Burmistrz domaga się przeprosin i 50 tys. zł na cele charytatywne. Cięta riposta radnej

, Polityka, Wiadomości, 28.02.2019 16:40, PG
Chodzi o śledztwo prokuratury w sprawie sytuacji w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
Burmistrz domaga się przeprosin i 50 tys. zł na cele charytatywne. Cięta riposta radnej

Jak pisaliśmy w ubiegłym roku dwóch andrychowskich radnych: Alicja Studniarz i Maciej Kobielus złożyło zawiadomienie do prokuratury, państwowej inspekcji pracy i CBA o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie finansów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

To zawiadomienie spowodowało, że Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka polegającego na nienależytym sprawowaniu nadzoru nad działalnością CKiW w Andrychowie.

Prokuratura badała kilka kwestii dotyczących niedopełnienia obowiązków, które miałyby polegać na:

- na niereagowaniu na łamanie prawa pracy i przepisów prawa o ubezpieczeniach społecznych,

- naruszeniu dyscypliny finansów publicznych skutkujących koniecznością zapłaty z publicznych środków odsetek

- sposobie wydatkowania środków finansowych budżetu gminy z dotacji na kulturę przez dyrektora CKiW

Postępowanie obejmowało okres od września 2014 roku do grudnia 2017 roku, czyli wtedy kiedy funkcję dyrektora pełniła Aneta Wądrzyk.

Podczas czwartkowej (28.08.) sesji Rady Miejskiej burmistrz Tomasz Żak oświadczył, że śledztwo zostało umorzone i tym samym zażądał od ww. radnych m.in. przeprosin i zadośćuczynienia w formie 50 tys. zł przekazanych na cele charytatywne od każdej z tych osób, wyznaczając na to 14 dni.

Burmistrz stwierdził, że zawiadomienie to było haniebnym atakiem na jego godność. Odpowiedź radnej Studniarz była nie mniej ostra. Zobaczcie jak to wyglądało.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 07.03.2019 20:03

Celowa zagrywka burmistrza by przycmic zmowe z kobielusem i studniarz. Kobielus zaglosowal za podwyzka a studniarz celowo wstrzymala sie od glosu czyli zaglosowala tez za podwyzka smieci... ludzie tu naprawdę tak trudno się tego domyslic,juz nie wspomne wczesniejszego glosowania studniarz. Gdzie glosowala Nie a w wypowiedzi byla Za.

",,**,,", 07.03.2019 20:02

Celowa zagrywka burmistrza by przycmic zmowe z kobielusem i studniarz. Kobielus zaglosowal za podwyzka a studniarz celowo wstrzymala sie od glosu czyli zaglosowala tez za podwyzka... ludzie tu naprawdę tak trudno się tego domyslic,juz nie wspomne wczesniejszego glosowania studniarz. Gdzie glosowala Nie a w wypowiedzi byla Za.

gtx, 02.03.2019 23:11

GZO to trochę klimatycznie jak ten niedoszły MOSKiT, to taki andrychowski endemit. A po ostatniej sesji to aż się przypomina krótka bajka Aleksandra Fredry pt. Paweł i Gaweł. Pytanie, czy dorośli bawiący się w rządzenie gminą są jeszcze w stanie wyciągnąć z niej wnioski... Bo dzieci o dziwo morał zwykle łapią szybko.

tomitom, 02.03.2019 20:14

Swego czasu śledziłem rozwój pokonkursowych wydarzeń (wyroki sądów, reakcje urzędu) opisany na blogu prawoioswiata i chcąc być rzeczywiście obiektywnym, muszę stwierdzić, że to był jeden z najmniej chlubnych okresów w działalności burmistrza i GZO...

Turboplazmotron, 02.03.2019 18:09

http://prawoioswiata.blogspot.com/2019/02/2014-konkursy-2019.html?m=1

cdn, 02.03.2019 09:24

Kłamcy i głupcy. Sami się przyznali do kłamstw, byle radnymi zostać. W czym jeszcze kłamali?

