Burmistrz o skandalicznej wypowiedzi prezydenta

, Polityka, Wiadomości, 26.05.2020 14:25, PG
W ostatnim roku samorządy podniosły ceny za wywóz śmieci ale były do tego zmuszone przez nowelizację ustawy śmieciowej z 2019 roku.
Burmistrz o skandalicznej wypowiedzi prezydenta

W ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda podróżuje po Polsce. Ostatnio przy okazji wizyty w Garwolinie ,jeden z mieszkańców zapytał go o zależność między tzw. trzynastkami a podwyżkami opłat za wywóz śmieci. - 900 zł trzynastki, a zabraliście 1,2 tys. zł mi za śmieci. Po co mi daliście, skoro tutaj zabraliście? - pytał mężczyzna.

- Problem polega na tym, że 13-stkę dostał pan ode mnie i rządu, a cena śmieci to jest samorząd – odpowiedział prezydent Andrzej Duda.


Zdanie to oburzyło burmistrza gminy Kęty Krzysztofa Klęczara, który nazwał go skandalicznym:

"Wobec tej skandalicznej wypowiedzi PAD mam kilka prostych pytań:

Kto wprowadził ustawę śmieciową, która nam, samorządowcom wiąże ręce? Kto znacząco podniósł koszty pracy? Kto doprowadził do rekordowej, od lat niespotykanej inflacji i drożyzny? Kto podniósł opłaty za składowanie odpadów? Kto sprowadza do Polski rekordowe ilości śmieci ze świata? Kto od lat nie potrafi wprowadzić przepisów ułatwiających budowę spalarni? Kto odebrał samorządom grube miliony, grzebiąc w przepisach podatkowych?

I wreszcie: proszę, by Pan Prezydent pokazał wyciąg z konta, z którego wynika, że 13 emerytura jest "od niego i rządu"!

Dali to ze swojej kieszeni, czy Prezydent perfidnie okłamał tego Obywatela?"


W kolejnym dniu opowiedział swoim obserwującym na facebooku prześmiewczą bajkę o tym, kto jest odpowiedzialny za podwyżkę śmieci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jgjorg, 27.05.2020 10:34

najlepiej knurom z ZSL wmawiać prostakom że wszystkiemu winny rząd -pytam czy jak przyjdzie inna opcja to problemy znikną przyniosą złoto w workach i wysypią przed urząd-zapewne nie. Dalej się nie ma co rozpisywać bo szkoda czasu i nerwów

polen2003, 26.05.2020 21:27

Składowisko zostało zamknięte przez T.Ż. a mogło przyjmować odpady do dzisiaj! Zachciało się fotowoltaiki to zamknęli i zrekultywowali. Patrzcie jak płynie energia z farmy przy Białej Drodze! Gratuluję!!!

Turboplazmotron, 26.05.2020 21:23

http://www.mamnewsa.pl/polityka/andrychow-na-czarnej-liscie-ministerstwa-

beskidmaly, 26.05.2020 20:55

Barte.Masz racje ze decyzja o likwidacji składowiska odpadow przy Bialej Drodze byla podjeta za panowania Jasnie nam panującego wtedy Bana Kubienia. Tyle ze Pan Kubien raz był w PiS a raz nie.

beskidmaly, 26.05.2020 20:51

Polen nie siej propagandy . Skladowisko odpadow zostało zamknięte za kadencji Burmistrza Pietrasa. Za Burmistrza Zaka bylo rekultywowane za pieniadze z dotacji z UE.

Turboplazmotron, 26.05.2020 20:30

Dodam jeszcze , że przy pomocy ministra środowiska w pierwszym rządzie Donalda Tuska.

polen2003, 26.05.2020 20:15

Składowisko w Andrychowie zostało zamknięte przez naszego wspaniałego burmistrza T.Ż!

barte, 26.05.2020 19:58

Niech mnie ktoś poprawi ale wydaje mi się że decyzja w sprawie likwidacji wysypiska śmieci w Andrychowie ( co dziś ma przełożenie na ceny śmieci ) zapadła za kadencji Jana Pietrasa i jego kolegi Krzysztofa Kubienia z PIS

Skalpel, 26.05.2020 18:22

W Andrychowie można by było zmniejszyć koszty poprzez kompostowniki. Ale czy jest to na rękę Maurerowi?

kaczor, 26.05.2020 17:57

w Wadowicach śmieci chyba po 14 złotych. W innych gminach też taniej jak w Andrychowie czy Kętach. A w Andrychowie i Ketach długi gmin coraz większe, coraz większe ceny śmieci i coraz większa propaganda jak to co złe winny pis a co dobre patrzycie jaka wspaniała lokalna władza.

Turboplazmotron, 26.05.2020 16:47

@beskidmaly. Wiesz może ile gmina Andrychów lub Kęty zapłaci kary za brak osiągnięcia 50 procentowego recyklingu w 2020 roku?

beskidmaly, 26.05.2020 15:34

Bardzo dobrze ,ze powiedział to Burmistrz Ket a nie Andrychowa bo Kubien i spolka zaraz by to komentowali i chcieliby rozdawac budżet Miasta mieszkańcom tak jak chcieli doplacac do odpadow tak jakby te odpady były urzedu a nie mieszkancow.

FeelFree, 26.05.2020 15:02

@Krzysztof Klęczar, rozumiem Pana oburzenie i popieram zdecydowane przedstawienie swojego stanowiska. Ale, zapewniam, że w Andrychowie jest jeszcze ciekawiej, bo burmistrz daje mieszkańcom rurę w ziemi, wyjącą elektrociepłownię w utrzymanie i drugi basen, a zabiera dzieciom szkołę podstawową, wstrzymuje budowę hali sportowej. A w swoich mediach, które utrzymuje z naszych podatków powie, że to minister edukacji i radni są odpowiedzialni za te decyzje i dług gminy, a on tylko dóbr udziela, a w internecie to w ogóle są sami hejterzy. A najlepsze, że ludzie w to wszystko nadal wierzą... chociaż część już chyba coraz mniej.

barte, 26.05.2020 14:40

Spokojnie Andżej jest jeszcze prezydentem tylko do 6 sierpnia