Burmistrz będzie szukał pieniędzy, żeby wypłacić nauczycielom wynagrodzenia za dni strajku

, Polityka, Wiadomości, 25.04.2019 16:40, PG
W Andrychowie mają gest.
Burmistrz będzie szukał pieniędzy, żeby wypłacić nauczycielom wynagrodzenia za dni strajku

Podczas czwartkowej (25.04.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie pojawił się temat strajku nauczycieli, który w ten sam dzień zresztą został przez ZNP zawieszony. Więcej na ten temat tutaj: ZNP zawiesza. Uczniowie wracają do szkół

Radny Roman Babski zaproponował uchwałę dotyczącą ustalenia kierunków działania burmistrza Andrychowa zmierzających do pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie wszystkim strajkującym nauczycielom i innym pracownikom oświaty

Radna Alicja Studniarz stwierdziła, ze Rada nie powinna się zajmować taką sprawą i postanowiła nie głosować w ogóle. Jednak radni 14 głosami „za” przyjęli tę uchwałę. W wyniku tego nauczyciele mogą liczyć na wynagrodzenia za czas strajku.

Głosowanie radnych w tej sprawie:

Radni podjęli też rezolucję 14 głosami „za” skierowaną do premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych dla nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r.

Na początku sesji Rady Miejskiej poinformowano także, że w wyniku likwidacji gimnazjów od 1 września w gminie Andrychów straci pracę 24 nauczycieli, z czego 8 przejdzie na emerytury. Oprócz tego zwolnionych zostanie także 10 pracowników obsługi.

A poniżej treść rezolucji Rady Miejskiej.

Rada Miejska w Andrychowie zebrana na sesji w dniu 25 kwietnia 2019r. uchwala niniejszą Rezolucję skierowaną do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych dla nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019r.

Rada Miejska w Andrychowie, solidaryzując się z całym środowiskiem oświaty, apeluje do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej o pilne podjęcie działań zmierzających do realizacji postulatu zgłoszonego przez Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego uchwałą nr 3/2019 ZG ZNP z dnia 19 marca 2019tr. tj. podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019r.
Tym samym apeluje się o zwiększenie jednostkom samorządu terytorialnego części oświatowej subwencji ogólnej do wysokości, która umożliwi jednostkom samorządu terytorialnego realizację wyżej wymienionych postulatów.
System Oświaty ma fundamentalne znaczenie dla każdego społeczeństwa. Na jego pracownikach spoczywa ogromna odpowiedzialność kształtowania kolejnych pokoleń. Od jego jakości zależy w znacznej mierze nasza wspólna przyszłość. Dlatego tak ważne jest aby pensje i nakłady państwa na edukację były adekwatne do roli powierzonej nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty. Wobec tego postulaty zgłoszone przez Związek Nauczycielstwa Polskiego należy uznać za w pełni uzasadnione.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 29.04.2019 15:52

miastoandrychow mieszasz pojęcia. Wprowadzasz ludzi w błąd.

Turboplazmotron, 29.04.2019 15:49

Burmistrz Tomasz Żak przebywa obecnie na urlopie zagranicznym. "Jak wrócę to zadecyduję, oczywiście zgodnie z przepisami i prawem - przekazał nam burmistrz Tomasz Żak i dodał, że jego prawnicy będą analizować możliwości rekompensaty utraconych dochodów."

miastoandrychow, 28.04.2019 16:13

yorg, 25.04.2019 22:49 i temu podobne wpisy "Dlaczego PYTAM SIĘ DLACZEGO i jakim prawem moje podatki zamiast wydawane na potrzeby miasta modernizacje i inne" . DLATEGO, żeby komuś nie przyszło by do głowy, wprowadzenie prywatnych pełnopłatnych przedszkoli i szkół podstawowych, bo wtedy musiał byś płacić z własnej kieszeni z 2 tysiaki od jednego dziecka miesięcznie ! A jak na razie macie prawie darmową opiekę w /w instytucjach !

