Sonda

EURO 2012 już wkrótce. Czy to Cię w ogóle interesuje?

Nie wybrałeś żadnej opcji w tej ankiecie!

Tak
Nie


mamNewsa na Facebooku


 

Wadowice mają ostrożny budżet

Wadowice, Polityka, (NAT) - 21.12.2011 15:00

A   A   A  
Wadowice mają ostrożny budżet
Przy trzech głosach przeciwnych radni Wadowic przyjęli uchwałę budżetową na 2012r. Jak podkreślała burmistrz Ewa Filipiak, nie jest to budżet kryzysowy, ale ostrożny.

Przedświąteczna (21.12) sesja Rady Miejskiej w Wadowicach odbyła się w remizie OSP w Choczni. Najważniejszą uchwałą, jaką radni podejmowali była uchwała budżetowa na 2012r. Ostatecznie uchwała została przyjęta większością głosów.

 

Przeciwnych było trzech radnych: Janina Kamińska, Andrzej Petek i Mateusz Klinowski, choć początkowo wątpliwości co do niektórych zapisów budżetowych mieli również radni koła PO: Henryk Odrozek i Paweł Janas.

 

ZOBACZ: wadowickie inwestycje 2012 roku

 

Największe kontrowersje wzbudzały inwestycje przewidziane do realizacji w przyszłym roku. Dodajmy, że łącznie przewidziano na nie 16% przyszłorocznych wydatków budżetowych. W 2012 roku planuje się m.in. budowę przedszkola przy SP nr 1 w Wadowicach, termomodernizację budynku szkoły w Babicy oraz budynku wadowickiego magistratu.

 

W dalszym ciągu prowadzona będzie rewitalizacja wadowickiego rynku i ulic sąsiednich. W przyszłym roku ma rozpocząć się długo wyczekiwana budowa bloku mieszkalnego przy ul. Karmelickiej w Wadowicach. Planujemy w przyszłym roku wybudować budynek w stanie surowym, zamkniętym – mówiła burmistrz Ewa Filipiak.

 

Największe jednak kontrowersje wzbudziła przebudowa i modernizacja budynku Rady Sołeckiej Jaroszowice-Zbywaczówka, gdzie ma powstać lokalny ośrodek kultury. Adaptacja i przebudowa budynku pochłonie łącznie kwotę 700 tys. zł. Zdaniem radnego M. Klinowskiego i J. Kamińskiej to zbędny wydatek, zważywszy, że w tej samej wsi dzieci nie mają sali gimnastycznej, a lekcje wychowania fizycznego odbywają się na korytarzu szkolnym.

 

Jak się jednak okazuje, środki na remont pochodzą z dotacji pozyskanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które mogą być przeznaczone tylko na budowę placów zabaw czy remont centrów wsi, a nie na inwestycje w oświacie.

 

Burmistrz Ewa Filipiak podsumowała, że projekt przyszłorocznego budżetu choć jest ostrożny, z pewnością nie jest kryzysowym i oszczędnym. - Będzie czas na korektę do budżetu. Pewne rzeczy trzeba korygować na bieżąco, bo to uchwała dynamiczna – przekonywała Ewa Filipiak, odpierając jednocześnie zarzuty, że w projekcie brakuje pewnych inwestycji, które powinny być realizowane.

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link
Zobacz także
  » Sprawcy pobicia na Cichej już w rękach policji
  » To najważniejsze inwestycje na 2012 rok
  » Ciągle w planach 36 nowych mieszkań
  » Jan Mostowik z „Amatorką” w Wadowicach

 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!


Komentarze
2011-12-21 18:37:50
konior:

Całkiem ładnie jestem pod wrażeniem tylu inwestycji. O ile oczywiście dojdą do skutku a nie będą po raz kolejny przekładane



 


 

 
 
Reklama Google

Podpatrzone w sieci

 



Polecamy również

Andrychow.org


0.15460085868835