Budżet gminy Wadowice na 2019 rok? Co dodano? Co pominięto?

, Polityka, Wiadomości, 25.01.2019 13:00, PG
Modernizacja dróg wiejskich, przebudowa ul. Lwowskiej, transport miejski, droga do terenów inwestycyjnych.
Budżet gminy Wadowice na 2019 rok? Co dodano? Co pominięto?

Podczas środowej (23.01.) Rady Miejskiej w Wadowicach udało się radnym uchwalić budżet gminy na 2019 rok. Jest to budżet przygotowany przez poprzedniego burmistrza a obecnie radnego Mateusza Klinowskiego (Wolne Wadowice), ale poprawiony przez obecnego burmistrza Bartosza Kalińskiego (PiS). Za uchwałą budżetową głosowało 15 radnych a 5 wstrzymało się od głosu.

Nowy włodarz m.in. przeznaczył dodatkowe pół miliona na modernizację dróg wiejskich a także dodatkowe środki na zakup samochodu pożarniczego dla OSP Jaroszowice czy modernizację remizy OSP w Gorzeniu Dolnym. Postanowił także na nowo zrobić koncepcje, które już zostały wykonane podczas poprzedniej kadencji, np. budowy mostu na rzece Skawie oraz organizacji zbiorowego transportu publicznego.

Klub Radnych Wolne Wadowice zgłosił poprawki do tego budżetu ale zostały odrzucone w głosowaniu 10 głosami przeciw, 7 za i 3 wstrzymującymi się. Radni w poprawkach chcieli usunięcia zadań, które dołożył nowy burmistrz i apelowali o dołożenie pieniędzy na wodociągi w Wysokiej, Stanisławie Górnym i Kleczy a także chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 52.

Wydatki majątkowe czyli na inwestycje zaplanowano na 38,5 mln zł, w tym 23 mln zł dotacji unijnej.

Największe inwestycje:

- modernizacja dróg wiejskich – 1 mln zł

- budowa chodnika wraz z odwodnieniem drogi Pagór w Babicy- 1 mln zł

- budowa mostu na potoku Choczenka w miejscowości Chocznia - 700 tys. zł

- przebudowa ul. Lwowskiej – 3,5 mln zł

- stworzenie zintegrowanego transportu miejskiego w Wadowicach poprzez budowę węzła przesiadkowego parkingów Park&Ride oraz ciągu pieszo – rowerowego – 7,6 mln zł.

- budowa i przebudowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych na terenie miasta Wadowice – 8 mln zł

- zagospodarowanie terenu pod nową część cmentarza komunalnego w Wadowicach – 1, 3 mln zł

- modernizacja budynku SP w Jaroszowicach 900 tys. zł

- Wrota Beskidu Małego – budowa i rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie Parku Miejskiego w Wadowicach

- wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych – 2,2 mln zł

- nowe boisko ze sztuczną trawą w Choczni – 550 tys. zł

- Wadowickie Centrum Rekreacji – 4 mln zł


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy