Ile zarabiają nauczyciele?

, Polityka, Wiadomości, 23.01.2020 20:00, red
Przed i po podwyżce. Teraz już wiadomo.
Ile zarabiają nauczyciele?

Zgodnie z ubiegłoroczną nowelizacją ustawy Karta Nauczyciela, samorządy - jako organy prowadzące szkoły - muszą w tym roku po raz pierwszy sporządzić analizy wydatków, jakie poniosły w ubiegłym roku na wynagrodzenia nauczycieli. Jeśli z analizy wyniknie, że dany samorząd wypłacił mniej niż wynika z tzw. średnich wynagrodzeń określonych w Karcie Nauczyciela, to musi wypłacić nauczycielom należne wyrównania.

I powoli to się dzieje. Jako pierwsze w regionie sprawozdanie o wynagrodzeniach nauczycieli za 2019 rok przedstawiły władze powiatu oświęcimskiego.

Dotyczy to nauczycieli zatrudnionych w szkołach podgalających pod Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, a więc dotyczy m.in. szkół średnich w Kętach.

Poniżej zestawienie - przed i po podwyżce. Kwoty wynagrodzenia brutto.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 25.01.2020 13:00

Do tego co pokazane opisie do wysokosci pensji trzeba dodac 13 pensje ,plus doplate do wczasow, plus nagrode byrmistrza lub dyrektora. Roczny urlop na podratowanie zdrowia , bezplatne studia dodatkowe niejednokrotnie do niczego nie potrzebne. Juz niedlugo w naszych szkolach uczyc beda sami dyplomowani bo to 1000 zl do pensji i stazysci bo to najtansze. Tylko zeby ministerstwo dawalo pieniadze w subwencji rowniez na dyplomowanych a nie doic samorzad bo subwencji nie starcza.

Ca-ro, 23.01.2020 21:42

Niech pokażą roczne zeznanie PIT i wtedy dowiemy się ile naprawdę zarabiają