Dotacje z województwa na inwestycje sportowe

, Polityka, Wiadomości, 20.06.2019 11:00, INFORMACJA PRASOWA
Powstanie kilka nowych obiektów.
Dotacje z województwa na inwestycje sportowe
We wtorek (18.06) wręczono promesy "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS". Samorządy z powiatu wadowickiego otrzymały rekordowe 804 tys. zł. Dzięki tym środkom powstaną nowoczesne boiska przy Szkole Podstawowej w Babicy (gmina Wadowice) czy szkole średniej w Radoczy. Z dofinansowania skorzystają również gminy Kalwaria Zebrzydowska (168 tys. zł), Stryszów (137 tys. zł) i Tomice (163 tys. zł).

- Nowoczesne, funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne boisko sportowe to bardzo ważny element infrastruktury w gminach Małopolski. Niezmiernie się cieszę, że udało się pozyskać tak znaczne środki dla naszego powiatu właśnie na infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Sport to zdrowie i dlatego wspieramy tego typu inwestycje - mówi Filip Kaczyński, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki SWM.

W 2019 roku Województwo Małopolskie przystąpiło do realizacji projektu pn. "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS". Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców Małopolski w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Program polega na udzieleniu jednostkom samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego, pomocy finansowej na realizację zadań własnych, przeznaczonej na modernizację infrastruktury rekreacyjno – sportowej, spełniającej rolę lokalnych stref aktywności fizycznej, m.in. celem podniesienia standardu, czy rewitalizacji istniejących obiektów sportowych, będących w niedostatecznym stanie technicznym i funkcjonalnym.


Zgodnie z projektem budżetu Województwa Małopolskiego na rok 2019, na zadanie: Program modernizacji boisk i miejsc rekreacji w oparciu o pomoc finansową jst, w ramach którego planowana jest realizacja projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS", Sejmik Województwa Małopolskiego przeznaczył środki finansowe w wysokości 9 milionów złotych.

Szczególnie cieszą się w Kalwarii Zebrzydowskiej, ponieważ jest to już kolejny zastrzyk finansowy dla tej gminy.

- Można powiedzieć, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ostatnim czasie rozbiła bank w Województwie Małopolskim, jako jedna z niewielu gmin Małopolski otrzymała trzy dotacje na łączną kwotę 762 tys. zł. Ostatnią promesę na kwotę 168 tys. zł - podkreśla Tomasz Baluś z Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację w wysokości 168 tys. zł na remont i przebudowę boiska sportowego w Kalwarii Zebrzydowskiej, przy Pawilonie Sportowo-Turystycznym „Kalwarianka”. To kolejne boisko na terenie gminy, które zostanie przebudowane i zyska zupełnie nowy wygląd.

Powstanie tam boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 21 x 32 m, z przeznaczeniem do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę, boisko zostanie też wyposażone w ławeczki dla drużyn, a także miejsce dla kibiców, boisko będzie też posiadało oświetlenie.

Wcześniej pozyskano: 484 tys. zł na budowę parkingu przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach oraz budowę oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Barwałd Górny i Stanisław Dolny.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy