Andrychowskie dzieci bez dotacji żłobkowej

Region, Andrychów, Kęty, Polityka, Wiadomości, 10.01.2018 19:30, PG

Ustawy, uchwały, przepisy, polityka. A gdzie w tym wszystkim dzieci?

Andrychowskie dzieci bez dotacji żłobkowej

W gminie Andrychów nie ma miejskiego żłobka. Taką rolę spełnia jedynie klub dziecięcy „Leśny Domek”. Natomiast w Kętach żłobki są aż trzy, dlatego też wielu rodziców to właśnie do kęckich placówek oddaje swoje dzieci.

Cały 2017 rok gmina Kęty dotowała dzieci w żłobkach bez względu na miejsce ich zamieszkania. Teraz postanowiła dotować tylko kęckie dzieci. Pisaliśmy o tym tutaj: Będzie wsparcie z kasy gminy dla prywatnych żłobków. Rodzice zapłacą mniej

Żłobek „Tęczowa Kraina” mieszczący się przy ul. Krakowskiej w Bulowicach działa już półtora roku. Uczęszcza do niego trzynaścioro dzieci z czego aż dziesięć to pociechy mieszkające w gminie Andrychów. Dzieci oczekujące na przyjęcie do placówki to w większości także dzieci z Andrychowa.

Rodzice andrychowskich dzieci od tego roku muszą płacić prawie 1000 zł miesięcznie za pobyt swojego dziecka w bulowickim żłobku. Natomiast dzięki dotacji płacili 300 zł mniej. Zatem postanowili wraz z właścicielką żłobka napisać petycję do jednego i drugiego burmistrza z prośbą o pozytywne rozwiązanie tej sprawy i porozumienie się jednej gminy z drugą.

Zapytaliśmy włodarzy w jaki sposób mogą pomóc w tej sprawie. Obie strony wyrażają chęć współpracy ale żadna nie chce podjąć inicjatywy. Czy ustawy czy polityczne konflikty są ważniejsze od dobra dzieci?Poniżej petycja rodziców i właścicielki placówki "Tęczowa Kraina" do obu burmistrzów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Monia, 15.01.2018 17:25

Tak sobie czytam i zgadzam się ze nie ma żłobka w Andrychowie. Moje dzieci chodziły do Leśnego Domku. Byłam bardzo zadowolona i gdybym miała kolejne tez tam poślę. To prawda że nie jest najpiękniejsze i nie posiada placu zabaw, ale Pani Małgosia jest bardzo sympatyczna i prowadzi to z pasją, Panie dużo robią zajęć i wkładają wiele serca w pracę z dziećmi co widać. Jest tam bezpiecznie a o to chodzi. Cieszę się że dostali dofinansowanie, i nareszcie pieniążki trafiły na nasz teren. A jeśli ktoś się czuje na siłach może prywatnie też sobie otworzyć żłobek czy klub malucha. Powodzenia.

rafi, 11.01.2018 16:45

Igor@juz w listopadzie popelni samobojstwo jak wybory wygra Zak,a budyn@zajmij sie swoim zawodem a nie pisz glupot sieroto krytykujaca,nie ma zlobkow bo nie ma chetnych,9dzieci i co zlobek otwierac i zatrudniac do tego 20ludzi a kto to utrzyma,jest 500+,darmowe autobusy,darmowe papu w szkolach jeszcze wam malo,darmowe zlobki chcecie to otworzcie prywatnie u siebie i robcie to gratis.

budyn77, 11.01.2018 09:49

Gdzie spece od gospodarki xpek i 8866640spinderman? Wytlumaczcie wójta Zaka dlaczego nie ma żłobków w Andrychowie?

igor102, 10.01.2018 20:44

droga redakcjo MN- fajnie byłoby od czasu do czasu napisać o pozytywnych działaniach pana burmistrza Andrychowa - wiemy że to jest bardzo trudne...wręcz niewykonalne;-))) spróbujcie....please....i tak wszyscy będą traktować to jako fake news...ale będzie przyjemnie ;-)))