EURO 2012 już wkrótce. Czy to Cię w ogóle interesuje?
Znowu zabrakło miejsc w przedszkolach
Andrychów, Wydarzenia, (red.) - 02.07.2011 16:00
Sprawę poruszył podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Krzysztof Tomiak (PO). Przypomniał, że wielu rodziców ma problem, jak połączyć pracę zawodową z wychowywaniem dzieci. Chcieliby posłać maluchy do przedszkola, ale okazuje się, że – jak zwykle – miejsc jest zbyt mało.
Radny pytał burmistrza, jaka jest strategia gminy na kolejne lata w tym zakresie. Czy jest szansa na ograniczenie liczby dzieci, dla których brakuje miejsc w przedszkolach?
Burmistrz Tomasz Żak odpowiadał, że w nowym roku szkolnym na terenie gminy Andrychów utworzone zostaną o 3 nowe oddziały w przedszkolne więcej niż obecnym roku szkolnym, więc sytuacja poprawia się. Nowe oddziały powstały w Roczynach, Inwałdzie i przedszkolu nr 2 w Andrychowie. Poza tym w mieście powstają prywatne placówki.
To jednak i tak wszystko mało, bo z danych magistratu wynika, że 144 dzieci nie zostały przyjęte do przedszkoli na nowy rok szkolny. Burmistrz mówił, że ta liczba może się jeszcze zmienić, bo wielu rodziców rezygnuje i na zwolnione miejsca przyjmowane są inne dzieci. W sumie edukacją przedszkolną objętych zostanie ok. 1,3 tys. dzieci.
Na pytanie radnego o strategię gminy w sprawie przedszkoli na najbliższe lata burmistrz na sesji nie odpowiedział.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!
zink to tak firma co bierze 2400 na miesiąc za transmisje od urzędu miejskiego
żak mówił publicznie że za te pieniądze to ma być dowolna liczba transmisji w miesiącu z domu kultury
a na innym forum skrupulatnie wyliczają jak wygląda "dowolna liczba" w tym przypadku - 1 lub góra 2 transmisje w miesiącu (2 to chyba zdarzyły się raz albo dwa razy)
no i myślisz lukas że twoja uwaga coś zmieni? że poprawia się? że zaczną transmitować za 2400 na miesiąc więcej rzeczy?
wygląda jakby nawet nikt nie przejmował się że robi krzywdę żakowi bo ta "dowolna liczba" jest mu co chwilę wyciągana.
Wygląda jakby żak nic nie robił sobie z tego, bo nie widać zmian.
czyżby się zinkowi nie udała relacja z sesji. To mi wygląda na taśmę magnetofonową a nie cyfrową jakość
http://www.andrychow.eu/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=223
no cóż, takiego Andrychów miał do grudnia 2010 roku gospodarza....
W przyszłym roku będą miejsca w przedszkolach, bo odejdą dwa roczniki wtedy będą problemy w szkołach! A może warto byłoby się zainteresować opłatami za przedszkola, bo w naszej gminie są najwyższe w okolicy!!!!!!!
Zapowiedzi imprez
Zapowiedzi imprez
Zapowiedzi imprez
Noc Muzeów na Ziemi Wadowickiej, 19-20 maja (sobota, niedziela)
Zapowiedzi imprez
Noc Muzeów na Ziemi Wadowickiej, 19-20 maja (sobota, niedziela)
Dyżury aptek i przychodni
Mediq ul.27 Stycznia 9, tel. 8770213
19.07.2010 - 31.12.2012
NZOZ Przy Basenie, Al. Wietrznego, tel. 870 49 80
Dyżury aptek i przychodni
Apteka ul.Putka 4, tel. 8235679
01.03.2011 - 31.12.2012
ZZOZ (szpital-przychodnia), tel. 872-12-12
Dyżury aptek i przychodni
Apteka ul. Targowa 3, tel. 8775163
01.01.2009 - 31.12.2012
SPZOZ, al. Jana Pawła II 7, tel. 876 64 37
Dyżury aptek i przychodni
Apteka „Aspirynka”, ul. Mickiewicza 91, tel. -
01.01.2009 - 31.12.2012
Pogotowie Dział Pomocy Doraźnej, ul. Szpitalna 22 , tel. 668-312-938
maniek: teraz to mogą ludzi pocałować.....od 30 kwietnia przez 9 dni był długi... »
maniek: nie "kamilku", osobiście jestem jeden jedyny niepowtarzalny. ale dla ciebie i... »
kamil: ja zadam pytanie: czy wojtek75, corleone, maniek, madzia, krisu78, rokos,... »
wojtek75: corleone - z przykrością stwierdzam ze nikt nikogo nie wmanewrował. Ta... »
Podpatrzone w sieci





