Dzisiaj jest 26 września 2017, Imieniny: Cypriana, Justyny, ŁucjiRegion, Wydarzenia, (red) - 13.09.2017 15:15

Ostrzeżenie. Silny wiatr i... burze magnetyczne

Robi się niebezpiecznie.

Ostrzeżenie. Silny wiatr i... burze magnetyczne


W środę (13.09) w Małopolsce od południa wieje coraz silniejszy wiatr. Jeszcze trochę powieje.


- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu – czytamy w ostrzeżeniu dla Małopolski wydanym przez IMGW Kraków. Ostrzeżenie ważne jest do piątkowego poranka.


Tymczasem naukowcy z NASA twierdzą, że w dniach 13-14 września na całym świecie może dojść do burz geomagnetycznych, które powstają w wyniku dotarcia do ziemskiej magnetosfery wiatru słonecznego.


Z medialnych spekulacji, m.in. na łamach „Wprost”, można dowiedzieć się, że burze magnetyczne mogą m.in. spowodować zakłócenia w funkcjonowaniu telefonów komórkowych a  także mogą mieć negatywny wpływ  na nasze samopoczucie oraz psychikę. - Eksperci stanowczo dementują te pogłoski podkreślając, że konsekwencje burzy magnetycznej to przede wszystkim duże zagrożenie dla satelitów, ponieważ nie są one dobrze chronione, a ekspozycja na promieniowanie może je uszkodzić – czytamy we „Wprost”

 

 

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

Brak komentarzy!