Autobus na Kocierz pojedzie, ale raczej nie w zimie

, Polityka, Wiadomości, 29.06.2019 08:00, PG
Na sesji Rady Miejskiej o transporcie międzygminnym i powrocie autobusu na Kocierz.
Autobus na Kocierz pojedzie, ale raczej nie w zimie

Podczas czwartkowej (27.06.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni przegłosowali uchwałę, dzięki której powróci na okres od 1 lipca 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku linia autobusowa Kocierz Hotel&SPA – Andrychów.

Radny Jakub Guzdek był ciekawy jaki jest koszt wykonywania tych kursów. Kierownik wydziału inwestycji i drogownictwa UM Szymon Wnęczak poinformował, że jest to 2 zł od tzw wozokilometra.

Z kolei Andrzej Powroźnik pytał, czy autobus będzie jeździł w zimie. Sz. Wnęczak stwierdził, że ze względów bezpieczeństwa raczej nie, gdyż trasa tam jest kręta i prowadzi pod górę. Kierowcy na pewno nie mieliby czasu na zakładanie łańcuchów śniegowych.

Drugą uchwałę transportową jaką podjęli radni była uchwała dotycząca linii komunikacyjnej nr 2 (Andrychów - Kęty przez Czaniec) oraz nr 10 (Andrychów - Kęty przez Bulowice). Wcześniej propozycje zakładały, aby od lipca tego roku to Andrychów przejął to zadanie. Władze Kęt przesłały jednak do Andrychowa pismo informując w nim, że z przyczyn niezależnych nie są w stanie podpisać porozumienia z Andrychowem w tej sprawie.

Dlatego też od lipca na obu liniach nic się nie zmieni. Nadal liniami nr 2 i 10 będzie się zajmować gmina Kęty poprzez spółkę MZK-a dopiero od lipca 2020 roku to zadanie przejmie gmina Andrychów.

Radny Wiesław Mikołajek pytał czy od lipca 2020 roku gminy: Kęty i Porąbka będą partycypować w kosztach organizacji tych dwóch linii? Wiceburmistrz Mirosław Wasztyl odpowiedział, że oczywiści tak.

Radna Alicja Studniarz stwierdziła, że włodarze Andrychowa twierdzili, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji, czyli złamania wcześniejszych ustaleń dotyczących transportu międzygminnego, to burmistrz Kęt i wójt Porąbki będą podczas sesji Rady Miasta przepraszać Radę. - Czemu w takim razie ich nie ma? – pytała radna.

Wiceburmistrz Wasztyl stwierdził, że dostali zaproszenie na sesję, ale zobowiązania zawodowe nie pozwoliły im przybyć. - Możemy telekonferencję włączyć.- mówił wiceburmistrz.

Dodajmy, że w tym tygodniu podpisana została umowa na mocy której Andrychów pozbył się swoich udziałowców i oficjalnie przestał być współwłaścicielem spółki MZK Kęty. Gmina Andrychów nadal ma jednak partycypować w kosztach utrzymania linii międzygminny przez Czaniec i Bulowice do Kęt.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 29.06.2019 16:35

A gdzie można znaleźć rozkład jazdy na Kocierz?