panda, 27.04.2019 16:32

A co na to Reg.Izba Obrachunkowa w Krakowie? Jak radni chcą tym leniom zapłacić to z własnych pieniedzy a nie z moich.TACY NAUCZYCIELE JAK Z KOZI DU...Y TRĄBA,TAK UCZĄ ŻE DZIECI CHODZĄ NA KOREPETYCJE CZASAMI DO TEJ SAMEJ pani nauczycielki A TA ODPOWIEDNIO KASUJE .WSTYD,HAŃBA ,

Turboplazmotron, 27.04.2019 16:12

https://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/11065-radny-zbulwersowany-wysokoscia-nagrod-dla-kierownikow-andrychow-znowu-zaszalal.html

annap, 27.04.2019 12:53

Czas zmienić przepisy i wprowadzić zakaz strajkowania dla nauczycieli, aby więcej takie sytuacje się nie powtórzyły. W głowach się poprzewracało.. Przywileje, kasa, przywileje, kasa..kasa.. przywileje... tylko to dla nich się liczy. I jeszcze im płacić za nic nie robienie. Skandal!

annap, 27.04.2019 12:47

Mam pytanie, czy radny P.Babski strajkował oraz Jego żona? Jeśli tak......... to wstyd proponować taką uchwałę....

kalafior, 27.04.2019 11:04

@annap Myślisz że burmistrza i niektórych radnych obchodzi co ludzie myślą? Wybraliście nas to rządzimy !

annap, 27.04.2019 10:29

Skoro radni chcą, aby za strajk wypłacono wynagrodzenia, to niech płacą ze swoich pieniędzy. Po komentarzach widać, że ludzie tego nie popierają.

Zakolog, 27.04.2019 10:03

Nie wierzę, naprawdę nie wierzę, iż Prezydent podpisał nowelę oświatową, bardziej upokarzającego zapisu nie było nawet w traktacie wersalskim. Przypomnę szczególnie nauczycielom, że nowe prawo zrównuje ich kompetencje zawodowe z zarządem powiatu, czyli organem samorządowym, nawet nieposiadającym demokratycznego mandatu wyborczego, jedynym kryterium kwalifikacyjnym jakie przychodzi mi na myśl przy powoływaniu członków tego gremium, jest cotygodniowa flaszka na zebraniu partyjnym. Nie klasyfikujcie dalej i pozwólcie, aby nowe prawo działało w praktyce, a z tych resztek Waszej nauczycielskiej godności nie pozostanie nawet pojedynczy ślad. Niestety, trudno odmówić Prezydentowi racji, ponieważ nawet dziś udowadniacie, że zamiast mózgu, macie jedynie jajecznicę ! Naprawdę, po długim strajku, który siłą rzeczy pozbawił Waszych uczniów zajęć dydaktycznych, Wy odrabiacie czwartek 2 maja, odrabiacie, czyli zmuszacie ich do zbierania śmieci w sobotni poranek ? Panie Romanie Babski, może skomentuje Pan, ten profesjonalizm swojego środowiska zawodowego, w kontekście czasu pracy i wynagrodzenia za tę pracę.

kalafior, 27.04.2019 09:56

@abcabc A czy to nie Ci radni o których niżej piszesz ,mieli zapłacić burmistrzowi zadośćuczynienie za pomówienie czy tam za przegrane sprawy sądowe?A on miał przekazać na cele charytatywne?? Możesz poinformować na co te pieniądze zostały przeznaczone?

abcabc, 27.04.2019 09:32

pisz donos i to już tak jak pisali mokra włoszka czy ta radna ..... co wiecznie na jest na nie.....oj zapomniałem nazwiska

jakotaqo, 27.04.2019 05:17

Sprawę trzeba koniecznie zgłosić do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, za działanie niezgodne z prawem. Ktoś podpisał tą rezolucję to i odpowiedzialność poniesie. Art 23 ust. 2 ustawy o rozwiązywaniu mówi jak już wcześniej ktoś wspomniał że W okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia.