Keson, 02.03.2019 07:15

Dziwi mnie tak niska kwota za zniesławienie w USA za podobne rzeczy odszkodowania graniczą w kwotach 4 MLN amerykanskich dolarów.

tomitom, 01.03.2019 21:14

@polipol, masz rację. To nie wątek o szkołach i nie będę tu trollować. Jedno tylko powiem, w odniesieniu do Twojej wypowiedzi - odnośnie dbania o małego obywatela gminy. Dla mnie połączenie SP2 i SP3 tym właśnie jest, zapewnieniem równych i godnych warunków nauki dla wszystkich dzieci tej części miasta. A kabaret na sesji ... normalka, już dawno nazwałem sesje teatrzykiem, na którym wcześniej ustalone sprawy, są odgrywane na forum publicznym. WSZYSTKO jest zaplanowane i przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Warto oglądać sesje tylko po to, żeby zobaczyć kto ma największy "talent" aktorski albo kto da plamę i się "walnie" w swojej kwestii.

polipol, 01.03.2019 13:50

@tomitom; Tylko dlaczego Ci te szkoły tak przeszkadzają? proponuję pozostawić bez odpowiedzi, bo to nie ten wątek... za dużo polityki, za mało dbania o obywatela gminy, małego, dużego i seniora. To jest mój główny zarzut do władzy. A może raczej dbanie tylko o interes części swoich wyborców i wiernych, a fakty są takie, że kilka razy więcej mieszkańców nie głosowało, niż głosowało na P. Żaka. Oczywiście mogli głosować, a nie zostać w domu, przez to mamy co mamy. Improwizowany kabaret zamiast sesji rady miejskiej...

tomitom, 01.03.2019 12:57

@polipol, bo jak mi się jakiś komentarz podoba, to potrafię to przyznać. Bez względu na autorstwo czy poglądy polityczne autora. Nawet oponentom w różnych sprawach czy innym interlokutorom ;-)

polipol, 01.03.2019 12:44

@tomitom, no widzisz to ciekawe: niezależnie z jakiego nicku piszę to Ci się podoba...

kalafior, 01.03.2019 12:28

Jeśli wszystko było o.k z CKiW w tych latach to dlaczego Pani Wądrzyk nadal nie jest dyrektorem?Dlaczego podała się do dymisji?Czegoś chyba nie rozumiem.

tomitom, 01.03.2019 12:19

@agares, @polipol - różne macie chyba punkty widzenia, ale wasze ostatnie posty rewelacja :-) :-) ;-) ;-) ;-)

agares, 01.03.2019 10:43

Brawo Panie Burmistrz!!! Ja na Pana miejscu zakupiłbym obowiązkowo narkotest bo co niektórzy bezradni na czele z nieprzewodniczącym siatkarzem "pierwsza liga", odnoszę takie wrażenie po obejrzeniu tego filmu - chyba wychodzą na przerwę po to żeby zioło spalić !!!

polipol, 01.03.2019 10:29

Reflektując VI sesję RM w Andrychowie należy powołać: COPPPRiW (Centrum Obsługi Prawnej Pozwanych Przez Radnych i Wzajemnie), CRWRwUM (Centrum Rejestracji Wszystkiego Rozmów w Urzędzie Miasta) - pomysł Pana Babskiego oraz zgodnie z pomysłem Pana Kobielusa - kolejną komisję przy radzie - KEiOPmM (Komisja Etyki i Obsługi Postów mamNewsa)

tomasznasz, 01.03.2019 07:51

ma nie tylko prawo ale obowiązek społeczny. Niech się burmistrz modli żeby radni czy sąd nie potraktował tego jak próbę utrudniania wykonywania mandatu radnego. Bo konsekwencje mogą być bardzo przykre dla burmistrza. PS. Mam nadzieję że za taką opinię nie będzie mnie nikt ścigał i straszył sądem.

taranczako, 01.03.2019 02:39

Nie chcieli radnemu Kobielusowi dać dostępu do umów z artystami i finansów CKiW i miał prawo podejrzewać że coś jest nie tak w tej kwestii czy nie miał?

zzandrychowa, 01.03.2019 02:35

wspaniała wiadomość z tym pozwem. Można by dorzucić jeszcze ze 4 przeciwko radnym i 4 przeciwko innym andrychowianom, jak zgrają się w czasie to może można by pod sądem rozstawić namiot radia Andrychów żeby burmistrz mógł na żywo relacjonować swoje sprawy z sądu???? albo w ogóle jakiś gabinecik burmistrza na świeżym powietrzu tam urządzić???

taranczako, 01.03.2019 02:25

Likwidacja Klubu Jazzowego Pod Basztą, cyklu koncertów sierpniowych dla JP II,festiwali piosenek turystycznych, salonu poezji i tylu innych cieszących sie zainteresowaniem widzów wydarzeń artystycznych - doprowadzenie do tego że młodzi ludzie zamiast na imprezach muzycznych klubowych za darmo "biwakują" przy piwku na "bulwarach" czy to nie jest niegospodarność? A teraz zamykanie ust radnym którzy by chcieli krytykować i podejrzewać że coś jest nie tak?

olszyniak, 01.03.2019 02:16

Taki Baradziej na przykład czekał przez sześć godzin po to żeby powiedzieć że czeka tu już sześć godzin ! bo gdyby nie czekał toby nie miał nic ciekawego do powiedzenia

politolog, 01.03.2019 02:13

co do pozwów to równiez pozwolę sobie na poradę w stylu poprzednich :) Jestem przekonany że burmistrz przyjmie z wdzięcznością. Myślę że dobrze byłoby ustalić jakiś minimalny limit pozwów. Np. 2 na miesiąc przeciwko radnym a 5 przeciwko andrychowianom co śmią nie traktować Pana Burmistrza Tomasza Żaka z odpowiednią atencją co z kolei może naruszać jego godność :) Wydaje mi się że tylko w ten sposób burmistrz zapewni sobie sławę międzynarodową :) Bo w sądzie raczej nie wygra za coś co jest zgodne z prawem i coś co jest bardzo podobne do tego co sam zrobił

politolog, 01.03.2019 02:08

ale takich sobie wybrali ludzie: burmistrza, pana Babskiego i innych radnych od Żaka to takich mają. Zaczekajmy czy za pół roku nie zaśpiewają nam po 22 złote ?

politolog, 01.03.2019 02:07

za to nie musimy sie wstydzic radnych którzy od 3 miesięcy mają jeden stały pomysł na sesje - podwyżka bo tak chce burmistrz. I nie musimy wstydzić się za tych co najpierw gadają jak najęci że gmina nie może dopłacać a potem że dopłaci :)

mama, 01.03.2019 02:02

Wybraliście radnych z PISu to się teraz za nich wstydźcie !!!

olszyniak, 01.03.2019 01:56

Nie było aż tak źle ! Zachowanie radnych PIS-u znowu po prostu skandaliczne Ale były też akcenty humorystyczne np miny Studniarzowej i Kobielusa na wieść o sponsoringu działań charytatywnych no i babcia od wodociągów rozwaliła system że o tajemniczym baradzieju już nie wspomnę ! Wezmę subskrypcję na obrady rady !! To jest lepsze niż KABARET !

sąsiad, 01.03.2019 01:49

jeśli mogę coś doradzić: wydaje mi się że warto jeszcze ze 3 radnych opozycji oddać do sądu i z 15 internautów :) Najlepiej za słowa i czyny podobne do tych jakie padły i działy się ze strony Burmistrza. Wtedy wasz Tomasz Żak ma niemal pewne że w sądzie będzie arcyciekawie a nie tylko ogólnopolskie ale może i europejskie media zainteresują się sie kto to taki :) Wstęp do kariery międzynarodowej murowany :) Jak Madonna - nieważne co mówią, ważne że mówią :)

gtx, 01.03.2019 01:49

a co zrobić z radnym, który próbuje ustawicznie wszystkich przesłuchiwać w trakcie sesji ?

sąsiad, 01.03.2019 01:45

pozwolę wrącić swoje trzy grosze. Synonimem do słowa pieniacz jest m.in. : łobuziak, nerwus, gorąca głowa. to może być ciekawe jeśli nawet za takie opinie będzie burmistrz Andrychowa pozywał do sądu.

ranyjulek, 01.03.2019 01:39

jak się jest politykiem trzeba mieć grubszą skórę i trzeba umieć przyjmować negatywne opinie. Inaczej może dośc do kompromitacji. Dobrze też jest nie denerwować się jak inni robią to samo co ja kilka lat temu :) Taka ogólna uwaga jeśli ktoś chce zajmować się polityką.

ranyjulek, 01.03.2019 01:37

gtx - ja przecież nie jestem zadowolony że burmistrz ma taką łatkę. Przeciwnie. Mam nadzieję że pokaże klasę i zdejmie z siebie opinię tzw. "pieniacza" jaka pojawia się w Andrychowie . (Zwróć uage że napsiałem w cudzysłowiu i tzw.) Ale co? ludziom zabronić jakiekolwiek nagatywne opinie wyrażać o Żaku który w ciągu ostatniego pół roku sam albo ze swoim sztabem chyba o 3 procesie mówi????

bazyl, 01.03.2019 01:29

żenada pieprzenie w bambus tak można pokrótce streścić obrady tej rady !

