Dzisiaj jest 26 września 2017, Imieniny: Cypriana, Justyny, ŁucjiAndrychów, Wydarzenia, PG - 14.08.2017 18:50

Kto uratuje andrychowski dyżur lekarski? Burmistrz czy poseł?

Od października mieszkańcy gminy Andrychów, Wieprz a także Kalwarii Zebrzydowskiej będę musieli korzystać z całodobowej opieki zdrowotnej w Wadowicach. Zobaczcie co na to lokalni politycy.

Kto uratuje andrychowski dyżur lekarski? Burmistrz czy poseł?

 

Jak już informowaliśmy od października tego roku całodobowa opieka zdrowotna w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „PRZY BASENIE” w Andrychowie zostaje zlikwidowana. Mieszkańcy gminy Andrychów i gminy Wieprz będą musieli dojeżdżać do Wadowic na dyżury nocne i świąteczne. Podobna sytuacja ma miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Zapytaliśmy posła Marka Polaka (PiS) i burmistrza Andrychowa Tomasz Żaka jak podchodzą do całej sytuacji, nowej reformy zdrowia i czy zamierzają coś w tej sprawie zrobić, by całodobowa opieka zdrowotna pozostała w Andrychowie.

 

Zobaczcie co nam powiedzieli.

 

 

Przypomnijmy, że kilka lat temu wojewoda Jerzy Miller (PO) ograniczył również dyżur jednej z karetek pogotowia. Obecnie jest tak, że w Andrychowie całodobowy dyżur ma tylko jedna karetka, druga pracuje w niepełnym wymiarze - w godzinach 7-23. Obsługują one głównie teren dwóch gmin: Andrychów i Wieprz. Nowym wojewodom z PiS tego dyżuru jak na razie nie udało się przywrócić.

 

 

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

tomekx, 2017-08-16 16:23:23 Gminny ZOZ w Andrychowie został zlikwidowany w czasie panowania Jaśnie Pana burmistrza z PISU

budyn77, 2017-08-16 12:34:26 Do dzieła burmistrzu i bezradni - utworzyć gminny ZOZ. Lokal się znajdzie...

taranczako, 2017-08-16 12:01:03 Prawie cala andrychowska publiczna i częściowo niepubliczna służba zdrowia osiada na mieliźnie chyba ze ktoś z rządu będzie miał wypadek na Krakowskiej

zandrychowa, 2017-08-15 20:36:46 Ciekawe ile takich jest na mam newsa?
Polecam artykuł : Tak działa prawicowy troll w internecie. Raz to dostrzeżesz, zrozumiesz cały mechanizm
link: natemat.pl/214911,tak-dziala-prawicowy-troll-w-internecie-raz-to-dostrzezesz-zrozumiesz-caly-mechanizm

kaczor, 2017-08-15 20:06:56 aleocochodzi - rzecz w tym że to z pisem nie ma nic wspólnego. Jedna Polska, ten sam rząd, ta sama reforma. W Kętach mogła zostać opieka całodobowa, ludzie piszą że w Kobiernicach i innych miejscowościach tak samo, a w Andrychowie nie będzie i jeszcze klakierzy zalkolandii kłamią i plują. Naprawdę za to mają płacone?

Keson, 2017-08-15 17:58:48 A może lepiej jak lekarz taksowka dojedzie, będzie taniej

aleocochodzi, 2017-08-15 17:27:22 Wszyscy chcą żeby PiS szybko naprawił to co organizacja przestępcza PO PSL niszczyła przez 8 lat. Jeżeli tak chcą to dlaczego głosują przeciwko PiS?

cath, 2017-08-15 16:04:08 Zastrzyki....Kety,Kobiernice ,Kalwaria,Wieprz maja gminne ośrodki będące własnością samorządu,w Andrychowie sa NZOZ-y czyli firmy prywatne ale dzierżawiące budynki od gminy.

SP9TCU, 2017-08-15 13:42:42 Maria
A co pojedziesz na zaszczyki do Wadowic
I trochę z szacunkiem do piszących

asquit, 2017-08-15 13:21:53 rząd pod sąd - działa na szkodę mieszkańców Andrychowa
polak ja zwykle ściemnia żadnego pożytku Andrychów nie ma z tego pisowskiego aparatczyka

tomasz2, 2017-08-15 13:20:10 skoro taka opieka może być w Ketach czy nawet w Kobiernicach a wAndrychowie nie to nie kwestia reformy tylko tego że nasz burmistrz przynajmniej póki co zajęty czym innym?
Nie ten czy inny poseł jest burmistrzem. To Żak obiecywał że bedzie dobrze rządził. A pogotowie nie wróciło, karetkę zabrali a teraz jeszcze te dyżury!
Żak gdzie jesteś i twoje obietnice????????

tomasz2, 2017-08-15 13:16:48 oni taką mają metodę. Myslą że ludzie dadzą sobi wmówić że Żak jest od rozdawania uśmiechów, brania po 13 - 14 tysięcy na miesiąc, wyjazdów z kobietą do Gruzji w ramach miast partnerskich a problemy to niech rozwiązują inni.

igor444, 2017-08-15 13:03:10 biedne są te ułomne trolle które zasypiając i budząc się myślą tylko o Kaczyńskim;-)))

kaczor, 2017-08-15 12:36:55 Jedna Polska, ten sam rząd, ta sama reforma. W Kętach mogła zostać opieka całodobowa a w Andrychowie nie będzie i jeszcze klakierzy zalkolandii plus ten tomek kłamią i plują. Naprawdę za to mają płacone? Ech, jak ma być w Andrychowie dobrze? :(

tomekx, 2017-08-15 11:21:55 Kolejna wspaniała reforma Kaczyńskiego i spółki.Oj kiedyś dobierze się mu do d.... prokuratura ale nie ta ziobera tylko ta normalna

Kredek23, 2017-08-15 10:09:42 Mam pytanie praktyczne do posła Marka Polaka i burmistrza Tomasza Żaka. Od 1 października br kiedy w Andrychowie nie będzie całodobowej opieki zdrowotnej tylko trzeba będzie jeździć na SOR do Wadowic jak sobie wyobrażają sprawę załatwienia pochówku osoby zmarłej w sobotę lub niedzielę i święto. Lekarz rodzinny nie jest dostępny, pogotowie nie przyjedzie( jeździ tylko do żyjących), lekarz z SOR W-ce na pewno nie przyjedzie. W przypadku zgonu w domu kto wystawi rodzinie kartę informacyjną o zgonie dla lekarza rodzinnego aby wypisał kartę zgonu, niezbędną do uzyskania aktu zgonu i zezwolenia na pochówek. Na jakiej podstawie rodzina będzie mogła przewieźć zwłoki do lodówki przy kaplicy cmentarnej? Instytucji koronera w Polsce jeszcze nie ma.

Starybrat, 2017-08-15 08:24:43 Widać wybory się zbliżają więc gęby pełne frazesów i lania wody. Każdy musi postanowić, czy chce być dającym, czy biorącym.

cath, 2017-08-15 07:40:17 Fakt rafi Andrychów nie ma szczęścia do posłów.PIS poprzez reformę chce w większym stopniu przerzucić koszty opieki zdrowotnej z Państwa na samorządy.Do tej pory Państwo poprzez NFZ reglamentowano opiekę zdrowotna poprzez limity i nadwykonania.Teraz sie to zmieni.Szpital dostanie określona cześć pieniędzy na poziomie finansowania z roku 2015 i bedzie za to leczył.Jak bedzie leczył za dużo to kasa sie skończy.I teraz albo kasa sie skończy i skończy sie leczenie albo dopłaci samorząd.I w ten sposób Państwo pozbyło sie problemu.

rafi, 2017-08-15 06:48:55 Polak znowu sie osmiesza swoja wypowiedzia,przez 12lat w sejmie nie zrobil i nie zalatwil nic dla Andrychowa,glupoty gada jak zwykle o karetce,czeka do pazdziernika na co by znowu ktos umarł bo karetka o 2w nocy jechala pol godziny do wylewu lub zawalu z innego miasta.

cath, 2017-08-15 06:35:19 Uratować moze Pani Premier dymisjujac ministra i wycofując sie z jego pomysłów.Ale tego nie zrobi.Tak jak pisałem ludzie jeszcze nie wiedza co im przygotował.Jesli sprawa dyżurów szybko sie nie wyjaśni,to potem mogą być znacznie bardziej kosztowne,bo w tej chwili ciężko jest znaleźć chętnych.

maria, 2017-08-15 03:39:06 SP9TCU zkond zaszczyki itd.pomyśl trochę bo się nie dobrze robi czytając te Twoje wypociny.