Turboplazmotron, 26.04.2019 22:37

barte obawiam się że będzie to szyderczy uśmiech.

kalafior, 26.04.2019 21:36

@barte Dl a Ciebie każdy jest pisowcem kto krytykuje burmistrza.Jak dla mnie to powinien dać wszystkim podwójną wypłatę za to że nasze dzieci odpoczeły sobie od nauki i zadań.Szkoda że jeszcze nie od egzaminów gimnazjalnych i matur bo wtedy 5 -cio krotna wypłata należałby się.

barte, 26.04.2019 21:06

A teraz pójdziecie na wywiadówki i będziecie się uśmiechać do nauczycieli.Co za fałsz obłuda i hipokryzja -pisowcy

mastka, 26.04.2019 14:55

To są jakieś kpiny!!! To nauczyciele powinni jeszcze zapłacić za to całe zamieszanie. Przez wakacje niech sobie strajkują!

acbacb, 26.04.2019 12:51

Kobielus chwiejny jak chorągiewka. Dobrze, że nie został burmistrzem. Niech już lepiej nie startuje bo nikt na niego już nie zagłosuje.

aleocochodzi, 26.04.2019 12:40

Przykro że do towarzyszy z PO, ZNP i PiS dołączył niby niezależny towarzysz Kobielus. Dobrze że ludzie nie pamiętają waszych obiecanek wyborczych bo by wam łby poukręcali.

Tajemniczy_Don_Pedro, 26.04.2019 10:34

No więc drodzy nauczyciele odpowiedzcie mi proszę na pytanie "Jak zachowaliby się Państwo wobec tych, którzy stają w obronie godności, uczciwości, sprawiedliwości i prawdziwej solidarności, w obronie prawa, którego nie tworzy się w pośpiechu i nie nagina?" Na koniec jeszcze jakiś cytat z Nelsona Mandeli. Może ten: "Najbardziej żałuję tego, że nie zostałem mistrzem świata w boksie w wadze ciężkiej."

Tajemniczy_Don_Pedro, 26.04.2019 10:14

Zresztą furtka, którą proponuje Fundacja Batorego wymaga porozumienia postrajkowego. Wyjaśnijcie mi jak przyjąć porozumienie postrajkowe skoro strajk się nie zakończył lecz jest w zawieszeniu? Na pewno coś wymyślicie, w to nie wątpie. Pytanie tylko czemu nie jesteście tak elastyczni i kreatywni w sprawach dotykających przeciętnego mieszkańca.

Tajemniczy_Don_Pedro, 26.04.2019 10:11

Zresztą furtka, którą proponuje Fundacja Batorego wymaga porozumienia postrajkowego. Wyjaśnijcie mi jak przyjąć porozumienie postrajkowe skoro strajk się nie zakończył lecz jest w zawieszeniu? Na pewno coś wymyślicie, w to nie wątpie. Pytanie tylko czemu nie jesteście tak elastyczni i kreatywni w sprawach dotykających przeciętnego mieszkańca.

Tajemniczy_Don_Pedro, 26.04.2019 10:06

Walka o honor i godność zawodu trwa w najlepsze. Jeden nauczyciel honorowo i godnie proponuje uchwałę, inni honorowo i godnie przyjmą wynagrodzenie za czas nieprzepracowany. Komedia.

