w totalnej opozycji. Teraz czas na powrót do sprawy moskit. dajmy szansę pokazać Kobielusowi że co miesiąc to inaczej rękę podnosi :)))

kalafior, 28.02.2019 18:53

@zandrychowa Czy np.w Kętach 3 razy włodarze podnosili cenę śmieci w tak krotkim czasie?Tam też była podwyżka i jest 14 zł ale w Andrychowie tradycyjnie najdrożej.

",,**,,", 28.02.2019 18:52

Tytuł ma być taki JEST PODWYZKA ZA SMIECI I TO ZDECYDOWANIE WIEKSZA NIZ CHCIAŁ BURMISTRZ, bo pisiorowa koalicja zaglosowala przeciwko Burmistrzowi i przeciwko wszystkim mieszkańcom Gminy Andrychów!!!!!!!!! Mialo byc 13zl, a jest az 15zl. Koniec koalicji, pisiory w opozycji, cale miasto krzyczy!!!!!!!!!!!!!!!! Cale miasto huczy na pisiorow buczy!!!!!!!

nick1, 28.02.2019 18:51

zandrychowa - daj spokój za PO też były te opłaty. Nie ma co przesadzać jak jest sukces bo tracimy wiarygodność. I z tymi sądami też trzeba uważać. A straszenie radnych - nie tędy droga. Cieszmy się kompromitacją Kobiulesa i jego ludzi i tym że wszystko wraca do normy a nie szukajmy sądów czy przesadzajmy z gadką o odpwiedzialności radnych bo sobie mówią. Niech mówi a co tam jest w opozycji :)

",,**,,", 28.02.2019 18:51

Tytuł ma być taki JEST PODWYZKA ZA SMIECI I TO ZDECYDOWANIE WIEKSZA NIZ CHCIAŁ BURMISTRZ, bo pisiorowa koalicja zaglosowala przeciwko Burmistrzowi i przeciwko wszystkim mieszkańcom Gminy Andrychów!!!!!!!!! Mialo byc 13zl, a jest az 15zl. Koniec koalicji, pisiory w opozycji, cale miasto krzyczy!!!!!!!!!!!!!!!! Cale miasto huczy na pisuorow buczy!!!!!!!

zandrychowa, 28.02.2019 18:43

Pan Mikołajek powinien odpowiedzieć za swoje insynuacje.Drogi panie przetarg na śmieci został rozstrzygnięty już długo po wyborach zatem burmistrz nie mógł wiedzieć przed wyborami jaka może być nowa stawka.Poza tym to pisowski rząd podniósł opłaty środowiskowe które mają bezpośrednie przełożenie na ceny śmieci

ludwik, 28.02.2019 18:41

Ale sobie wybraliście radnych wyborcy Kobielus2018. Buhahahahahahaha

ludwik, 28.02.2019 18:41

Ale sobie wybraliście radnych wyborcy Kobielus2018. Buhahahahahahaha

ludwik, 28.02.2019 18:40

Ale sobie wybraliście radnych wyborcy Kobielus2018. Buhahahahahahaha

piter315, 28.02.2019 18:37

Ponawiam pytanie gdzie można znaleźć spis kto jak głosował czy to tak ciężko prosić o odpowiedź?

",,**,,", 28.02.2019 18:24

Koniec koalicji pisiory w opozycji, cale miasto krzyczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gmina2, 28.02.2019 18:24

Radni PIS 7 głosowało przeciw 2 wstrzymało się od głosu. Radni z Kobielus18 Kobielus, Rzadek, Magiera wstyd! W kampanii głosowałem na Kobielus bo myślałem że to jest coś nowego, że on nie jest taki jak Żak. Niestety myliłem się. Dziękuję za podwyżkę już nigdy na Pana ani na Pana komitet nie zagłosuj. PIS zachował się jak trzeba. Dziękuję że głosowaliście przeciw. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim radnym z PIS!

",,**,,", 28.02.2019 18:22

Sierotka znowu się wstrzymala od głosu...... kompromitacja!!!!!!!!!! Radni od kobielusa zapunktowali i to bardzo!!!!!!!!!!!!!! Przeciez nawet ulomny widzi,ze pisiory nie maja pojecia o ekonomi i inwestycjach.

kalafior, 28.02.2019 18:16

To 13 zł to był taki faltstarcik naszych włodarzy.Jakie doplaty czy ulgi dla rodzin 3+? Mają 500+ a od lipca również na 1dziecko więc o co chodzi?Niech każdy mieszkaniec płaci te nieszczęsne 15 zł .