SP9TCU, 2017-08-14 21:43:55 Witam
To nie jest takie proste
to zależy od tego czy Andrychów dogada się z Wadowicami
Myślę ze tak się stanie
Może się też tak stać że ktoś inny z Andrychowa dogada się z ZOZ Wadowice
Może też być tak ze całodobowa bedzie prywatna gdzieś w Andrychowie
na przykład w MP1 ,mp2 ,przychodnia przy wsw ,azpb , albo w kąciku
Koszt taksówki do szpitala w obie strony to 100 zł
a nikt nie pojedzie ci z prywatnych za 50 zł
Gdyby wizyta kosztowała prywatnie około 50 lub 60 zł
to wiele osób by z tego skorzystało
przede wszystkim ludzie nauczyli by się że całodobowa opieka zdrowotna to nie lekarz domowy
Tak jest na Zachodzie
takie sa standarty
Moze się też tak stać że dyżury bedą prowadzone przez lekarzy z Wadowic w Andrychowie w którejś przychodni mp1 lub mp2 albo w przychodni azpb a nawet wsw ,oczywiscie wtedy opieka będzie bezpłatna
Wszystko będzie zależało od pięniedzy to znaczy nikt nie będzie leczył za darmo to znaczy musi być kontrakt muszą być pięniądze na to z funduszu
Przecież nawet apteki sprzedając lekarstwa nie mało zarabiają
Czy ZOZ Wadowice pomyśli o Andrychowie zobaczymy
Może sie też tak zdarzyć ze mp1 podpisze kontrakt z ZOZ Wadowice i zostaną ci sami lekarze albo całkiem inni z Wadowic
oczywiście wtedy też będzie bezpłatna opieka bo ZOZ Wadowice bedzie podpisze kontrakt z NFZ i otworzy filje w Andrychowie
Bedzie zależało czy ZOZ Wadowice bedzie miał na to pieniadze
Z 2 strony ZOZ może się będzie bał mega kolejek w przychodni w Wadowicach
Kolejna sprawa to zaszczyki
przecież ludzie muszą robić codziennie zaszczyki
co na zaszczyk do Wadowic
to przesada powiem tyle paranoja
Nie wszyscy mają samochody
Może pan Burmisztrz zajmię sie tą sprawą
chociaż to niego teczka ( czyli nie jest za to bezpośrednio odpowiedzialny )
Mamy przecież też Pana posła Polaka
Konkurecja nie śpi
Jak było 7 do 8 lat temu jak zaczynała się całodobowa opieka zdrowotna , w końcu dogadali się
najpierw było ze każdego dnia inna przychodnia albo kilka dni mp 2 potem było przy wsw a potem MP1
potem został tyllko mp2 i mp1 a potem mp1
I jeszcze jedno najważniejsze czego ludzie nie rozumią
Obecnie MP1 ma kontrakt z Funduszem zdrowia
Od 1 października fundusz zerwie kontrakty z wszystkimi przychodniami w nie miastach powiatowych i podpisze z Szpitalami rejonowymi w przypadku Wadowic ZOZ w Wadowicach pod który podlega całodobowa opieka zdrowotna w Wadowicach i pogotowie Ratunkowe w Andrychowie
Kęty dogadały się z ZOZ Oswiecim i tem zoz musi ich finansować innej opcji nie ma
Wiec wszystko zależy paradoksalnie nie do lekarzy z Andrychowa tylko od ZOZ Wadowice
ZOZ wadowice albo bedzie zainteresowany otworzenie dyżurów W Andrychowie ( obojetnie gdzie czyli terem MP1lub MP2 lub azpb a nawet WSW )
albo nie
Jesli nie nic nie pomoże nawet świecona woda nawet pan Burmisztrz ( hipotycznie ze opieka bedzie finansowana z Budrzetu gminy ) ale to jest mało prawdopodobne i pan Burmisztrz nie jest do tego zobowiązany
Jesli natomiast ZOZ Wadowice bedzie zainteresowany
zaczną się rozmowy
Będzie zgłoszina oferta pracy na stronie ZOZ Wadowice ja to nazywam prztarg
Bedą podane warunki finansowe
i teraz
I zainteresowani lekarze się zgodzą na to lub nie
jesli ich bedzie wystarczająco wtedy bedziemy mieć dyżury w Andrychowie gdzie to już mało wazne byle W Andrychowie
Oczywiście przchodnia przy basenie która zatrudnia lekarzy na dyżurach też wystapić w przetargu jako cała spółka ( brak mi słów )
Czasu jest sporo ,poczekamy co się stanie
Powtarzam jeszcze raz
Nikt nie bedzie pracował za darmo albo za małe pieniądrze
Chyba się wszyscy ze mną zgodzą