Zakolog, 26.04.2019 09:54

Podsumowując dotychczasową część dyskusji o płaceniu za nicnierobienie, jako nieetatowy członek redakcji mamNewsa, zgłaszam wniosek do etatowych członków redakcji, o przyznanie specjalnemu korespondentowi portalu, naszemu Romkowi nagrody kwartalnej, za tworzenie prowokacji medialnych, które bez wątpienia przekładają się na wysoką klikalność oraz ilość komentarzy. Taka nagroda z pewnością zmotywuje Romka, do tworzenia jeszcze bardziej spektakularnych ściem, które tak pięknie emocjonują zwykłych czytelników.

maria, 26.04.2019 09:50

P. Burmistrzu niech pan tego nie robi nie pracowali to nie płacić poszukaj pan pieniędzy na naprawę drug na osiedlach i nie oszczędzajcie na oświetleniu ulic bo to tragedia co jest w Andrychowie za strajki się nie płaci niech się pan dobrze zastanowi co pan chce zrobić pozdrawiam.

JanKowalski, 26.04.2019 08:49

Inni jak strajkują to nie dostają nic a nauczyciele święte krowy dostaną pieniądze za siedzenie i popijanie kawki a pan burmistrz żeby im dać to znowu podniesie jakieś opłaty bo nierobą nauczycielą trzeba dać

Turboplazmotron, 26.04.2019 00:35

Radny Babski proponuję iść za ciosem i przygotować uchwałę w sprawie dodatku od gminy dla nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r. Wykonawcą będzie burmistrz Andrychowa. A może 2000 tylko proszę uważać na pioruny.

xpekk, 26.04.2019 00:31

Oczywiste jest też dla mnie to że ani Tomasz Żaka ani Roman Babski ani żaden radny z tych którzy chcą płacić nauczycielom za czas kiedy nie pracowali nie odmówią i nam, reszcie andrychowian wypłaty kasy za strajk. Planujemy z kumplami strajk – 20 dni. Dostarczyć numer naszych kont osobiście burmistrzowi? Czy wystarczy pocztą za potwierdzeniem odbioru?

xpekk, 26.04.2019 00:31

Jeśli Żak sam czy ustami swoich współpracowników obiecał wypłatę za strajk i tego samego chcą radni to oczywiste jest że także rodzice mogą im posłać rachunki za dodatkowe koszty jakie ponieśli w związku ze strajkiem.

Anett, 26.04.2019 00:20

druga rzecz- jeśli burmistrz Żak i radni chcą płacić nauczycielom za strajk to rozumiem że tym bardziej my rodzice możemy liczyć że zwrócą koszty jakie ponieśliśmy w związku ze strajkiem nauczycieli o podwyżkę - tysiąc złotych netto do pensji nauczycielskiej. Czy numer kont na jaki powinni burmistrz Żak i radni przelać nam rodzicom pieniądze mamy słać do biura radnych czy na sekretariat burmistrza????

Jaha, 26.04.2019 00:19

Gdzie do kur...y nędzy jest mój komentarz?!!!tak się bawicie?!co prawda boli?walcie się razem z Zakiem i jego świta!!!

Anett, 26.04.2019 00:14

Sami nauczyciele mówią że było już mówione przez osoby z otoczenia burmistrza Żaka że będzie płacone za strajk i żeby się nauczyciele nie martwili. Jeśli to prawda to pytanie: po co ta szopka z apelem do burmistrza na czele której stoi .... nauczyciel Babski

lojzek, 25.04.2019 23:02

Do smerfetkiPo pierwsze jak Ci nie pasuje do zmieñ sobie pracę.Po drugie u mojej córki jeszcze nie byli na wycieczce i z tego wszystkiego jadą na jednodniową wycieczkę w ósmej klasie.A wywiadówek są raptem cztery w ciągu roku!Ale po Twoich wpisach świadczy to że potrzebujesz pomocy!!!!

smerfetka, 25.04.2019 22:56

Jeszcze jedno drodzy rodzice poco posylacie chore dzieci rano do szkoły albo te które wymiotuja w autobusach na wycieczce albo te które mają astmę alergie na zielone szkoły? Kto jest wtedy z nimi wy? No nie wy odpoczywacie. Przecież to obowiązek nauczyciela. Tylko że akurat za te obowiązki nie mają wynagrodzeń. Mam nadzieję że przekonacie się o tym wkrótce.