robol, 01.03.2019 01:24

ale opinia że burmistrz pieniaczy jest w Andrychowie. co co zrobić? minitoring audio na każdym roku i do sądu z każdym mieszkańcem to to powtórzy?:))) Poza tym ten gościu i ta delikatnie zachował się bo dał w cudzysłowiu. Realni ludzie w realnym świecie cudzysłowia raczej nie dają. A sądy za takie opinie to może w Chinach skazują.

gtx, 01.03.2019 01:05

@ranyjulek, P.S. nie pisz tego wyrazu na literkę, która jest po "o" w alfabecie, pisząc o Panu na literkę, która jest po "a" w alfabecie, bo na to jest paragraf. Masz wolne 50 tysięcy? zastanów się dobrze, zegar ruszył ;-)

gtx, 01.03.2019 01:00

@ranyjulek, jak myślisz czy retransmisje sesji RM można umieścić w sieci Netflix jako serial ? Nowy odcinek co miesiąc plus odcinki, przepraszam sesje specjalne, przepraszam nadzwyczajne. Oczywiście w ramach ustawicznej promocji miasta utkanego z atrakcji ? Fundusz założycielski na rzecz tej akcji mogłyby pochodzić z dobrowolnych wpłat ze strony wszystkich trzech burmistrzów i 21 radnych na rzecz wszystkich mieszkańców gminy, którzy poczuliby się urażeni tym co i w jaki sposób mówią Ci aktorzy podczas improwizowanych scen filmowych, przepraszam sesyjnych.

gtx, 01.03.2019 00:47

Brawo Pani Mona!!! Dość już tych bezpodstawnych postów pisanych tylko po to, żaby za wszelką cenę przypodobać się władzy. Mam nadzieję, że nie ustąpi Pani w tej sprawie i doprowadzi posty do ich końca.

ranyjulek, 01.03.2019 00:46

dobre :) Ale na dobry początek Pan Burmistrz powinien dać dobry przykład i skoro zgłaszana przez niego sprawa zakończyła sie niczym - sam od siebie zarządać 50 tys. na cele charytatywne :))) W ten sposób pokaże klasę i zdejmie z siebie opinię tzw. "pieniacza" jaka pojawia się w Andrychowie (Oj żebym i ja nie trafił przed sąd za powiedzenie o tym:))

ranyjulek, 01.03.2019 00:42

maniek pisze: "ponad 2/3 wyborców nie poszło do wyborów albo poszło i nie zagłosowało na p. Żaka. A gdyby ich tak wszystkich oddać do sądu bo to narusza godność Pana Burmistrza po tym ile zrobił dla gminy?:))) Oczywiście za kasę podatników bo jak mieć fantazję to najlepiej na koszt innych :)))"

kaczor, 01.03.2019 00:40

o basenie otwartym, prokuraturze i Żaku z mamnewsa: "...... Po trwającym wiele miesięcy śledztwie prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące budowy basenu w Andrychowie.........Z inicjatywy obecnego burmistrza Tomasza Żaka sprawą zajęła się prokuratura. Najpierw wadowicka, potem z uwagi na wartość przedmiotu sporu - krakowska. Tam „wałkowana” była kilka miesięcy. Przesłuchano kilkadziesiąt osób, m.in. radnych, którzy podejmowali decyzję o budowie basenu. ..............I co? Jak się dowiadujemy, sprawa została ostatecznie umorzona....... "

gtx, 01.03.2019 00:38

Brawo Pani Mona!!! Dość już tych bezpodstawnych postów pisanych tylko po to, żaby za wszelką cenę przypodobać się władzy. Mam nadzieję, że nie ustąpi Pani w tej sprawie i doprowadzi posty do ich końca.

mona, 01.03.2019 00:23

Brawo Panie Burmistrzu!!! Dosyć już tych bezpodstawnych oszczerstw wygłaszanych tylko po to, żeby za wszelką cenę pozyskać głosy wyborców i "dorwać" się do władzy. Mam nadzieję, że nie ustąpi Pan w tej sprawie i doprowadzi ją do końca.

