Delegacja Andrychowa na Ukrainie. Co tam robili?

, Polityka, Wiadomości, 13.06.2018 13:00, INFORMACJA PRASOWA
Jest oficjalna relacja magistratu z niedawnego pobytu burmistrza na Ukrainie.
Delegacja Andrychowa na Ukrainie. Co tam robili?

Od 7 do 11 czerwca delegacja z Andrychowa przebywała w mieście Izyum położonym w obwodzie charkowskim na wschodniej Ukrainie. Głównym celem wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy między Gminą Andrychów a Rejonem Izyum. Miało ono miejsce 8 czerwca w Miejskim Pałacu Kultury w Izyum.

Delegacje oprócz podpisania porozumienia uczestniczyły także w obchodach z okazji 337 rocznicy założenia miasta Izyum powiązanych z otwarciem Placu Centralnego po jego gruntownej przebudowie.

- Dla delegacji z Andrychowa oraz miasta Khoni z Gruzji była to pierwsza wizyta podczas której mogły one na własne oczy zobaczyć jak duże jest pragnienie i starania władz miasta Izyum o wejście w poczet, z ich punktu widzenia, wybranych krajów będących w Unii Europejskiej - czytamy w infiormacji przesłanej do mamNewsa.pl przez magistrat.

Gospodarz miasta Izyum Valeriy Marchenko w swoim wystąpieniu, poprzedzającym podpisanie porozumienia o współpracy, wyraził nadzieję na owocną współpracę w przyszłości między Izyum i jego miastami partnerskimi. Zwrócił uwagę na sukces wysiłków zmierzających do ściślejszej integracji miasta z europejską wspólnotą i obiecał wspierać wzmacnianie tegoż partnerstwa.


Następne odbyła się krótka prezentacja miast partnerskich, która przybliżyła mieszkańcom Izyum kulturę, naturę i tradycję Andrychowa, Tukums i Khoni. Na mocy podpisanego protokołu między Gminą Andrychów i Rejonem Izyum na Ukrainie strony współpracować będą w zakresie regionalnego rozwoju i przedsiębiorczości, turystyki, kultury oraz organizacji i prowadzenia projektów oraz wydarzeń tak kulturalnych, jak i sportowych.


- Zaznaczyć należy, iż podpisane porozumienie tylko potwierdza więź i współpracę jaka już jest między naszymi miastami. W 2017 r. w VI Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego „I knowi t & I love it” organizowanym przez ZSS w Roczynach wzięli udział uczniowie ze szkół znajdujących się w Izyum. Znaleźli się oni w czołówce zajmując III, IV i V miejsce. Świadczy to o chęci podtrzymywania dobrych praktyk i kontaktów - nie tylko między władzami, ale przede wszystkim między mieszkańcami, którzy najbardziej na wzajemnej wymianie doświadczeń mogą skorzystać - czytamy w informacji przesłanej przez andrychowski magistrat.źródło: UM Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

troll, 14.06.2018 10:30

No flaga flagą, ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego ukraińskim zwyczajem nie ma na stole ,,pszenicznej" i staganów ??

glowa, 13.06.2018 20:36

No taaak, burmistrz to na pewno jest w Unii Europejskiej. Częściej niż w Andrychowie:)

`, 13.06.2018 18:21

"Wygrałeś talon na sam balon" za najbardziej kretyński komentarz czy się to Zdziskowi podoba czy nie ............................ A co do "podobania" to Twoje środowisko robi wszystko żeby nas z Unii wyrzucili wyborco Totalnych.

abcabc, 13.06.2018 18:13

Polska jest w Unii Europejskiej czy się to pisowi podoba czy nie