Co się dzieje w gminie Kęty? Koronawirus, sieć 5G, patrole w parku, budowa obwodnicy

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 25.05.2020 11:10, red
Burmistrz poruszył kilka ważnych tematów.
Co się dzieje w gminie Kęty? Koronawirus, sieć 5G, patrole w parku, budowa obwodnicy
W poniedziałek (25.05) burmistrz Kęt przestawił po raz kolejny swój raport o bieżącej sytuacji w gminie.

Zamieszczamy go poniżej:


"1. Koronawirus
Według ostatniej oficjalnej informacji sanepidu, na dzień 24.05. godz. 13.00, obserwujemy niestety w Gminie Kęty wzrost ilości potwierdzonych przypadków zachorowań w związku z Covid 19. W liczbach wygląda to następująco: 21 osób z wynikiem dodatnim, 61 osób na kwarantannie domowej (skierowanych przez sanepid), 58 osób skierowanych na granicy.

Tu mój prywatny apel: choć wzory z góry są karygodne, szanujmy się. Tylko w ten sposób możemy chronić siebie i naszych bliskich. Zachowajmy odstępy, nośmy maseczki, przestrzegajmy ograniczeń ufając, że Ci, którzy je wprowadzili wiedzą, co robią. Już tydzień temu o tym pisałem: na naszych ulicach pojawiło się rozluźnienie. Dziś pojawiają się smutne statystyki. Przypadek?

2. Reakcja na weekendowe "akcje" w gminnych parkach

Poczyniliśmy stosowne kroki w związku ze „śmieciową” sytuacją w naszych parkach. Posypały się mandaty, pojawiły się nowe kosze, w pierwszy weekend „zagrało”. Nie bez znaczenia z pewnością była tu kiepska pogoda. Zobaczymy, co będzie dalej.


3. Finanse w dobie pandemii

Wysłuchawszy wszystkich „za” i „przeciw” podjąłem decyzję, że na najbliższej Sesji Rady Miejskiej przedłożę Radnym propozycję obszernych zmian w gminnych finansach, obejmujących m.in. ujęcie finansowania budowy kolejnego etapu obwodnicy w formie emisji obligacji oraz korektę Wieloletniej Prognozy Finansowej, która umożliwi Gminie funkcjonowanie wobec sytuacji gospodarczej wywołanej przez pandemię Covid 19. Czasy są nieobliczalne, z wielu spraw rezygnujemy, ale to zadanie – choć kosztowne - jest fundamentalne dla rozwoju Miasta i Gminy. Co zrobią Radni, czas pokaże.

4. Szkoły i przedszkola

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szkoły (klasy 1-3) oraz przedszkola w zakresie zajęć opiekuńczych pozostają do dyspozycji rodziców. Zainteresowanie nie jest wysokie.

5. Senior Wigor *

Dom Senior – Wigor wznowi działalność od dnia 08.06.2020

6. Świetlica środowiskowa *

Świetlica Środowiskowa w Kętach wznowi działalność od dnia 01.06.2020

7. Klub Integracji Społecznej wznowi działalność w dniu 26.05.2020 *

*W ZAKRESIE PKT 3, 4, 5, OBOWIĄZYWAĆ BĘDĄ SZCZEGÓLNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA, WYNIKAJĄCE Z WYTYCZNYCH STOSOWNYCH SŁUŻB. TERMINY OTWARCIA MOGĄ ZOSTAĆ ZMIENIONE NA SKUTEK DECYZJI UPRAWNIONYCH ORGANÓW


8. 5G

Coraz głośniej robi się w Kraju o technologii 5G, otrzymałem w ostatnim czasie kilka zapytań, co Gmina zrobi, by rozwój technologii 5G powstrzymać. Odpowiadam: nic. Choć mam na ten temat swoje zdanie, często zgodne z zaniepokojonymi mieszkańcami, uchwalone przez Sejm prawo i idące w ślad za nim wyroki sądowe są jednoznaczne. Gmina nie ma w tym zakresie nic do gadania. Sami, jako Gmina Kęty już tego doświadczamy. Ponadto muszę przyznać, że docierające do mnie zdania mieszkańców są w tym zakresie podzielone. Narażając się więc jednej i drugiej stronie rodzącego się sporu odpowiem w tym zakresie otwarcie: jako burmistrz Gminy Kęty oficjalnych kroków w sprawie 5G, ani „za”, ani „przeciw” podejmować nie zamierzam."

- poinformował burmistrz Kęt

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 28.05.2020 12:13

Szanowny panie Burmistrzu Klęczar ! Jak tam się ma gminna służba zdrowia ?

Bento, 25.05.2020 21:29

@Skalpel, a coś więcej w temacie?