ludwik, 28.02.2019 23:18

nick1 - Radna Magiera "najwyższym oporem wobec Burmistrza i najwyższym sprytem" wykazuje się już od poprzedniej sesji kiedy zaczęła głosować jak chce Burmistrz czyli powiedzmy szczerze właściwie! Dobrze że zrozumiała swój błąd choć wiele osób obawia się że coś się za tym kryje. Takim osobom co zmieniają zdanie jak ona nie ma co ufać. Czy i jaką korzyść liczy??? domyślcie się. PS. Na giełdzie nazwisk tych którzy przejdą szybko do obozu Burmistrza są kolejno: Kobielus (powrót z przeprosinami), Rzadek (powrót z przeprosinami) Powróźnik, Nowak. Potem już pójdzie z górki :)))

nick1, 28.02.2019 23:09

co do sądu to Burmistrz chyba ciut za ostro. Ludzie nie lubią sądów szczególnie robionych za kasę podatników. No i sam podejmował kiedyś pewne działania. Inna rzecz że Maciejowi dobrze zrobi dawka emocji po tym jak odszedł od Burmistrza i co mówił w czasie kampanii :) Nawet jeśli teraz wraca to nie ma tak że można od tak odejść i wrócić. Więc summa sumarum może naszemu Burmistrzowi opłacić się ta "zagrywka"

nick1, 28.02.2019 23:08

Ma się rozumieć. Głosowanie wbrew temu co się zrobiło dwa tygodnie temu a zgodnie z tym jak chciał Burmistrz dwa tygodnie temu jest wyrazem najwyższego oporu wobec Burmistrza i największego sprytu :) Nawet wobec własnych wyborców którzy w szoku :) Coś czuję że jeszcze większym sprytem Kobielus i jego radni wykażą się jak za miesiąc poprą MOSkIT choć teraz byli przeciw :) A potem już poleci :)))) Jej, nie wiedzieliśmy jak sobie poradzą Kobielus i spółką z tłumaczeniem wyborcom tej kompromitacji ale jest jeszcze śmieszniej niż zakładaliśmy :)

troll, 28.02.2019 22:46

Radni Kobielusa wprowadzili ,, wirus" w pewien program. Jeśli ktoś pisze, że sie sprzedali, to bzdura. Gdyby tak było, mielibyśmy MOSKIT. A atak na Kobielusa i Studniarz, choć dziwny, ale celowy. Uchwalona podwyżka wcale nie jest ,,komuś" na rękę. ????

martinez, 28.02.2019 22:06

"Brawo panie Burmistrzu!!! Tak to się robi! Jeszcze z 10 tych z internetu oddać do sądu - niech mają za swoje!!!" a ja myślę że trzeba iśc za ciosem i jeszcze ze 100 andrychowian oddać do sądu a co???? Kto burmistrzowi zabroni???? :))))

martinez, 28.02.2019 22:05

na serio. Radni zrobili coś analogicznego co kiedyś burmistrz i dokładnie to samo co powinien zrobić każdy gdy ma cień podejrzeń. Jeśli ktoś będzie miał z tej sytuacji kłopoty to raczej burmistrz jeśli zostanie to potraktowane jako próby nacisku na radnych. Nie mówiąc o twarzy "pieniacza". Kto by pomyślał że Tomasz Żak możemieć taką opinie?:) Mam nadzieję że za powtórzenie jej nie poda mnie do sądu :)))

martinez, 28.02.2019 22:01

tzw. fundusz wyjazdów zagranicznych Tomasza i spółki :)

kalafior, 28.02.2019 21:42

Jak Pani Studniarz i Pan Kobielus wplacą po 50 tys.na cele charytatywne to myślę że mieszkańcy naszej gminy ,dowiedzą się na jaki konkretnie cel zostały przeznaczone.

leon, 28.02.2019 21:41

Brawo panie Burmistrzu!!! Tak to się robi! Jeszcze z 10 tych z internetu oddać do sądu - niech mają za swoje!!! A wy sie nie martwcie o kasę na prawników. Akurat na to musi być. Burmistrz reprezentuje gminę i nie wolno go tak traktować bezkarnie. Na takie rzeczy w budżecie muszą być zabezpieczone pieniądze!!!!

maniek, 28.02.2019 21:26

na serio zasada wydaje się być trochę zawiła - jak p. Żak "oddaje" sprawę do prokuratury albo mówi o sprawach w prokuraturze które "oddali" podlegli mu ludzie to jest ok. Tak należy. Ale w drugą stronę - skandal. Lekko to dziwne. Martwię się co jeszcze burmistrz wymyśli a podatnicy będą płacić za prawników.

