Gdzie wypoczywają lokalni politycy? Sprawdziliśmy

, Polityka, Wiadomości, 25.07.2018 20:20, PG
Wczasy w Polsce czy za granicą? A może jednak praca przy przygotowywaniu kampanii wyborczej? Sprawdziliśmy jak spędzają wakacje lokalni politycy.
Gdzie wypoczywają lokalni politycy? Sprawdziliśmy

Wielkimi krokami zbliża się kampania wyborcza poprzedzająca jesienne wybory samorządowe. Jednocześnie jesteśmy w samym środku sezonu urlopowego, czyli wakacji. W sierpniu nie odbywają się posiedzenia sejmu a przez całe wakacje radni nie spotykają się na sesjach.

Zapytaliśmy niektórych polityków z regionu czy wybierają się na wakacje, a jeśli tak - to gdzie.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak korzysta z wakacji. Właśnie wypoczywa w Nesebarze w Bułgarii. Jak skomentował fakt, że właśnie przybyło mu konkurentów w jesiennych wyborach (kandydowanie na burmistrza zapowiedział radny Maciej Kobielus, zobacz: Jest kolejny kandydat na burmistrza Andrychowa)? - Każdy może startować. Demokracja pozwala na to. Im więcej kandydatów tym lepiej - mówi nam w rozmowie telefonicznej T. Żak.

Z kolei andrychowski radny i kandydat na burmistrza Maciej Kobielus kilka tygodni spędził w afrykańskim kraju Togo, gdzie pomagał swojemu bratu w codziennej pracy dla tamtejszej społeczności. Jak nas informuje na tę chwilę nie planuje już żadnych podróży w tym sezonie wakacyjnym.

Kolejny kandydat na burmistrza Andrychowa Krzysztof Kubień postanowił wybrać się na aktywny wypoczynek przed ciężką walką wyborczą. - Ja co roku, po zakończeniu roku szkolnego, wyjeżdżam z rodziną do Dziwnowa. Spędzamy tam czas na sportowo, np. gramy w tenisa. - mówi nam K.Kubień.

Z kolei burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar w tym roku wypoczywał z rodziną nad polskim Bałtykiem.

Radna Rady Miejskiej w Andrychowie Dorota Magiera wróciła właśnie z wakacji z mężem, które spędzili na Sardynii. - Było świetnie. Piękne miejsce. Polecam. - mówi nam radna.

Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski zazwyczaj spędza wczasy na Mazurach, albo w górach ale w tym roku nie planuje żadnego wyjazdu.

Natomiast przewodniczący Rady Gminy Wieprz Bartłomiej Westwalewicz wraz z rodziną zwiedził Warszawę, a także różne miejscowości w południowej Polsce.

Radny wojewódzki Filip Kaczyński (PiS) pochwalił się ostatnio na facebooku zdjęciami z urlopu na Rodos w Grecji.

Wakacje odpuścił sobie poseł Marek Polak, też członek PiS. - Ja nigdzie nie wyjeżdżam. Zbliżają się wybory i jest wiele do zrobienia. Okres wakacji jest dobrym czasem, by odwiedzić większość gmin i spotkać się z mieszkańcami w ramach dyżurów poselskich. W chwili obecnej jadę z dyżuru w Alwerni. Jako szef PiS w okręgu nr 12 muszę też zadbać o przygotowanie się do wyborów samorządowych. - przekazuje nam poseł.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szpp, 26.07.2018 18:46

rzeczywiście czysta przyjemność wybulić kilka tyś jechać nad nasze morze i nogi w morzu nie zamoczyć bo albo zimno albo sinice jak w tym roku

xpek, 25.07.2018 22:35

po 1 nie jestem tomek a po 2 jak setki tysięcy polaków szanuję każdy grosz i dlatego wolę urlop gdzieś na południu europy. to tyle samo kosztuje

ranyjulek, 25.07.2018 22:33

Na koniec - wydaje mi się że akurat pan Wasztyl to jedyny człowiek z tej "armii zagranicznej Żaka" jaki po wygraniu wyborów przez Kobielusa czy Kubienia nie musi sie martwić o posadę. Do tego nie sieje takiej nienawiści do andrychowian jak abcabc czy xpek.

ranyjulek, 25.07.2018 22:30

Inna sparwa, ważniejsza niż nienawiść xpeka vel tomka. To co czytam w kom najlepiej poinformowanego abcabc to na serio? Na serio nie wystarcza setki tysięcy złotych podatników wydawane na propagandę sukcesu Żaka w andrychowskim radyjku i nowinkach? Jeszcze wymyśliliście że wydacie dodatkową kasę podatników żeby ratować stołek Żaka? Jeśli tak jest – to pomysł z teraz czy powstał podczas podróży Żaka za kasę podatników do Gruzji czy na Ukrainy?

ranyjulek, 25.07.2018 22:29

Tomek - rozumiemy jeśli co polskie to dla Ciebie be i że lubisz podróże. Wszyscy to wiedzą. Ale ta pogarda dla milionów Polaków jacy wybierają polskie morze. Zapamiętamy!

xpek, 25.07.2018 22:25

marnować pieniądze na jakieś butki z wątpliwym jakościowo żarciem w jakimś dziwnowie jak za te same pieniądze można mieć ciepłe morze i all inclusiv w bułgarii egipcie grecji czy turcji

marcin1970, 25.07.2018 22:14

poza tym nie mówcie że Tomasz Żak "naczelny podróznik Polski południowej" będzie chwalił się tym co nawet w jego otoczeniu jest uznawane za efekt pracy kogoś innego: " Ale stwierdzenie abcabc że burmistrz Żak odpowiada za inwestycje w gminie jest lekka przesada. To jest akurat na głowie viceburmistrza Wasztyla."

marcin1970, 25.07.2018 22:13

kurcze, zapowiedź Tomka czyli abcabc brzmi jak potwierdzienie wieści, że obok setek tysięcy wydawanych za kasę podatników na propagandę w radyjku i gazetce, obok dziesiątek tysięcy wydawanych za kasę podatników za Żaka na dodatkowe artykuły w innych gazetach, teraz jeszcze szykuje się wydawanie kasy podatników na "spanikowaną ekipę Żaka" w dodatkowym wydawnictwie? Tak źle jest? Jeśli potwierdzi się i z tego trwonienia kasy podatników na kampanię Żaka ich rozliczymy

troll, 25.07.2018 21:47

Bardzo śmieszne, tzn. że burmistrz Żak jest niepotrzebny i nie odpowiada za inwestycje w Gminie?! Dajcie temu chłopu też odpocząć. Piszę o P. Wasztylu.

Izik, 25.07.2018 21:31

Urlop oczywiście należy się każdemu. Ale stwierdzenie abcabc że burmistrz Żak odpowiada za inwestycje w gminie jest lekka przesada. To jest akurat na głowie viceburmistrza Wasztyla.

`, 25.07.2018 21:27

Zdzisek mieszkańcy gminy ciągle czekają aż wypiszesz te obiecane 50 najważniejszych inwestycji w gminie !!! Rekord hipokryzji z twojej strony każdy widzi !!!

abcabc, 25.07.2018 21:19

komu jak komu ale burmistrzowi Żakowi się należało.52 mln na inwestycje w gminie Andrychów tylko w tym roku -to rekord w skali całego regionu.w ogóle ta kadencja była rekordowa pod względem inwestycji w gminie Andrychów.wkrótce przedstawione zostanie dokładne sprawozdanie z setkami inwestycjami z ostatnich 4 lat.

KJK, 25.07.2018 21:01

Płacą sponsorzy-podatnicy...