",,**,,", 28.02.2019 18:12

Anett doszlas juz do orgazmu??? To byla obietnica kubienia masz racje i dzis kubien obietnicy nie dotrzymal. Jego ludzie przegłosowali podwyzke za smieci az o 50procent. To sa fakty,wszyscy widzieli. Pisiory zrobili na złość Burmistrzowi i wszystkim mieszkańcom Gminy Andrychów. Wprowadzili 50procentowa podwyzke za smieci!!!!!!!! Zrobili idiotow z siebie....

kalafior, 28.02.2019 18:08

@xpek Przez PiS? Wszyscy radni od burmustrza glosowali za podwyżką i za 13 zl i za 15zł gdyby 30 powiedział to też byliby za tym.

Anett, 28.02.2019 18:07

sorry było długo nie krótko ale emocje zawiedzionej kobiety no wiecie....:)

Anett, 28.02.2019 18:07

Co do głosowania powiem krótko: długo Maciej Kobielus, Dorota Magiera i Zbigniew Rzadek będą musieli pracować na to żeby odzyskać szacunek wyborców który dziś stracili. Teraz niech ponoszą konsekwencje tego co robią czyli.. od dwóch godzin miasto huczy (bo zakolandia zadziałała jak trzeba) że "się sprzedali" że są niewiarygodni że" są złamani" że trzeba za miesiąc wrócic do sprawy trójki i tej nowej instytucji bo znowu zmienią zdanie i jak to kupieni ludzie zagłosują jak chce burmistrz. "Brawo"! Dla reszty niech to będzie nauczka. Ja i moja rodzina już swoją lekcję mamy bo głosowaliśmy na Kobielus2018 i borbiliśmy pani Magiery i pana Kobielusa jak sie dało i gdzie się dało (mieszkamy w Andrychowie więc ten trzeci pan jest mniej nam znany)

Anett, 28.02.2019 18:00

To była obietnica Kubienia jesli zostanie burmistrZem. Czy zakolAndia na głowę upadła. ŻądA teraz od PO żeby realizowało swoje obietnice chociaz rządzi PiS?

",,**,,", 28.02.2019 17:54

Wiesiu Mikolajku,a czemu Kubien kłamał ze podwyzek za smieci nie bedzie? Bał się ze nie zostanie Radnym??? Wszyscy klamaliscie!!!! Burmistrz chcial wprowadzic 13zl, a pisiory przeglosowaly 15zl. Kłamcy oszusci!!!!!!!!!!!!!! Pisiory kłamcy oszusci!!!!!!!!!!!!! 50procent podwyzki, zagłosowali przeciwko Burmistrzowi i przeciwko wszystkim mieszkańcom Gminy Andrychów!!!!!!!! Wstyd hanba!!!!!!!!!!!!!!!!!

xpek, 28.02.2019 17:50

Przez pis będzemy placic 15 zl zamiast 13 zl. Brawo dobro zmiano

sportowiec, 28.02.2019 17:32

Panie Kubień I Kobiekus , niszczyciel Gminę... dzięki wam zamiast się rozwijać, zaczynamy się cofać ...

krisu78, 28.02.2019 17:14

Burmistrz który chciał 16,50 nie musi się z niczego tłumaczyć??? Radny Mikołajek mówi to co wielu wyborców.

JasiuWedkarz, 28.02.2019 17:05

A dlaczego ponosimy oplate za smieci recyklingowane ? Przeciez tak nie powinno byc !

panda, 28.02.2019 16:43

I DUPA ZBITA RADNI Z PISU -JEST WAS 9 A PRZECIW BYŁO 7-MIU/KASA MISIU KASA/

cymycy, 28.02.2019 16:32

i co?!!!! Komu to szkodziło, że mogło być 13pln???? Mądrale!!!! Może wróćcie jeszcze raz do tematu SP3.

piter315, 28.02.2019 16:29

I co wasze piosiorskie ujadanie. Gdybyście mieli trochę rozumu w głowie to było by 13 zł a teraz wszyscy będziemy musieli płacić 15 zł. Porażka i co ujadacze powiedzie na swoich radnych z Pisu? Nawet ci co głosowali niby na NIE wiedzieli że będzie na tak. Słucham waszych wytłumaczeń!

krisu78, 28.02.2019 16:10

Trochę wstyd - mówię o tych radnych którzy jeszcze kilkanaście dni temu byli przeciwko 15 złotym, wcześniej byli przeciwko 13 zł a teraz nagle zmiana. Hmm wychodzi że nie są to ludzie na których warto stawiać jeśli w swoim zdaniu kilku tygodni nie potrafią wytrzymać. Szkoda.

zandrychowa, 28.02.2019 16:08

Widzę że niektórzy zmądrzeli.Koniec koalicji?