Dzisiaj jest 18 sierpnia 2017, Imieniny: Bogusława, Bronisława, IlonyAndrychów, Wydarzenia, PG - 19.04.2017 10:30

Egzamin gimnazjalny. Dziś część humanistyczna [FOTO]

W środę (19.04.) punktualnie o godz. 9.00 uczniowie ostatnich klas gimnazjum rozpoczęli zmagania z egzaminem z nauk humanistycznych.

Egzamin gimnazjalny. Dziś część humanistyczna [FOTO]

 

 

Pierwsza część testu to zadania z zakresu wiedzy o społeczeństwie i historii. O godz. 11.00 przyjdzie czas na egzamin z języka polskiego.

 

Pierwszy test trwa 60 minut. Pomiędzy nimi młodzież ma godzinną przerwę. Następnie przez 90 minut gimnazjaliści będą pisać kolejny egzamin. Tutaj uczniowie oprócz pytań zamkniętych będą musieli poradzić sobie także z kilkoma zadaniami otwartymi, w których sprawdzą swoje umiejętności pisania, wnioskowania i argumentacji.

 

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia edukacji na poziomie gimnazjum. Nie ma jednak żadnego dolnego progu, poniżej którego test zostaje niezaliczony.

 

W kolejnych dniach gimnazjalistów czekają testy z nauk przyrodniczych, matematycznych i języka obcego.

 

Zobaczcie zdjęcia z Gimanzjum nr 1 w Andrychowie:

 

 

 

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

Brak komentarzy!