maniek, 28.02.2019 21:22

ponad 2/3 wyborców nie poszło do wyborów albo poszło i nie zagłosowało na p. Żaka. A gdyby ich tak wszystkich oddać do sądu bo to narusza godność Pana Burmistrza po tym ile zrobił dla gminy?:))) Oczywiście za kasę podatników bo jak mieć fantazję to najlepiej na koszt innych :)))

tomasz2, 28.02.2019 21:09

swoją drogą - pan Kobielus zrobił dziś razem ze swoimi radnymi Dorotą Magierą i Zbigniewem Rzadkiem wielką przyjemność panu Żakowi a on go tak.... Mam nadzieję że to jest nauczka dla każdego kto chce zrobić naszemu burmistrzowi przyjemność, polityczną oczywiście :)

tomasz2, 28.02.2019 21:08

zdarzyło się pomyśleć o sobie jako wyborcy oszukanym przez p. Żaka. Wielokrotnie. Mam nadzieję że Pan Burmistrz nie poda mnie do sądu i to za kasę podatników :)

gtx, 28.02.2019 21:04

@sportowiec, powołanie MOSKiT to była konieczność z punktu widzenia innych osób niż głosujący dzisiaj radni, musisz się z tym pogodzić. Wstyd mi natomiast za osoby, które z naszych podatków chcą fundować rozkwit biurokracji w gminie. Nie muszą, biurokracja ma się dobrze i przetrwa wszystkie ustroje, kryzysy i poradzi sobie niezależnie od kto będzie miał władzę ustawodawczą i wykonawczą w gminie i państwie.

gtx, 28.02.2019 21:03

@sportowiec, powołanie MOSKiT to była konieczność z punktu widzenia innych osób niż głosujący dzisiaj radni, musisz się z tym pogodzić. Wstyd mi natomiast za osoby, które z naszych podatków chcą fundować rozkwit biurokracji w gminie. Nie muszą, biurokracja ma się dobrze i przetrwa wszystkie ustroje, kryzysy i poradzi sobie niezależnie od kto będzie miał władzę ustawodawczą i wykonawczą w gminie i państwie.

gtx, 28.02.2019 20:57

@Turboplazmotron; Próba zastraszenia nieudana, ale media mają o czym pisać. Burmistrz dzisiaj natomiast nie powiedział, że Pani Aneta W. była kryształem - powinniśmy to docenić.

Turboplazmotron, 28.02.2019 20:34

Typowa próba zastraszenia. Za chwilę się okaże Aneta W. była kryształem tylko Ci niedobrzy Radni się Jej czepiali.

sportowiec, 28.02.2019 20:27

Wstyd Mi za Pana Kobielusa wstyd za Pana Kubienia i wstyd za Pana Mikołajka o Pani Alicji nie wspominając...Panowie niszczycie Andrychów, czuje się źle będąc mieszkańcem Gminy, czuje się oszukany przez Koalicję PIS i Kobielusa, Gmina właśnie zaczyna się cofać! powołanie MOSKiT to była konieczność ... Panowie nie znacie się na niczym !!!! Tylko Tu miałem nadzieję że rozsądek Pana Kubienia jako wuefisty będzie zachowana ... No cóż ... nigdy nie oczekiwałem wiele od Pana ... Ale to co pokazują radni koalicji Kobielusa2018 i Kubienia to "dno", brak kompetencji elementarnej wiedzy ekonomicznej, menadżerskiej ....szkoda słów na was. Niszczenie Gminy "nie bo nie " za niedługo wam poszukujemy, ludzie mają rozum zrozumieli dlaczefo należało podnieść śmieci... mogło być 13 ... dziękujemy Panowie Kubień, Kobielus i Mikołajek...

Keson, 28.02.2019 20:05

Mam nadzieję że Burmistrz mnie też nie poda do sądu. Panie burmistrzu bardzo przepraszam, nie chciałem Pana urazić. :(

leon, 28.02.2019 18:59

chyba nic z tego nie będzie. Ale zobaczyć minę Kobielusa bezcenne :)

",,**,,", 28.02.2019 18:57

Studniarz podobno obrazona wstrzymala sie od głosu, to po co jest radną jak nie ma zdania???? To ta sama co ostatnio glosowala tu a myslami byla tam??????? Moze by tak zdala mandat radnego,bo sama nie wie czego chce.

nick1, 28.02.2019 18:47

co do sądu to Burmistrz chyba za ostro. Ludzie nie lubią sądów szczególnie robionych za kasę podatników. No i sam podejmował kiedyś pewne działania. Inna rzecz że Maciejowi dobrze zrobi dawka emocji po tym jak odszedł od Burmistrza i co mówił w czasie kampanii :) Nawet jeśli teraz wraca to nie ma tak że można od tak odejść i wrócić

nick1, 28.02.2019 18:45

wszyscy trzej od Kobielusa za podwyżką z tego co chwalą się koledzy :)

piter315, 28.02.2019 18:42

Czy to znaczy że Kobielus za? I dwóch radnych wstrzymało się od głosu kto to?

ludwik, 28.02.2019 18:39

z tego nic będzie ale dobrze usadzić niektórych na .... :)

maniek, 28.02.2019 18:36

ogólna uwaga - niech żaden radny nie da się zastraszyć. Bo jego koniec wobec samego siebie i wobec wyborców! Dodałbym żeby nie dali się kupić ale żakolandia od kilku godzin triumfuje że właśnie kupiła sobie trzech. Więc może za późno rzucona uwaga.

maniek, 28.02.2019 18:34

obawiam sie Aga że burmistrz złotówki ze swoich nie wyda tylko z podatników na to pójdzie. Obym sie mylił. Ale sprawa jest szybka. Jak ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości to ma obowiązek zgłosić podejrzenia organiom ścigania. Tak zrobił Żak ale jego przeciwnikom politycznym wolno to samo zrobić.

aga33, 28.02.2019 18:30

w sprawie sądu to nam się chyba burmistrz troszeczkę rozpędził biorąc pod uwagę swoje zachowanie w przeszłości (sam zgłaszał sprawę i sam mówił kilka razy o prokuraturze w sprawach z jakich nic nie wyszło). No trudno widać burmistrz ma taki styl. Faktem jest że straszna dziura była w pewntym momencie w CKiW za rządów powołanej przez niego pani dyrektor. Teraz pilnujmy tylko żeby burmistrz za swoje podawał radnych do sądu a nie za podatników. Bo to byłby według mnie skandal!!!! Radni jak wygrają niech zażądają od burmistrza tych 50 tysięcy :))))

tomekx, 28.02.2019 18:30

Brawo burmistrzu.Tak trzeba z nimi postępować

gtx, 28.02.2019 18:30

Po dzisiejszej sesji RM, wystąpieniach, czy raczej występach niektórych radnych, wypowiedziach burmistrza już rozumiem, dlaczego wiele osób dotąd związanych z Andrychowem buduje domy w sąsiednich gminach, tam lokalizuje swoją działalność gospodarczą, tam podejmuje zatrudnienie. Pomijając poziom merytoryczny całej sesji, to atmosfera, słowa, komunikaty skandaliczne. Obecne tam osoby chyba nie pamiętają, że mieszkańcy Andrychowa to oglądają. Proponuję wszystkim obecnym dzisiaj na sesji, aby w ramach refleksji nad sobą oglądnęli relacje z sesji w Kętach, Wadowicach, Suchej Beskidzkiej, potem retransmisję z dzisiejszej sesji. Miłych wrażeń i mocy refleksji nad sobą - musicie z sobą Państwo Radni i Burmistrzowie wytrzymać z sobą jeszcze ponad 4 lata...

",,**,,", 28.02.2019 18:29

Kobielus na trzeciego wiceburmistrza!!!!!!!!!!!!!!!! Jak szalec to szaleć.

black&white, 28.02.2019 18:28

Wy tempaki pisowskie sami wprowadzili oplaty smieciowe (nowy podatek) pisory sobie tak wymyśliły ze wszystkie nowe podatki nie beda nazywac podatkami i taka ciemnota ktora glosuje na tych debi....li wierzy ze Pisiory na to wszystko biora z oszczędności trzeba byc najwiekszym baranem zeby to wszystko wierzyc. Oplaty beda wzrastac co roku głosujcie tak dalej a w polsce beda mieszkac dziecioroby menelstwo patologia emerytki z co urodzily 4dzieci mafia w czarnych sukniach bo ludzie myslacy z tego kraju spierdola i niebedzie mial kto robic na was.

