Burmistrz Klinowski z absolutorium od radnych

, Polityka, Wiadomości, 27.06.2018 11:00, PG
Część radnych jednak wstrzymała się od głosu.
Burmistrz Klinowski z absolutorium od radnych

Podczas środowej (16.06.) sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radni przegłosowali absolutorium dla burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego z tytułu wykonania budżetu gminy za 2017 rok.

Przewodniczący Rady Robert Malik podkreślił, że absolutorium dotyczy tylko kwestii finansowych za 2017 rok i realizacji wydatków majątkowych a nie innych poczynań burmistrza.

15 radnych było za, 5 wstrzymało się od głosu. Paweł Janas jako jedyny głosował przeciw. Wcześniej radni w takich samych proporcjach zatwierdzili sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok.

Co ciekawe przed głosowaniem okazało się, że podczas Komisji Rewizyjnej czterech jej członków wstrzymało się od głosu, a dwoje było za. Część radnych zdziwiło się dlaczego tak się stało, skoro RIO w Krakowie wydało pozytywną opinię gminie a skarbnik gminy przedstawiła sytuację budżetową w bardzo dobrym świetle.

Radna Dorota Balak stwierdziła, że w tak ważnych sprawach nie można wstrzymywać się od głosu. - Albo ktoś jest za albo nie - mówiła radna.

Radna Zofia Kaczyńska (jedna z wstrzymujących się) powiedziała, że każdy może mieć swoje zdanie i że ona sama się nie pyta poszczególnych radnych dlaczego głosowali tak czy inaczej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy