Dzisiaj jest 20 sierpnia 2017, Imieniny: Bernarda, Sabiny, SamuelaWadowice, Andrychów, Kalwaria Zebrz., Wydarzenia, (red) - 19.05.2017 13:20

76 kierowców zapłaciło mandat, jeden stracił prawo jazdy

Czwartkowa akcja wymierzona w piratów drogowych na drogach powiatu wadowickiego.

76 kierowców zapłaciło mandat, jeden stracił prawo jazdy

W czwartek (18.05) policjanci w powiatu wadowickiego przeprowadzili kolejną już akcję "Prędkość".

Podczas akcji skontrolowali 94 pojazdy, ujawniili 84 przypadki przekroczeń prędkości, nałożyli 76 mandatów karnych.

 

W trakcie akcji policjanci reagowali również na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez innych użytkowników dróg. W Wadowicach na ul. Łazówka policjanci zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. W tym dniu doszło do 1 wypadku drogowego i 4 kolizji drogowych.

 

W tym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie realizacji interwencji na ul. Sadowej w Wadowicach zostali poinformowani przez kobietę i mężczyznę obecnych na miejscu, że chwilę temu byli świadkami zdarzenia drogowego.

 

Jak przekazały osoby, kierująca pojazdem marki Fiat Punto wykonując manewr cofania  wjechała w bok zaparkowanego pojazdu marki Honda Civik powodując jego znaczne uszkodzenie. Według relacji świadków sprawczyni wysiadła z pojazdu i oglądała powstałe uszkodzenie, lecz mimo wszystko oddaliła się z miejsca.

 

Policjanci na podstawie przekazanego im numeru rejestracyjnego pojazdu ustalili jego właściciela oraz  miejsce zameldowania, gdzie się udali. Obecna na miejscu młoda kobieta przyznała się, iż brała udział w powyższym zdarzeniu. Fiat Punto, którym się poruszała posiadał widoczne uszkodzenia. Kierująca została ukarana mandatem.

 

 

źródło: policja

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

krytyk, 2017-05-19 18:08:39 Ciekawe w jakich godzinach to było bo na drogach powiatu dzisiaj cisza i spokój

miastoandrychow, 2017-05-19 16:59:14 Oby jak najwięcej kontroli, należy eliminować takich kierowców, jako uczestników ruchu drogowego !
Apel, też do przechodniów, gdy przechodzą przez jezdnię stają się użytkownikami ruchu drogowego i ich też obowiązuje zakaz używania telefonów podczas przechodzenia.
Kierowca, też może się zagapić, dlatego podczas przechodzenia nawet na pasach, trzeba być czujnym i obserwować, co się dzieje na drodze.