Burmistrz Andrychowa dostał nagrodę. Zasłużył na nią?

Region, Andrychów, Polityka, Wiadomości, 08.11.2017 15:00, red
Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak został laureatem prestiżowej nagrody. Wiadomo, za co został doceniony.
Burmistrz Andrychowa dostał nagrodę. Zasłużył na nią?
Jak informują urzędowe Nowiny Andrychowskie, burmistrz Tomasz Żak został Laureatem Nagrody „Samorządowy Kreator Przedsiębiorczości”, przyznawanej decyzją Kapituły Nagrody Krakowski Dukat. Do nagrody burmistrza rekomendował Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia napisano:

„Nagroda ta honoruje tych przedstawicieli władz samorządowych, którzy osobiście przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności poprzez tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju i upowszechniana przedsiębiorczości oraz kreowanie nowych możliwości rozwoju gospodarczego. W ciągu 20 lat Kapituła uhonorowała medalem Krakowskiego Dukata ok. 140 osób. Charakter tej nagrody, jej prestiż i znaczenie dla środowisk gospodarczych powodują, że coraz więcej przedsiębiorców czyni starania, aby uzyskać rekomendacje izb gospodarczych, stowarzyszeń czy instytucji samorządu terytorialnego.”

Burmistrz już wie i zapewne się cieszy, że został nagrodzony, a oficjalna ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się 10 listopada o godz. 19:00 w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.



foto:nowiny andrychowskie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maksymilian, 12.11.2017 17:43

Może napiszcie co się dzieje ze strefą ekonomiczną.Takie zamieszanie przed wyborami ,zbliżają się następne a efektów nie widać.

specnarz, 09.11.2017 05:29

Czym ta przedsiębiorczość się wyraża? Jest jakieś uzasadnienie. Jakoś nie widzę za dużo nowych firm. Praca to tylko w miejscach "usłanych z atrakcji" i sklepach. Żeby mieć pieniądze trzeba je najpierw zarobić. A może faktycznie chodzi o stwarzanie dogodnych warunków dla przedsiębiorczej Pani Dyrektor CKiW. To by się zgadzało.

gregory, 08.11.2017 22:45

"Wieczór należy do was, jutro do nas!!!!!!!! " Taka prośba – czy dla wyrównania szans moglibyście zacząć propagandę tak najwcześniej ok. 16.00:) Andrychowianie będą w pracy a wy do tego czasu może dłubcie w nosie albo snujcie plany na co wydacie dodatkową kasę bo ludzie mówią że w nowych roku na propagandę sukcesu będzie ze 3 razy więcej wydawane. Co tam inne potrzeby…….

leon, 08.11.2017 22:16

GRATULACJE. Niech sobie „pisowskie” buraki i „pieski od mokrej włoszki” ujadają. Wieczór należy do was, jutro do nas!!!!!!!! Panie Burmistrzu Tomaszu - idziemy prosto po kolejną kadencję, po 16 jak nie 20 lat Pana rządów w Andrychowie. Cała ta reszta co ujada niżej sama będzie po wyborach wyprowadzała się bo pracy nie ma co u nas szukać.

krisu78, 08.11.2017 21:11

Może ten polityk co go nominował i ta kapituła myśli że te wszystkie rzeczy jakich w realu NIE MA jednak powstały, bo Żak pokazał im wizualizacje a oni naiwni myślą że zrobił to???? Abo faktycznie podwyżki cen śmieci rok za rokiem, kredyty, kupowanie autobusów bez gwarancji dotacji i likwidacja opieki nocnej w Andrychowie zrobiły na nich takie wrażenie? Oni żyją prawdopodobnie w innym świecie, na innym pułapie finansowym niż wy szanowne „buraki” (nazewnictwo Tomka) więc kto wie…….

martinez, 08.11.2017 21:03

Być może faktycznie kapitule podobało się jak Żak nie zrealizował zaleceń radnych odnośnie przywrócenia opieki nocnej i świątecznej? Kto wie czy „możnym” tego świata nie spodobało się „nowatorskie” podejście do służby zdrowia w Andrychowie? Gdzie indziej niech jest (i żaden PiS ani reforma tego nie zmieniły) a w takim Andrychowie po co - jeszcze jak to nazywa ludzi Tomek „buraki” by skorzystały o zgrozo a poza tym burmistrz jak piszą i mówią ludzie i tak nie mieszka w gminie?

martinez, 08.11.2017 20:29

Hmm, to nagroda od za wizualizuje rzeczy jakie nie zostały wybudowane choć Żak tak "słodko" o nich opowiadał w syto opłacanych przez podatników mediach? Nagroda za wyrzucenie pieniędzy w przysłowiowe błoto? Za kolejne i kolejne kredyty? Za zlikwidowaną opiekę nocną choć gdzie indziej została pomimo pisowskiej reformy? Czy za to że radni już we wrześniu zobowiązali Żaka do przywrócenia opieki nocnej a mamy listopad i nic? A może za rok w rok podwyżki cen śmieci?

kaczor, 08.11.2017 20:18

sprawdźcie sobie: identycznie jak tomek we wpisie poniżej gadali klakierzy pietrasa a zaraz potem pietras upadł (może poza "burakami" aż takimi chamami nie byli). Ot albo składasz hołdy albo cię towarzystwo obraża :) Swoją drogą jeśli to nagroda głównie od członków i sympatyków PO dla Żaka jaki nieskutecznie chciał dostać się do sejmu z PO to.....

Ca-ro, 08.11.2017 19:45

POpaprańcy szaleją pod koniec rządów niech pokażą z jakim długiem przejeli gmine ,a z jakim ją zostawią

tomekx, 08.11.2017 19:13

Wszystko źle,wszystko na nie,nic wam się nie podoba pissowskie buraki

tomasz2, 08.11.2017 17:16

Polityk PO nominował Żaka który bez powodzenia startował do sejmu z list PO. Niech zgadnę - kapituła to w większości ludzie związani z PO?:) Swoją drogą - za strefę jaka nie działa nominacja? Za podwyźki cen śmieci rok w rok? Czy może za plany i wizualizacje z których nic nie ma? Bo nie mówcie że za to że Żak nie tylko jeździ w delegacje do Gruzji ale coś robią urzędnicy za kasę podatników za jego rządów. Bo tak to (może bez Gruzji) robią i w innych gminach.

jerzymarchewka, 08.11.2017 16:49

Jak donosi portal "Zdzisko.pl" nagroda ta jest przyznawana w uzgodnieniu z ministerstwem kultury za tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju i upowszechniana przedsiębiorczości oraz kreowanie nowych możliwości rozwoju gospodarczego w CENTRUM KULTURY I WYPOCZYNKU w ANDRYCHOWIE. Brawo Zdziś na dziś.

abcabc, 08.11.2017 15:47

brawo dla pana burmistrza pisowszczyzna dostaje szału widząc jak zmienia i naprawia gminę