yorg, 25.04.2019 22:49

Dlaczego PYTAM SIĘ DLACZEGO i jakim prawem moje podatki zamiast wydawane na potrzeby miasta modernizacje i inne . SĄ WYDAWANE DLA NAUCZYCIELI!!!!!!!!!!! DLACZEGO!!!!! Nie zgadam się z decyzją radnych to nie ich wydawane są środki tylko MIESZKAŃCÓW ANDRYCHOWA I GMINY ANDRYCHÓW. Ą może by tak sie zapytać mieszkańców czy są chętni na sponsorowanie strajku. Może by tak te fundusze przeznaczyć na wodę tam gdzie kobieta się burzyła NAUCZYCIELE ODDAWAĆ NIE WASZĄ KASĘ. Jak sępy strajkują i potem honoru za grosz tylko kasa a burmistrz jak nie powiem co powinien widzieć że to finanse są mieszkańców Gminy Andrychów nie jego na finansowanie jakiejś grupy społecznej która nie daj korzyści każdemu mieszkańcowi. A może radni dofinansują dopłaty do wypłat innym grupom społeczny sprzedawcom , pracownikom fizycznym biurowym itd dlaczego tylko jednej grupie zawodowej. TYLE ODDAWAĆ BELFRY KASĘ.

smerfetka, 25.04.2019 22:44

18 godz to pracują katecheci bo nic po wyjściu ze szkoły nie robią. A przelicz sobie godz na 2 lub 3 dniowych wycieczkach czy zielonych szkołach teatrzykach piknikach wywiadówkach szkoleniach a nie wspomnę o pracach w domu no i oczywiście telefonach. No nie przecież to jest ich obowiązek. O ile mi wiadomo to za opiekę na wycieczce poza godz pracy nie mają wynagrodzenia a tobie pewno płacą za dodatkowe godz. Żałosne

lojzek, 25.04.2019 22:19

Nauczyciele wyuczyli się za kasę podatnika i narzekają!Ja zapirniczam 40 godzin tygodniowo.Oni 18 góra 20 godzin tygodniowo + trzy miesięczne wczasy.Mnie bądz kogo kolwiek nikt nie zapyta czy chce po 1000 na głowę.Jeśli zostaną wypłacone pieniądze za tz.strajk to prokuratura powinna wszcząć postępowanie.Swoją stronę powinien zająć tagże Rzecznik Praw Obywatelskich. A jak się nie podoba to się niech przebranżowić i tyle!

Zakolog, 25.04.2019 21:36

Właśnie tego się obawiałem, iż będziesz preferowała tylko pistwory, jednocześnie dyskryminując potwory.

smerfetka, 25.04.2019 21:26

Zakolog jeśli uważasz że Twoje dziecko to potwór to Ci serdecznie współczuję...

Zakolog, 25.04.2019 21:25

Droga smerfetko, ale to jednak było całe pięć dni z tymi potworami, a nam jednak nie płacą, tyle co Wam !

JerzyO, 25.04.2019 21:13

Hańba . Drodzy wyborcy radzę zapamiętać nazwiska tych radnych !

smerfetka, 25.04.2019 20:34

Drodzy rodzice strasznie narzekacie że musieliscie zajmować się Swoimi dziećmi przez 18 dni dla wyjaśnienia w tym 3 dni egzaminy gimnazjalne, 3 dni podstawówka, weekend, 6 dni przerwa świąteczna, czyli podsumowując aż 5 dni mieliście na zorganizowanie czasu dla Swoich dzieci...

lipak1, 25.04.2019 20:13

Jest dokładna lista 14 radnych to niech zapłacą z własnej kieszeni strajkujacym nauczycielą jeżeli taka ich wola, a nie szukać kasy od innych

