Dzisiaj jest 18 sierpnia 2017, Imieniny: Bogusława, Bronisława, IlonyAndrychów, Wydarzenia, ks - 16.04.2012 12:00

Startuje pierwszy żłobek

Kompletu nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze w kwietniu wystartuje jedyny w regionie żłobek dla najmniejszych dzieci.

Startuje pierwszy żłobek

Żłobek, czyli placówka dla dzieci poniżej 3 roku życia, powstał w budynku filii szkoły we Frydrychowicach. Gmina Wieprz dostała ok. 100 tys. zł dotacji z rządowego programu na uruchomienie placówki.


W placówce we Frydrychowicach opiekę znajdą dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia. Przez wiele miesięcy prowadzono nabór chętnych do placówki, ale nie było ich zbyt wielu. W żłobku jest miejsc dla 20 maluchów, lecz niewielu rodziców było stać na opłacenie pobytu dziecka.


Z powodu braku zainteresowania tą ofertą ceny zostały obniżone: teraz opłata stała to 350 zł miesięcznie – za 8-godzinny pobyt, a stawka za każdą kolejną godzinę – 5 zł. Opłata za wyżywienie wynosi 150 zł miesięcznie i jest zależna od ilości dni pobytu dziecka w żłobku.


Ostatecznie, jak informuje wójt Wieprza Małgorzata Chrapek, wkrótce żłobek zostanie uruchomiony. Na początku będzie w nim przebywać 9 dzieci z terenu gminy Wieprz, ale też np. z Wadowic.


Władze mają starać się o dotację ze specjalnego programu. Jeśli zakończą się sukcesem, pobyt dziecka w żłobku będzie bezpłatny.

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

Brak komentarzy!