",,**,,", 28.02.2019 18:28

Czemu Kobielus ma sie bać Kubienia????????? Koniec koalicji, pisiory w opozycji...............

aga33, 28.02.2019 18:27

Wszyscy radni od burmistrza Żaka za podwyżką i w ramach strzału w kolano radni od Macieja Kobielusa. Burmistrz podziekował Maciejowi na końcu sesji jak widzę :)

",,**,,", 28.02.2019 18:26

Koniec koalicji, pisiory w opozycji, cale miasto krzyczy!!!!!!!!!!!!

piter315, 28.02.2019 18:25

13 czy 12 radnych było za i 2 wstrzymało się od głosu. Gdzie można się dowiedzieć imiennie? Kto jak głosował?

kaowcy2012, 28.02.2019 18:23

do rzeczy. Czy pan burmistrz pamięta jak w Targanicach mówił o mieszkance Targanic i sprawie w prokuraturze? Przeprosił chociaż jak sprawa została umorzona??? Pamięta pan burmistrz co mówił o Jerzym Górce i prokuraturze (są nagrania gdyby pamięć zawiodła)? Przeprosił chociaż burmistrz jak ze sprawy nic nie wyszło?

kaowcy2012, 28.02.2019 18:23

do reczy. Czy pan burmistrz pamięta jak w Targanicach mówil o mieszkance Targanic i sparwie w prokuratirze? Przeprosił chociaż jak sprawa została umorzona??? Pamięta pan burmistrz co mówił o Jerzym Górce i prokutaturze (są nagrania gdyby pamięć zawiodła)? Przeprosił chociaż burmistrz jak ze sprawy nic nie wyszło?

kaowcy2012, 28.02.2019 18:20

przecież to głupie kłamstwo. Radni od Żaka i ludzie kobielusa przegłosowali podwyżkę .Wszystko jest na nagraniu. Niech mammnewsa da jeszcze imienną listę i będzie po sprawie.

",,**,,", 28.02.2019 18:17

Anett powtarzam pisiory przeglosowaly 50procentowa podwyzke za smieci. Koalicja byla???????? Wiec pisiory zadrwili z Burmistrza i wszystkich mieszkańców Gminy Andrychów... Burmistrz chcial wprowadzic 13zl, a pisiorowa koalicja przeglosowala15zl, czyli w Andrychowie znów mamy opłaty za śmieci jedne z najdroższych w okolicy. To sa fakty.

kaczor, 28.02.2019 18:14

zupełnie szczerze Burmistrzowi życzę zdrowia i spokoju wewnętrznego.

kaczor, 28.02.2019 18:13

o basenie otwartym, prokuraturze i Żaku z mamnewsa: "Po trwającym wiele miesięcy śledztwie prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące budowy basenu w Andrychowie.........Z inicjatywy obecnego burmistrza Tomasza Żaka sprawą zajęła się prokuratura. Najpierw wadowicka, potem z uwagi na wartość przedmiotu sporu - krakowska. Tam „wałkowana” była kilka miesięcy. Przesłuchano kilkadziesiąt osób, m.in. radnych, którzy podejmowali decyzję o budowie basenu. ..............I co? Jak się dowiadujemy, sprawa została ostatecznie umorzona. "

Anett, 28.02.2019 18:11

Po co te kłamstwa? Przecież podwyżka przeszła głosami radnych od pana Żaka i o zgrozo radnych z Kobielus 2018. Jak radni pisu pójdą to droga to będą z tego rozliczani. Ale głosowania są jawne do tego można zażądać imiennej listy. więc zakolandia nie ma co kłamać. Chyba że z przyzwyczajenia.

",,**,,", 28.02.2019 18:04

Anett@ mieć wątpliwości,a miec dowody i konkrety to jest roznica!!!!!!!!!!!! Chciala oczernic Burmistrza i znowu poniosla klęskę i sie skompromitowala!!!!!!!! To sa fakty. Dzieki pisiorom mamy podwyzke za smieci az 50procent. Pisiory zagłosowali przeciwko Burmistrzowi i przeciwko wszystkim mieszkańcom Gminy Andrychów!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Burmistrz chcial oplate 13zl, a pisiory przeglosowaly 15zl. Dzięki pisiorom znów mamy opłaty za śmieci jedne z najwyzszych w okolicy. Powtarzam dzieku pisiorom mamy podwyzke az 50procent za smieci!!!!!!!!!!!!

Anett, 28.02.2019 17:58

Mam nadzieję że Burmistrz nie poda mnie do sądu ale zapytam czy wszystko dobrze? Każdy kto ma wątpliwości ma obowiązek złozyć zawiadomienie do prokuratury. On jeśli dobrze pamiętam sam też składał. Ile od siebie zażądał jak prokuratura umorzyła tamto postępowania?:))) Ile od byłej pani dyrektor jaka powołał jak nic nie wyszło z jej zawiadomienia w sprawie mieszkanki Targanic? Mam nadzieję że za ostatnie pytania/żart nie poda mnie drugi raz do sądu :)