CBA kontroluje inwestycję w Andrychowie

, Polityka, Wiadomości, 24.11.2016 16:15, (red)
Ostatnio głośno jest o kontrolach w urzędach, w których nie rządzi Prawo i Sprawiedliwość. Jak się okazuje, CBA pojawiło się też w andrychowskim magistracie.
CBA kontroluje inwestycję w Andrychowie

O tej sprawie jest ostatnio głośno. Zdaniem polityków opozycji, Centralnej Biuro Antykorupcyjne celowo kontroluje urzędy kierowane przez burmistrzów i prezydentów, którzy nie są związani z partią rządzącą. Bywa, że różne tego typu akcje kończą się zarzutami, są nagłaśniane przez prorządowe media. To ma być dobra „podwalina” pod wybory samorządowe i obniżenie notowań urzędujących włodarzy.

 

Tyle politycy i ich opinie.

 

Tymczasem jak poinformowano w czwartek (24.11) radnych podczas sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, CBA przeprowadza również kontrolę w Andrychowie, a konkretnie sprawdza jedną inwestycję – wymianę oświetlenie ulicznego na nowe LED-owe, zwłaszcza prawidłowość przeprowadzenia przetargu. Przypomnijmy, Andrychów był jedną z pierwszych gmin w Polsce, które zdecydowały się na takie przedsięwzięcie. Władze miasta pozyskały na ten cel wielomilionową dotację.

 

Ale burmistrz Andrychowa Tomasz Żak jest spokojny. Jak twierdzi jest to chyba najcześciej kontrolowana inwestycja w Andrychowie w ostatnich latach.

 

- Mieliśmy już sześć kontroli tej inwestycji i nie było żadnych zastrzeżeń. Teraz jest to już siódma kontrola – mówi burmistrz Andrychowa.

 

Tomasz Żak został burmistrzem kandydując z komitetu wyborczego mieszkańców. Rok temu jego nazwisko pojawiło się jednak na liście kandydatów do Sejmy z listy PO. Był wówczas kandydatem na posła, nie będącym jednak członkiem PO.

 

Dodajmy, że umowę na wymianę oświetlenia na terenie gminy realizowała wybrana w przetargu firma ECM Energia S.A. z Warszawy. Wartość umowy wynosiła 7.6 mln zł.  Na etapie rozstrzygania przetargu, jeden z oferentów złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej i również tam przetarg był w pewnym zakresie kontrolowany. KIO odwołanie oferenta odrzuciła, uznając racje gminy. 

 

 


 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jerzymarchewka, 27.11.2016 12:07

Zdzisław I " donosiciel" to przykład na owocną współpracę z innym donosicielem " Grabem" . Dopóty "grabie" grabią dopóty się sztyl nie złamie. Pamiętaj o tym siwy "grabie"

jerzymarchewka, 27.11.2016 10:13

Zdzisław I " donosiciel" pan i władca andrychowskich lemingów już zaczyna szukać obrońców w przegranej sprawie. U chu - cha , uchu - cha w Andrychowie CBA. Zdzisek już się bój bo są ludzie , którzy dużo wiedzą i już cie przestają kochać.

Maksymilian, 26.11.2016 20:44

barte;specjalistą od donoszenia jest twój kolega którego nie ma sensu bronić.

maria, 25.11.2016 09:18

ale się porobiło a ja marzę tylko o tym aby ukarać tych szmaciarzy co rozwieszają śmieci w postaci reklam w niedozwolonych miejscach jak słupy rynny itd. oraz zmusić właścicieli psów do zbierania odchodów po swych pupilach tylko tyle pracownicy S.m skiej zróbcie coś pomóżcie tak dalej nie może być wystawiać mandaty bo upomnienia nic nie dają i nie zawracajcie głowy bezpieczny senior. seniorzy sobie bez Was poradzą zajmujcie się tym do czego zostaliście powołani.

AntyLeming, 25.11.2016 08:20

Komentarz usunięty przez autora.

zandrychowa, 25.11.2016 08:10

A Pisiewicze którzy rządzą teraz ojczyzna nie oszukują?????

AntyLeming, 25.11.2016 07:20

Komentarz usunięty przez autora.

barte, 25.11.2016 05:39

Widzę że przeciwnicy burmistrza ruszyli z falą nowych donosów

nietakszybko, 24.11.2016 23:22

Temat zdenerwował zakolandię i natchnął ją do kolejnego 1253 straszenia andrychowian - wrogów władzy donosami za komentarze. Odkąd Żak objął rządy w Andrychowie organizacje i prawnicy broniący wolności mają informacje o wielu tzw. donosach na wrogów władzy za to że śmieli coś powiedzieć o "Panu Burmistrzu" albo urzędzie pod jego rządami. Niech ci zakolandii donosza dalej na mieszkańców. Bedzie czas pokazać czarno na białym jak jest odkąd rządzi Żak.

