Dzisiaj jest 31 marca 2017, Imieniny: Balbiny, Kamila, KorneliiKęty, Wydarzenia, (red) - 20.06.2013 09:00

Komax wywiezie śmieci, czyli zostaje po staremu

W Kętach bez zmian. Od lipca śmieci z terenu tej gminy nadal będzie wywozić spółka Komax.

Komax wywiezie śmieci, czyli zostaje po staremu

Od lipca zmieniają się zasady w tzw. gospodarce odpadami. Od tego miesiąca za odpady będzie musiał płacić każdy mieszkaniec i obowiązkowo. W przeciwnym razie rodzina może spodziewać się nawet wizyty windykatora.


Ostatnio gminy ogłaszały przetargi, w drodze których wyłonione zostały firmy, które będą odbierać śmieci od mieszkańców. I tu niespodzianka, w Andrychowie czy w Wadowicach przetargi wygrała firma z Krakowa. Przepadły oferty złożone przed lokalne przedsiębiorstwa, które do tej pory zajmowały się śmieciami.


W Kętach tymczasem bez zmian. Tu również ogłoszono przetarg. Wygrała go miejscowa spółka komunalna Komax, która ofertę złożyła wspólnie z Agencją Komunalną z Brzeszcz. Cena oferty – 900 tys. zł brutto. Komax już do tej pory zajmował się śmieciami na terenie kęckiej gminy.


Zgodnie z uchwałą Rada Miejskiej opłaty za wywóz śmieci w gminie Kęty wyglądają tak:

1 osoba – 7,00 zł (7,00 zł za 1 osobę),
2 osoby – 13,00 zł (6,50 zł za 1 osobę),
3 osoby – 18,00 zł (6,00 zł za 1 osobę),
4 osoby – 22,00 zł (5,50 zł za 1 osobę),
5 osób – 25,00 zł (5,00 zł za 1 osobę).


Jeżeli w gospodarstwie domowym zamieszkiwać będzie więcej niż pięć osób, stawka opłaty za gospodarowanie odpadami wzrośnie o 1 zł w stosunku do każdego „dodatkowego” domownika.


Ale uwaga: opłata za śmieci niesegregowane wyniesie bowiem dwukrotność stawek przedstawionych powyżej. Pracownicy firmy, która śmieci będzie odbierać z posesji, na bieżąco będą monitorować czy mieszkańcy śmieci segregują. Jeśli nie – gmina naliczy wyższą stawkę za śmieci nieposegregowane - informują kęccy urzędnicy.

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

ulubieniec, 2013-06-20 09:56:11 Miejsca pracy w Komax-ie utrzymane! Gratuluję pomysłu powołania konsorcjum z Brzeszczami.Tylko współpraca lokalnych firm może podjąć rywalizacje z molochami tej branży.
Z ostatniej chwili:będą nowe etaty,i to nie te kierownicze!