Dzisiaj jest 20 sierpnia 2017, Imieniny: Bernarda, Sabiny, SamuelaKęty, Wydarzenia, Ada - 09.11.2012 11:30

Nowy plac targowy w 2013 roku. Burmistrz ogłosił przetarg

W ciągu niespełna roku powstanie nowoczesny plac targowy. Przetarg właśnie został ogłoszony.

Nowy plac targowy w 2013 roku. Burmistrz ogłosił przetarg

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że urząd marszałkowski rozdzielił unijne dotacje na modernizację miejskich targowisk. Kęty, Kalwaria, Sucha Beskidzka dostaną po 1 mln zł na ten cel, a Wadowice pół miliona.


W Kętach prace już ruszają. Burmistrz Tomasz Bąk [na zdjęciu] ogłosił właśnie przetarg na budowę placu targowego wraz z budynkiem techniczno-gospodarczym przy ulicy Sobieskiego.


Powstaną zadaszone i niezadaszone stanowiska targowe, a także budynek będący zapleczem dla targowiska. Znajdą się w nim m.in. mała gastronomia i toalety. Dodatkowo część pomieszczeń zostanie przeznaczona do obsługi znajdującego się w sąsiedztwie Orlika (szatnie).


Planowana inwestycja obejmować będzie także utwardzenie nawierzchni kostką brukową, budowę instalacji deszczowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, oświetlenie placu targowego oraz oświetlenie zadaszonych stanowisk handlowych.

Na razie magistrat szuka wykonawcy. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono wstępnie na koniec października 2013 roku.

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

wiktor, 2012-11-09 20:23:57 Berni ---święte słowa! święte słowa!

berni, 2012-11-09 09:15:07 Targ jest tu najmniej ważny, ważne, że znowu będzie stanowisko kierownika pustego palcu, a do tego jakiegoś konserwatora... pewnie kolejny kumpel z Grojca lub Legnicy szuka ciepłej posadki.
A do tego targ na stadionie - większego idiotyzmu nie widziałem od czasów azjatów na stadionie 10-lecia.

kecki-mao, 2012-11-09 08:55:46 "Znajdą się w nim m.in. mała gastronomia i toalety. Dodatkowo część pomieszczeń zostanie przeznaczona do obsługi znajdującego się w sąsiedztwie Orlika (szatnie)."-jeżeli to będzie współgrać to taka inwestycja może mieć sens,jeżeli nie ,to Kęty są za małym miastem żeby targ funkcjonował przez cały tydzień, w którym na nieszczęście małego handlu,są sklepy dyskontowe;2xBiedronka,Lidl,Aldi,Carrefour!