Starybrat, 25.04.2019 20:04

Regionalne Izby Obrachunkowe podkreślają, że zgodnie z art.23 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych za czas strajku nie należy się pracownikom pensja. Urząd przestrzega także samorządowców, którzy chcieliby wypłacać protestującym wynagrodzenia "innymi metodami. “ Naruszenie przepisów dotyczących dokonywania poszczególnych rodzajów wydatków stanowi czyn będący naruszeniem dyscypliny finansów publicznych i wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności z tego tytułu”

martinez, 25.04.2019 20:02

swoją drogą radny nauczyciel Babski wnosi żeby nauczycielowi Babskiemu wypłacić wynagrodzenie za strajk??? dobrze rozumiem? Brawa dla radnych Guzdka i Biłki plus radnej Studniarz jaka w ogóle w tej farsie nie chciała brać udziału - jedyni którzy zachowali się jak trzeba.

martinez, 25.04.2019 19:59

pamiętajcie o kogo dba Żak i radni i kto za chwile będzie gadał że trzeba podnieść ceny za śmieci, wodę bo rząd, masoni, cykliści o grupach etnicznych nie wspomnę. Ale dla siebie i swoich zawsze musi znaleźć się.

martinez, 25.04.2019 19:56

z oświadczeń majątkowych radnych nauczycieli. Kubień średnio ponad 5 tysiaka na miesiąc plus dieta radnego. Babski koło 5 tysiaków na miesiąc plus dieta radnego. Żony podobno też nauczycielki. No "bieda" w rodzinie. Ekipa Żaka już wcześniej zapowiadała w tzw. radiu propagandowym że bada możliwość wypłaty za strajk. Teraz jeszcze m.in. głosami radnych dostała mandat do tego.

jakotaqo, 25.04.2019 19:40

To już jest jakaś kpina z pozostałych mieszkańców, chodźmy wszyscy strajkujmy jako mieszkańcy gminy a władze nam za lenistwo zapłacą. Nie mam słów

Zakolog, 25.04.2019 18:13

@kalafior - Nie wiem jak burmistrz, ale ja opodatkowałbym pracujących nauczycieli, mieli dochód, więc podatek się należy.

Nostradamus, 25.04.2019 18:11

To jest chyba żart prima apryllisowy !!!. Jak można dostawać wynagrodzenie jak się nie pracuje ? . Do nauczycieli podchodzą jak do dzieci. " Proszę nauczycielku idź do pracy a jak nauczycielek będzie grzeczny to dostanie pieniążki za nicnierobienie"

kalafior, 25.04.2019 17:56

Gdzie burmistrz będzie szukał tych pieniędzy??

Gmina2, 25.04.2019 17:47

Dramat! Co wy zrobiliście!? Mieszkam w Inwalidzkie głosowałem z Rzadka i już więcej tego błędu nie popełnię. Co za słaby radny, wstyd Panie Zbigniewie! W następnych wyboru głosuję na tego młodego Guzdka on się przynajmniej nie boi wszystkiego jak Pan!

",,**,,", 25.04.2019 17:38

Kobielus nastepny darmozjad z wlasnej kieszeni niech da nauczycielom. W jednym miesiącu glosuje przeciwko podwyżce cen śmieci 13zl, by za miesiąc głosować za podwyzka 15zl. Czy on ma rozum czy siano w łebie????

",,**,,", 25.04.2019 17:35

Grosza bym nie dala pasozytom. Macie honor brac kase za strajk darmozjady. Poniesliscie klęskę razem z broniarzem. To sa fakty, rzad podjął uchwałę i bez was wszystko się odbedzie,a was powinni wywalic 30czerwca z pracy,przyjac mlodych zdolnych a nie utrzymywac tych co uczą a nauczyc nie potrafia!!!!!!!

Zakolog, 25.04.2019 17:28

Jako członek Walnego Zgromadzenia Mieszkańców, będącego organem nadzorującym Radę Miejską w Andrychowie, proponuję rozporządzenie do uchwały radnych, która obliguje Burmistrza do wypłaty pełnego wynagrodzenia dla strajkujących nauczycieli, aby środki na realizację tej uchwały pochodziły z diet oraz dodatków za pracę w Radzie Miejskiej i zostały zabezpieczone oraz zdeponowane, począwszy od dnia dzisiejszego, aż do końca kadencji. W przypadku powstania deficytu względem zagwarantowanej kwoty, brakującą cześć należy pozyskać od radnego Babskiego, poprzez zamianę Jego wynagrodzenia na miejskie obligacje skarbowe.

ludwik, 25.04.2019 17:20

wielki wielki błąd. Zbieram opinie i przeważa że jeśli Burmistrz wypłaci te pieniądze to straci poparcie. Co ma powiedziec moja koleżanka jaka zarabia 2 tysiaki a musiała wynająć opiekunkę do dzieci bo nauczyciele chcieli podwyzkę - 1 tysiąc netto. No co? drugi błąd jeśli najpierw pan Babski strajkował a teraz występuje z pomysłem żeby płacić za strajk. Panowie - wszystko idzie dobrze - nie ma już koalicji anty burmistrzowej, ci od Kobielusa są szczególnie przegrani przez swoją zmienność czy jak ludzie mówia skłonność do zdrad. Ale władza nie jest dana raz na zawsze - można ją stracić. Nie idżcie tą drogą.

Konstruktywnie, 25.04.2019 17:17

Mam nadzieje że pieniądze się nie znajdą. Hańba że za nic nie robienie dostaje się wynagrodzenie... w normalnej pracy za brak pracy pieniędzy się nie dostaje. To są chyba żarty powinni mieć upieprzoną wypłatę o najmniej 50%.

kaczor, 25.04.2019 17:11

wielki plus dla mamnewsa że daje imienne wyniki glosowania.

kaczor, 25.04.2019 17:10

Czy to prawda że radny Babski jaki wnosi o wypłacenie nauczycielom pieniędzy za czas strajku też strajkował? Jeśli tak to jak ocenić jego postawę? I jak ocenić postawę jego i i tych radnych którzy są za wypłacaniem pieniędzy za czas strajku a dla mieszkańców za podwyżkami cen śmieci? I jeszcze mówili że nie stać gminy na dopłaty do śmieci?

kaczor, 25.04.2019 17:08

"Radny Roman Babski zaproponował uchwałę dotyczącą ustalenia kierunków działania burmistrza Andrychowa zmierzających do pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie wszystkim strajkującym nauczycielom i innym pracownikom oświaty"

nick1, 25.04.2019 17:01

i jeszcze jedno. Krzysio to słabeusz, wszystkiego się boi ale każdy poważny konkurent będzie mówił że teraz podnosi się opłaty bo basen kryty i nauczyciele. Basen kryty ludzie zaakceptują nawet jesli trzeba będzie nieznacznie podnosić opłaty. Ale dawanie pieniędzy za nierobienie to błąd!!!!

nick1, 25.04.2019 16:59

ogromny błąd. Panie Burmistrz, radni (pana Babskiego wyłaczam bo jeśli strajkował to wnioskuje o pieniądze i dla siebie co było by zrozumiałe). Nie tędy droga. Zyskacie poklask u nauczycieli, stracicie u rodziców!!!! Panie Burmistrzu - wiadomo że jeśli zdecyduje się Pan na start w wyborach to i tak nauczyciele za Panem zagłosują. U rodziców Pan straci. Wie Pan ile kłopotu mieli z tym strajkiem? co mówią o nauczycielach?

JanKowalski, 25.04.2019 16:58

Inni jak strajkują to nie dostają nic a nauczyciele święte krowy dostaną pieniądze za siedzenie i popijanie kawki a pan burmistrz żeby im dać to znowu podniesie jakieś opłaty bo nierobą nauczycielą trzeba dać