Dwie drogi do remontu. Podpisano umowy

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 17.07.2018 14:25, PG
W Andrychowie i Brzezince.
Dwie drogi do remontu. Podpisano umowy

We wtorek (17.07.) w andrychowskim magistracie podpisano dwie umowy z tą samą firmą - przedsiębiorstwem „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic.

Wykonawca ten dokończy remont 150 m odcinka ul. Włókniarzy w Andrychowie oraz zmodernizuje ul. Słoneczną w Brzezince. Obie drogi są własnością powiatu wadowickiego, jednak ich remont w całości finansuje gmina Andrychów. - Dla starostwa ważniejszy jest chodnik do radnego Kubika w Rzykach niż przedszkole w Brzezince. - mówił podczas podpisania umowy zbulwersowany burmistrz Tomasz Żak.


Koszt budowy niewielkiego odcinka na ul. Włókniarzy wynosi 744 000 zł. Ma być gotowy do końca października. Natomiast ul. Słoneczna zmodernizowana ma zostać do kwietnia przyszłego roku za 1 700 000 zł. Droga ta jest o tyle ważna, bo przy niej, w budynku byłego Kółka Rolniczego ma powstać przedszkole. Bez chodnika i asfaltu, które zapewnią bezpieczeństwo placówka nie może rozpocząć działania.


ul. Włókniarzyul. Słoneczna

W końcu będzie mogło powstać tam przedszkole

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ababa, 18.07.2018 11:53

A czyja jest ta droga na brzezince górnej, przejazd przez "przegibek" do wielkiej puszczy w porąbce? Tam to by się remont przydał, przejechać nie można, niebezpiecznie jak cholera bo wąsko, zarosło trawą i gałęziami drzew, no i same dziury. Może ktoś się w końcu tą ulica zainteresuje....

barte, 17.07.2018 21:04

I lux gdzie jest ta pisowska wiecznie piejąca opozycja