Delegacja z Andrychowa jedzie przekazywać Ukraińcom stary wóz strażacki

, Polityka, Wiadomości, 20.06.2018 18:55, red
Kolejny wyjazd zagraniczny burmistrza.
Delegacja z Andrychowa jedzie przekazywać Ukraińcom stary wóz strażacki
W ostatnich tygodniach władze Andrychowa sporo podróżują. Zdaniem radnych opozycji – zdecydowanie zbyt często. Szerokim echem odbił się w mieście wyjazd zagraniczny burmistrza do Gruzji, a było to akurat przy okazji obchodzonego w Polsce Święta Konstytucji 3 Maja.

Potem był wyjazd na Ukrainę – do miasteczka Izyum, gdzie podpisano porozumienie o współpracy.

W czwartek (21.06) burmistrz Tomasz Żak znowu wyjeżdża i znowu na Ukrainę, tym razem do miasta Starożyniec. A to dlatego, że do tego miasta trafi stary, 31-letni wóz z OSP Sułkowice-Łęg. Auto jest stare, ale sprawne. Ukraińcom się przyda. Teraz zaplanowano oficjalne przekazanie wozu.

- Samochód zostanie przekazany Ukraińcom w ramach pomocy humanitarnej. Z pierwszego samochodu, z Zagórnika, są bardzo zadowoleni. Tam jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc, brakuje tego typu sprzętu. Dlatego pomagamy. Będziemy się starali im także przekazać stare lampy, które u nas są zastępowane nowymi ledowymi. U nas nowe lampy są niemal wszędzie, a tam są wioski gdzie jest tylko jedna lampa, bo nie ma pieniędzy na zakup kolejnych. Tak jak dawniej zachód pomagał Polsce, tak teraz dla Ukrainy my jesteśmy zachodem. I naprawdę są wdzięczni za taką pomoc – mówił nam Marcin Putyra, kierownik Wydziału Turystki, Sportu i Kultury w Urzędzie Miejskim w Andrychowie.

Na czele delegacji do Starożynca stoi burmistrz T. Żak, a oprócz tego jadą: skarbnik gminy Dorota Żywioł, dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska, radni Wojciech Polak, Adam Kowalczyk, Stanisław Prus i Paweł Łysoń. Ponadto w skład delegacji wchodzą m.in. członkowie orkiestry Andropol i kilku druhów z Osp Sułkowice-Łęg. W sumie jedzie 28 osób.

Koszt przejazdu to – jak ustaliliśmy – ok. 10 tys. zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

budyn77, 21.06.2018 09:38

Brawo wójt Zak! Jeszcze andrychowską karetkę-złom (10 lat) im sprezentujcie...

`, 21.06.2018 09:17

"na swiat trzeba byc otwartym!" ............ Ja np. podróżuje za swoje a Ty ???

andrej, 21.06.2018 08:10

Brawo Burmistrz na swiat trzeba byc otwartym!

`, 21.06.2018 05:40

"O!!! Psikucie znów ktoś schował tabletki !, Zdzisek ty jesteś naczelnym idiotą powiatu wadowickiego ? Pytam, bo piszesz jakbyś był"

stan, 20.06.2018 22:49

O!!! niemczykowi znów ktoś schował tabletki !, Irek ty jesteś naczelnym idiotą powiatu wadowickiego ? Pytam, bo piszesz jakbyś był.

`, 20.06.2018 20:25

"i bardzo dobrze łopozycja niech się piekli"

`, 20.06.2018 20:25

http://www.mamnewsa.pl/sport/dzieci-i-mlodziez-z-targanic-gorszego-sortu-przebieraja-sie-w-drewniaku

`, 20.06.2018 20:15

"i bardzo dobrze łopozycja niech się piekli" ....... Czyli 99,9% mieszkańców gminy jest w "łopozycji" ??? ............... WOW :-0

abcabc, 20.06.2018 20:00

i bardzo dobrze łopozycja niech się piekli bo tylko tyle na to ich stać.hmmmmmm ....... przypomnijmy sobie jakie delegacje miały miejsce w czasie kadencji jana pietrasa?