Będą bezpłatne bilety autobusowe dla dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów

, Polityka, Wiadomości, 01.07.2018 15:00, PG
Radni w tej kwestii byli jednomyślni.
Będą bezpłatne bilety autobusowe dla dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów

Podczas czwartkowej (29.08.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni wprowadzili poprawki do uchwały dotyczącej cen biletów komunikacji miejskiej. Teraz bezpłatnie będą jeździć także dzieci niepełnosprawne i ich opiekunowie.

Bilety takie będzie można nabyć w Ośrodku Pomocy Społecznej od stycznia 2019 roku.

Inicjatorem i autorem uchwały jest Patrycja Kołodziejczyk z komitetu społecznego „Otwórzmy Drzwi na Świat”.

- Od jakiegoś czasu napływały do mnie prośby o pomoc od osób niepełnosprawnych. Nie zastanawiałam się długo czy pomóc. Po prostu chciałam to zrobić. – mówi nam Patrycja. Ta uchwała to duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Bilet bezpłatny 1+1 przysługuje nie tylko dziecku niepełnosprawnemu ale także opiekunowi, który w danej chwili jedzie z taką osobą. Nie musi być to rodzic ale może być też babcia, ciocia czy inny opiekun. - Miłym zaskoczeniem dla mnie jest to, że gmina i radni przychylili się do tego pomysłu.-

Patrycja planuje kolejne działania na terenie gminy Andrychów wspierające niepełnosprawnych, m.in. stworzenie strefy dla osób niepełnosprawnych na Dniach Andrychowa czy podjazd dla osób niepełnosprawnych w przychodni „PRZY BASENIE.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gregory, 02.07.2018 08:43

Co do biletów. Fajnie się stało. Szkoda że nikt z tych którzy biorą w Andrychowie grube pensje i nagrody (największe w powiecie) nie wpadł na to wcześniej, ale ok. Przynajmniej mieszkańcy mogli pokazać że to w nich jest siła!

gregory, 02.07.2018 08:40

chyba nikt nie był by zdziwiony gdyby internetowy troll zalkolandii także w takim temacie zhańbił się kolejnym kłamstwem? to i tak nic w porównaniu z tym kłamstwami i obelgami jakie szykują na przeciwników w najbliższych dniach. niestety dla nich jeden z "towarzystwa zalkolandii" wygadał się i "pochwalił" w dużym gronie. Dlatego będzie ciekawie......

madzia, 02.07.2018 08:28

Kłamiesz "barte" nawet w takim temacie. Gdzie indziej podali że nikt przeciw nie byl. Ale wstyd ale desperacja klakierze zakolandii.

barte, 02.07.2018 07:27

A opozycja z Andrychowa była pewnie przeciwko

wzroczyny16, 01.07.2018 16:49

Bardzo cenię osoby które bezinteresownie pragną wspierać każdego kto pomocy oczekuje. Chylę też czoła przed radnymi rady miejskiej za udzielenie wsparcia - każdy z nas może przecież na skutek losowych zdarzeń znaleźć się w podobnej sytuacji. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy przemijaniu.