Dzisiaj jest 20 sierpnia 2017, Imieniny: Bernarda, Sabiny, SamuelaWadowice, Kęty, Wydarzenia, PG - 10.08.2017 16:00

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego rowerzystę

Rowerzysta miał prawie 2,5 promile alkoholu.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego rowerzystę

 

We wtorek (08.08.) mieszkający na terenie gminy Kęty policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach,  w czasie wolnym od służby, błyskawicznie podjął interwencję i wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. 

 

Stwarzający zagrożenie dla siebie i innych kierowców, amator jazdy „po kieliszku”, wsiadł na rower mając w organizmie blisko 2,5 promile alkoholu.

 

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 17.00, kiedy policjant jadąc swoim samochodem ulicą Jana Kantego w Kętach,  zauważył jadącego slalomem rowerzystę, którego omijali inni kierujący. Funkcjonariusz natychmiast domyślił się, że powodem takiego stylu jazdy jest stan nietrzeźwości. Zatrzymał  swój samochód, a następnie ściągnął z roweru  mężczyznę i powiadomił kęckich policjantów, którzy przejęli nietrzeźwego. 50 – letni mieszkaniec Kęt trafił do Komisariatu Policji, gdzie przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,43 promile alkoholu.

 

Starszy posterunkowy, który szybko i sprawnie zareagował na zagrożenie stworzone przez nietrzeźwego rowerzystę na co dzień służbę pełni w ogniwie patrolowo – interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. W Policji służy dopiero od 14 miesięcy.

 

 

 

źródło: KPP Oświęcim

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

Kijos, 2017-08-10 19:36:30 Chyba kielichu albo całym dzbanie, ehh panie pseudo redaktorze

Kijos, 2017-08-10 19:34:15 Jaki prze**uj

Kijos, 2017-08-10 19:33:57 Komentarz usunięty przez użytkownika.