Sonda

EURO 2012 już wkrótce. Czy to Cię w ogóle interesuje?

Nie wybrałeś żadnej opcji w tej ankiecie!

Tak
Nie


mamNewsa na Facebooku


 

Już budują szopkę bożonarodzeniową

Kalwaria Zebrzydowska, Kultura, (NAT) - 09.12.2011 18:00

A   A   A  
Już budują szopkę bożonarodzeniową
Do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, a w Kalwarii już budowana jest bożenarodzeniowa szopka.

Co roku na kilka tygodni przed świętami ojcowie bernardyni z Kalwarii rozpoczynają budowę szopki. Przygotowują br. Szymon Łopata przy pomocy br. Łukasza i br. Cherubina.

 

Szopkę będzie można oglądać dopiero od Pasterki, ale obszerność ekspozycji oraz jej szczegółowość wymaga kilkutygodniowej pracy.

 

W szopce zrobionej z naturalnych materiałów takich jak: słoma i drewno, oprócz figur świętych, znajdą się też postaci z życia, m.in. szewcy przy pracy czy pasterze. Całość dopełniona zostanie dzwonkami, śpiewami i szumami. Kalwaryjską szopkę warto zobaczyć, bowiem to jedna z największych i najpiękniejszych szopek w Polsce.


źródło: kalwaria.eu

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link
Zobacz także
  » Od niedzieli nowe połączenia do Krakowa
  » Wygrana w Mini Lotto w Wadowicach
  » Biorą się za budowę hali sportowej

 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!


Komentarze

Brak komentarzy!


 


 

 
 
Reklama Google

Podpatrzone w sieci

 



Polecamy również

Andrychow.org


0.30600500106812