Skalpel, 25.05.2020 21:27

Ok. Może mamnewsa napiszę o "uzdrowicielu stoczni" ile kosztuje Andrychów ta "znajomość"?

Zakolog, 25.05.2020 21:06

@Bento, OK. Obiecuję poprawę, ale Ty też mógłbyś mi w tym odwyku pomóc i ogólnie jakiś punkt równowagi wskazać, najlepiej z krótkim psychologicznym opisem. Co do Krzyśka z Kęt – gość ma doktorat i to z wydziału hodowli i nie mogę się do niego jak do radnej …. no mniejsza o to której, i tak wszyscy wiedzą, zwracać. Jak będę do radnej pisał, to se odświeżę zalecenia pani Jane Austen i polecę tekstem z „Rozważnej i romantycznej” albo innego „Mansfield Park”, przy czym „Dumę i uprzedzenie” na sam koniec zostawię. Ty wiesz jaką ten Krzysiek musi mieć wiedzę z hodowli i kształtowania rożnych stad, popatrz tylko jaki w Kętach porządeczek jest. Wie komu i ile do żłobu dać, a reszta niech się sama pasie. A u nas, to za chwilę paszy zabraknie, przy takim gospodarowaniu. @Skalpel, nie prowokuj mnie, bo sam widzisz, że łatwo nie jest !

Skalpel, 25.05.2020 20:13

Jednego możemy być pewni. Przez najbliższe trzy lata Wojtuś Kopiujwklej będzie się pokazywał na różnego rodzaju imprezach i przekazywał mieszkańcom tylko dobre wiadomości a te złe wezmą na klatę ratlerki burmistrza.

Bento, 25.05.2020 19:26

@Zakolog, nie wiadomo na ile będzie paliwa, bo PiS może zmienić prawo. I zapewniam Cię, że może być gorzej. Z różnych powodów mieszkańcy Andrychowa nie wybiorą Pana Polaka, poczekaj cierpliwie a się przekonasz. Tylko pisać postów nie przestawaj i kontynuuj pracę u podstaw. Mniejsza ilość ironii, cynizmu w Twoich wypowiedziach poszerzy potencjalny krąg odbiorców podawanych informacji. Dla większości osób bardziej liczy się forma niż treść. Albo inaczej forma blokuje dostęp do istotnych treści. Twoje posty uważam, za bardzo pożyteczne społecznie, ale męczące może być ciągłe odsiewanie z nich pieprzu od nasion chia.

Zakolog, 25.05.2020 14:37

@Bento Tego paliwa, to jeszcze tylko na trzy lata zapasy są, bo później Tomek będzie The End miał. Co prawda, jak patrzę na tego Jego delfinka Wojtusia Kopiujwkleja, aż mi się skóra na krzyżu zwija, ale już gorzej, to na pewno nie może być.

Bento, 25.05.2020 14:02

@Pan Krzysztof Klęczar. Proszę zbytnio się nie przejmować tym co pisze Zakolog. On nie do Pana osobiście pije, tylko mu już bezpieczniki wybija od oglądanie występów RM w Andrychowie i cała ta "para" idzie w gwizdek czyli póki co tutaj w komentarze, mimo, że dostaje różne patenty od mieszkańców gminy Andrychów co z tym fantem począć. @Zakolog, gdyby wynaleziono turbinę napędzaną tym paliwem to możnaby w strefie ekonomicznej farmę energetyczną uruchomić. Paliwa nie braknie przynajmniej przez 4 lata jeszcze, lub nawet przez krotność kadencji.

Zakolog, 25.05.2020 12:55

Krzysiek nie epidemiologiczna, tylko epidemiczna – Ty przecież wykształcony facet jesteś, nawet widzę, że spokojnie system POL-on ogarniasz. I dlatego do Ciebie sprawę mamy ? U nas w ministerstwie propagandy i oświecenia publicznego w zastępstwie Józka Goebbelsa, też doktora, taki Mareczek jest, co to u Ciebie za przewodniczącego Rady Gminy robi. I idzie o to, żebyś taką uchwałę przygotował, która tego Mareczka z połowy etatu zwalnia, w tej naszej wersji „Der Angriff”. Wiesz, że niby w gminnej radzie się nie wyrabia i musi trochę wolnego z innej roboty mieć. Jak Twoi to klepną, to nasze tłuki jako dyrektywę międzygminną to przyjmą. Nawet nie pytaj jak, jest taka radna, co przy każdym projekcie składa wniosek o brak dyskusji i potem już leci. Oczywiście uposażenie Mareczka zostaje bez zmian, na zasadzie pół Mareczka, a Romek cały jest.