kaczor, 24.11.2016 23:09

Nie wiem czy coś CBA ustali. Ale jeden radny pokazał taką sytuację już dawno. Czy jest normalna sami oceńcie. na mamnewsa pisali: "Ale pojawiają się pytania i wątpliwości. Takie przedstawił podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej radny Wiesław Mikołajek. Radny dociekał, jak to możliwe, że jeszcze kilka lat temu władze Andrychowa zapowiadały, że w całej gminie wymienionych zostanie 3,6 tys. lamp, a miało to kosztować 7 mln zł. Tymczasem zgodnie z podpisaną z wykonawcą umową, wymienionych zostanie 2,7 tys. lamp, a będzie to kosztować aż 7,7 mln zł. - Jak to się stało, że koszt inwestycji wzrósł o 10%, a zamontowanych zostanie o 30% mniej lamp – dociekał radny Mikołajek".

AntyLeming, 24.11.2016 22:05

Komentarz usunięty przez autora.

mocarz, 24.11.2016 20:59

mam nadzieje, że zajmą się sprawą zakupu tych do niczego nie nadających się gruntów pod "strefę", na które przedsiębiorcy po prostu "czekają z utęsknieniem" już geodeci dzielili już wszystko na pniu sprzedane, a tu patrz NIC SIĘ NIE DZIEJE ile to już lat płacimy odsetki od zaciągniętego na te cel kredytu?

jerzymarchewka, 24.11.2016 20:25

Abucu. Proponuję sprowadzić komisję wenecką , parlament europejski , powołać komisję śledczą złożonych z wybitnych intelektualistów z rady miejskiej pod przewodnictwem wybitnego prawnika Żydka znaleXć winowajcę i wysłać go do łagru. Nie ośmieszaj się . Nie strasz nie strasz bo się ze.....sz.

tomekx, 24.11.2016 20:24

Pisałem to już gdzieś -oni swoją dotychczasową popularność budują na kłamstwie i manipulacji choćby uprawianej w tzw TVPiS.Ale każde kłamstwo wcześniej czy później wychodzi na jaw To mają pewne

kalafior, 24.11.2016 20:10

"...nieudolna władza jaka teraz "rządzi" krajem" Patrz i jeszcze takie poparcie duże ma ,tych "zmanipulowanych" Polaków.

tomekx, 24.11.2016 20:00

I pomyśleć że PIS nie wykorzystuje policji,prokuratury i innych cba do walki politycznej..... No nic niech się bawią ale niech pamiętają że każda władza kiedyś ma swój kres.Zwłaszcza tak nieudolna władza jaka teraz "rządzi" krajem

Maksymilian, 24.11.2016 19:50

abcabc;wyluzuj,to dopiero początek.

abcabc, 24.11.2016 19:49

sądzę że ty wcześniej odpowiesz za swoje oszczerstwa na mam newsa niż ktokolwiek znajdzie jakiekolwiek nieprawidłowości w urzędzie. bo tych nieprawidłowości nie ma a ślad po twoich oszerstwach został w komentarzach nie pomoże tłumaczenie że do twojego laptopika ma dostęp wiele osób

jerzymarchewka, 24.11.2016 18:59

abucu. Nie bòj żaby. Ty też jesteś umoczona. I misiu z Oświęcimia i miss pegieeru z Brzeszcz i jeszcze paru innych też. A tak na marginesie czy umowa na remontowany dom naprzeciw urzędu dla kolegi z Oświęcimia nie budzi kontrowersji? Ile gmina będzie płacić? I na ile lat jest umowa. To kolejny trop dla CBA.Strach się bać. Zdzisek już się bój . A to dopiero początek.

abcabc, 24.11.2016 18:39

pisiorki szkalujcie ile wlezie na tyle was tylko stać lata 2005-07 kiedy już rządziliście pokazały na ile warte są te wasze pseudoafery wywoływane przez cba cieszcie się że platforma była na tyle litościwa że nie wsadziła tego waszego kaminskiego za kraty bo do dzisiaj pewnie by w nim siedział dudzik go bezprawnie ułaskawił co też zresztą jest złamaniem prawa

jerzymarchewka, 24.11.2016 18:18

Mina Zdzisława I " donosiciela" bezcenna. Już od dłuższego czasu krążyły po mieście opowieści o "prawidłowości" tego przetargu.A są jeszcze inne przetargowe kwiatki. Czy grilujący kumpel zdziska może spać spokojnie? Czy deal ze sprzedażą gruntów pod strefę nie powinien zainteresować panów z CBA? Dalej nie piszę . przyjdzie czas. A tak to swoją drogą fajnie było by widzieć zdziska wyprowadzanego z urzędu w towarzystwie rosłych chłopow z CBA .

aleocochodzi, 24.11.2016 18:06

Przecież wiadomo każdemu że władza z tamtych czasów wychodzi z założenia że im ten miś jest droższy, tym... Ciekawe jaki procent jest jeszcze obowiązujący?

tomaszm75, 24.11.2016 17:33

Chcą do urzędu wsadzić Misiewiczów

Starybrat, 24.11.2016 16:44

Nareszcie!