SP9TCU, 2017-08-14 21:42:10 Na poczantku radze przeczytać co napisałem w artykule kęty potrafią
tekst zamieszcze tutaj ponizej lub powyżej jeszcze raz ponieważ nawet znajomi lekarze przyznali mi racje
Zacznę od pana Żaka
Pan Żak jest złym burmisztrzem
po 1 gdyby się do łożyło miasto MKS siatkarze dawno grali by w 1 lidze może mam newsa zajmie sie ta sprawą
Ale wracam do tematu
Powiem tak to jest paradoksalnie być albo nie być pana Żaka
już tłumaczę
Jeśli załatwi dyżury całodobowe w Andrychowie w jakie kolwiek postaci ( mp1,mp2 , azpb lub wsw ) byle w Andrychowie oczywiście bez płatne to ma szanse wygrać przyszłe wybory
Jeśli nie załatwi tego nie wygra kolejnych wyborów ba nie dotrzyma do tego czasu
Miasto powinno dbać o obywateli
Opieka lekarska jest podstawową potrzebą obywateli
Zkąnd wziąść pięniąndze
Na pewno nie kosztem budowy basenu krytego lub hali sportowej
a kosztem radia Andrychów
Znowu gdyby się miasto Andrychów dołożyło mocniej do tego radia
dało to radio w połowie kocierzowi lub czarnemu groniowi lub Hotelowi Pana Łysonia byłoby już na UKF
a teraz tego radia nie da się słuchać
to radio powinno być oddane jak najszybciej prywatnym firmom z Andrychowa albo powinno zakończyć działalność
Do czasu kiedy i był pan Redaktor Łukasz Dziedzic radio było dobre dało sie słuchać
a teraz
nie ma nawet całych programów na yatube
nie ma relacji live z imprez sportowych
Myśle ze coś z tym radiem się zmieni po remoncie pomieszczeń w biblotece
Jako krótkofalowiec mój znak SP9JB EX SP9TCU
wiele razy już mówiłem panu Redaktorowi Frasiowi jak to ma być
a on nic
Wracając do tematu służby zdrowia
Na pewno dyżury zostaną czy w nowej formie czy winnym miejscu Andrychowa ( mamy do dyspozycji MP1 , MP2 Przychodnię AZPB ,Przychodnię WSW ( ile tam jest wolnych miejsc ) a nawet przychodnię kącik
Opieka musi być nez płatna dla pacjęntów
musi być w dobrych warunkach lokalowych
lekarze powinni dobrze zarabiać
Mieszkam blisko przychodni MP1 tam gdzie są dyzury i wiem że to nie praca lekka ,czasami lekarze siedzą po 12 godzin nom stop przyjmując pacjentów jest to bardzo ciężka robota
Sumując
Opieka całodobowa w Andrychowie tak
Bezpłatna tak
Finalizowana po części z NFZ po części z budżetu gminy lub w całośći z budżetu gminy Andrychów Tak
Gdzie - Teren MP1 ,MP2 ,przychodni AZPB ,Przychodni WSW obojętne
Teraz wszystko rękach Władź Andrychowa

starymoher, 2017-08-14 21:38:16 Poseł Polak mówi tak,żeby nie powiedzieć nic.Podobnie jak Burmistrz.A ja tak myślę że samorząd Andrychowa i Wieprza powinien znalezć ca 20 000 zł na miesiąc i uruchomić taką opiekę .Jak nie ma lokalu ,bo przychodnie są prywatne to przecież jest na terenie Andrychowa szpital,gdzie pomieszczenie na pewno by się znalazło.Choć nie korzystałem do tej pory z tej formy leczenia to, dla mnie będzie to test na skuteczność działania Samorządu i w ogóle sens jego istnienia(samorządu).

xpek, 2017-08-14 20:06:10 Polak jak zwykle bredzi we świat.to waszA wina partyjniacy z pisu

igor444, 2017-08-14 19:01:05 szacun dla MN że wreszcie przypomniał lemingom kto zabrał karetkę gminie Andrychów;-)))
.
.
zaś Zdzisek - kolega tego pana ....cóż powiedzieć...mota się jak zawsze...