Burmistrz rusza z kampanią wyborczą. Oto jego plan na drugie zwycięstwo

, Polityka, Wiadomości, 21.08.2018 20:20, PG/WB
Jakie ma pomysły na kolejną kadencję?
Burmistrz rusza z kampanią wyborczą. Oto jego plan na drugie zwycięstwo

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski i przewodniczący Rady Miejskiej w Robert Malik zorganizowali we wtorek (21.08.) wieczorem konferencję prasową, na której ogłosili że zarejestrowali już swoje komitety i oficjalnie rozpoczynają kampanię wyborczą.

- Chcemy stworzyć szeroką koalicję ludzi, którym zależy na mieście. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy są aktywni i chcą coś zrobić dla lokalnej społeczności aby włączyli się w te działania. Przez ostatnie 3,5 roku osiągnęliśmy sukces w Wadowicach i mamy nadzieję. że uda nam się w kolejnych latach stworzyć reprezentację w Radzie Miejskiej, która będzie te sukcesy kontynuować. - mówił Mateusz Klinowski.

Tę konferencję burmistrz i przewodniczący zwołali po godzinach praccy, przy ławkach z palet, które są uważane za jeden z symboli rządów Klinowskiego. On sam jest z nich dumny.

Na pytanie dziennikarza o to, dlaczego tworzą kilka komitetów a nie jeden wspólny, Klinowski odpowiedział: - Bierze się to stąd, że w obecnym systemie wyborczym (proporcjonalnym, okręgi wielomandatowe) tworząc tylko jeden komitet nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednio szerokiej reprezentacji kandydatów na radnych i zapewnić możliwość starowania wszystkim chętnym.

W video Mateusz Klinowski mówi o tym jakie ma plany inwestycyjne na kolejną kadencję, jeśli wygra wybory. Zobaczcie.A tutaj fragment konferencji prasowej przy ławkach z palet:


Dodajmy, że głównym konkurentem Mateusza Klinowskiego w walce o nową kadencję będzie obecny starosta wadowicki Bartosz Kaliński z PiS. W Wadowicach szykuje się więc starcie kandydatów młodego pokolenia.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Mieszkańcy wybiorą wtedy radnych i burmistrza na nową pięcioletnią kadencję.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 22.08.2018 08:22

Jakby ktoś nie zauważył to poniżej mamy jednego PeO-trolla :-0 ... różne nicki i pod każdym zaczyna zdanie z małej litery :-) widać mało Totalni płacą swoim trollom to się trolle nie starają :-0

`, 22.08.2018 08:19

"ze słabości zostaje ci histeria" ... i nawoływanie żeby ...."pozbyć się pisowców" ........ A tak się to kończy ....... http://niezalezna.pl/27067-dozywocie-dla-ryszarda-cyby

nick1, 22.08.2018 07:50

nie histeryzuj. chodzi o pokonanie ich w wyborach. Zresztą dobrze wiesz o co chodzi tylko ze słabości zostaje ci histeria.

`, 22.08.2018 07:44

"pozbyć się pisowców" ........ A tak się to kończy ....... http://niezalezna.pl/27067-dozywocie-dla-ryszarda-cyby

`, 22.08.2018 07:34

Ciekawe ile Psikuta stworzy nowych nicków pod którymi będzie atakował kandydata PIS ??? znowu będzie plucie jadem, wyzywanie od "pisiorów" i "aparatczyków" wymyślanie niepojętych BZDUR itd. W sumie jak się nie ma żadnych argumentów to pozostaje tylko chamstwo

nick1, 22.08.2018 07:31

to samo tyczy się powiatu i sejmiku. Koalicja normalności zwycięży i już!

nick1, 22.08.2018 07:19

załośni są ci pisowcy i tyle. Kaliński słabiutki. Jesli jego koledzy to wiedzą to znaczy że mądrzejsi. Jesli pomogą pozbyć się pisowców z innych gmin tym lepiej.

abcabc, 22.08.2018 07:14

w porównaniu po Kalińskiego który ostatnio coś tam mamrotał pod nosem w TVPIS to ten burmistrz to jest człowiek z klasą

`, 22.08.2018 07:00

"Zawsze mówiłem że powinien od" Zdziska uczyć się jak obiecywać i nie dotrzymywać ... "Nie słuchał to" DOBRZE ....... :-0 OOOOO HAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

`, 22.08.2018 06:57

Ciekawe ile Psikuta stworzy nowych nicków pod którymi będzie atakował kandydata PIS ??? znowu będzie plucie jadem, wyzywanie od "pisiorów" i "aparatczyków" wymyślanie niepojętych BZDUR itd. W sumie jak się nie ma żadnych argumentów to pozostaje tylko chamstwo

leon, 21.08.2018 23:37

he he. Coś czuje że że "młody pisowski aparatczyk" jak go nazywają będzie miał pod górkę nie tylko z Klinowskim. Ciekawie sobie pościelił..... Zawsze mówiłem że powinien od Pana Tomasz Żaka uczyć się jak być skutecznym i dobrym politykiem. Nie słuchał to ma.

maniek, 21.08.2018 23:30

jeśli to prawda to przegrana z Klinowskim będzie najmniejszym kłopotem Kalińskiego. Skończy gorzej niż ten co wyleciał z pisu po "aferze z podsłuchiwaniem" . Nie kala się własnego gniazda, nad własnym otoczeniem trzeba umieć panować jeśli chce się pełnic funkcje publiczne. Ciekawe wiadomości. Szybko okaże się czy prawdziwe.

sąsiad, 21.08.2018 23:12

Klinowski może spać spokojnie. Prawica w Wadowicach aż huczą od wiadomości że otoczenie Kalińskiego wie że ten nie ma szans i koncertują się żeby inni kandydaci pisu też polegli. Taka logika - jeśli my nie wygramy to niech w Myślenicach, Andrychowie czy kandydaci pisu np. do sejmiku też mają pod górkę.

wolfgang, 21.08.2018 21:55

Miło posłuchać co i jak mówią mądrzy gruntownie wykształceni ludzie z naszych Wadowic. Jednocześnie trudno nie zgodzić z twierdzeniem , że pisowski pochodzący z dalekiej podkrakowskiej wioski kandydat na burmistrza , jest kandydatem najdelikatniej mówiąc „ niepoważnym „.

aleocochodzi, 21.08.2018 21:50

Ciekawe czy do Wadowic powróci normalność? Pożyjemy , zobaczymy.

`, 21.08.2018 20:48

Ciekawe ile Psikuta stworzy nowych nicków pod którymi będzie atakował kandydata PIS ??? znowu będzie plucie jadem, wyzywanie od "pisiorów" i "aparatczyków" wymyślanie niepojętych BZDUR itd. W sumie jak się nie ma żadnych argumentów to pozostaje tylko chamstwo.

konior, 21.08.2018 20:31

Ciekawe jakie tym razem pisiory przygotują paszkwile na Klina i czy pewien młody aparatczyk o nazwisku naczelnego prezesa znowu będzie jeździł po nocach i zrywał banery wyborcze Mateusza