15 sierpnia dniem wolnym od pracy. W regionie szykuje się sporo atrakcji

, Polityka, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.08.2018 18:45, PG

Zobaczcie gdzie można się wybrać we środę (15.08.).

15 sierpnia dniem wolnym od pracy. W regionie szykuje się sporo atrakcji

15 sierpnia to w całej Polsce dzień wolny od pracy. Obchodzone jest wtedy święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, inaczej Święto Matki Boskiej Zielnej, która jest patronką ziemi i jej bujnej roślinności. Według religii Kościoła katolickiego to właśnie wtedy Matka Boska została ciałem i duszą wzięta do nieba.

Tego samego dnia obchodzone jest również Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa potocznie nazywana jest Cudem nad Wisłą i uznawana jest za jedną z najważniejszych w dziejach świata.


15 sierpnia w tym roku wypada w środę. Zobaczcie jakie atrakcje czekają na mieszkańców w regionie.


Andrychów

Już po raz siódmy z okazji Święta Wojska Polskiego w środę (15.08.) w Stanicy Hucuł odbędzie się Piknik Ułański.

Wcześniej lokalni politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością zamierzają o godz. 09.00 złożyć wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy na cmentarzu komunalnym w Andrychowie. Następnie około 10:00 zamierzają przemaszerować do kościoła w Sułkowicach-Łęgu na mszę św. Potem wszyscy udadzą się na Piknik Ułański.CZARNY GROŃ – Rzyki

Kompleks Czarny Groń Summer zaprasza w środę (15.08.) na Summer Splash.

W programie m.in. zjeżdżalnie wodne, bitwa wodna na balony – 8000 balonowych pocisków do wystrzelania, wyrzuty kolorów o 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00, mobilne wesołe miasteczko.

Start imprezy: 12:00

Koniec imprezy: 19:00Zator

W Zatorze magistrat organizuje oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego. Szczegóły na plakacie.
ENEGYLANDIA – Zator

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze zaprasza na drugą w tym sezonie imprezę na basenach, czyli Beach Party. Tego dnia Energylandia zapraszam także na Magic Night, czyli zabawę do północy na ponad 70 atrakcjach. Będzie to wyjątkowa okazja do zabawy na atrakcjach, podczas której towarzyszyć nam będą nocne iluminacje Roller Coasterów, karuzel, czy zjeżdżalni.

Beach Party na basenach Energylandii i zabawa do północy już 15 sierpnia!


WADOWICE

W środę (15.08.) na Placu Jana Pawła II w Wadowicach zagrają dla mieszkańców jedni z najciekawszych artystów młodego pokolenia – Brodka i Krzysztof Zalewski.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Wstęp jest wolny.

Brodka i Krzysztof Zalewski wystąpią na wadowickim rynku


KĘTY

Kęcki magistrat w imieniu Związku Kombatantów RP i BWP Koła Kęty zaprasza mieszkańców o godzi. 9:00 na kęcki rynek, by wspólnie oddać hołd poległym bohaterom w walkach o niepodległą Polskę. W tym uroczystym dniu odwiedzone zostaną miejsca pamięci: Grób Nieznanego Żołnierza na kęckim rynku oraz tablica poświęcona Józefowi Piłsudskiemu.

W Kętach odbywać się będzie także Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, który w tym roku promowany jest pod hasłem „Śladami PRL-u”. We środę pojazdy będą prezentować się podczas festynu franciszkańskiego.
XII Festyn Franciszkański rozpocznie się w środę (15.08.) o godz. 13:00 w ogrodach klasztornych przy ul. Klasztornej 1 w Kętach.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy