Dzisiaj jest 27 kwietnia 2017, Imieniny: Sergiusza, Teofila, ZytyRegion, MAGAZYN, DK - 12.04.2017 19:25

Wierzycie w teorię o bombie w tupolewie? [SONDA]

Zapytaliśmy o to na ulicach Andrychowa.

Wierzycie w teorię o bombie w tupolewie? [SONDA]

 

10 kwietnia tzw. podkomisja smoleńska zaprezentowała swoje dotychczasowe ustalenia dotyczące przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem przez 7 laty. Sugurowano, że na pokładzie samiolotu dosdzło eksplozji bomby termobarycznej.
Jedni z tych rewelacji drwią, przekonując że nie mają one żadnego potwerdzenia w faktach i dowodach. Inni zaś sądzą, że podkomisja rzetelnie wykonuje swoje obowiązki i rzeczywiście 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńsdkiem doszło ich zdaniem do zamachu.
Temat jest niemal nieustalnnie "wałkowany" w ogólnmopolskich mediach. A coi z tego przekazu dociera do Andrychowa. Co mieszkańcy sądzą na ten temat.
Zapytaliśmy dziś na ulicach Andrychowa.

10 kwietnia rządowa podkomisja smoleńska zaprezentowała swoje dotychczasowe ustalenia dotyczące przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem przed 7 laty. Sugurowano, że na pokładzie samolotu doszło eksplozji bomby termobarycznej.

 

Zdania są podzielone. Jedni sądzą, że podkomisja rzetelnie wykonuje swoje obowiązki i rzeczywiście 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńsdkiem doszło ich zdaniem do zamachu. Inni z tych rewelacji drwią, przekonując że nie mają one żadnego potwerdzenia w faktach i dowodach, a cała sprawa ma jeden cel: budowanie dalszych podziałów w społeczeństwie i politycznego kapitału przez PiS.

 

Od kilku dni temat jest niemal nieustannie "wałkowany" w ogólnopolskich mediach. A co z tego przekazu dociera do Andrychowa? Co mieszkańcy sądzą na ten temat?

 

Zapytaliśmy dziś na ulicach Andrychowa.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Zobacz także

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

kwiat, 2017-04-20 12:08:52 zandrychowa Gdybym zle życzył to raczej bym tu nie mieszkał a Ty chyba jesteś bardzo młody albo polityka poprzedniej władzy bardziej pasowała Twoim interesom.

zandrychowa, 2017-04-20 12:04:25 To źle Polsce życzysz

kwiat, 2017-04-20 12:02:02 zandrychowa Żeby każdy rząd tak" łamał " prawo tak jak obecny to tego Polsce życzę....

zandrychowa, 2017-04-20 11:51:50 Państwo bezprawia to jest dopiero teraz.Nawet rząd łamie prawo

Maksymilian, 2017-04-20 11:34:19 zandrychowa;piszesz bzdury .Państwo bezprawia odchodzi w niechlubną przeszłość.

zandrychowa, 2017-04-19 21:45:31 Temat Smoleńska jest od wielu lat sztucznie podtrzymywany przez kaczynskiego który skutecznie podzielił kraj i stworzył tzw. sektę smoleńską. Niestety dla kurdupla ludzie mają już dość tej obłudy i

abba, 2017-04-14 12:37:05 ruskie trolle dwoją się i troją gdyż Macierewicz to dla sowieckich kacapów największe zagrożenie...
tvn,gwno,wp,onet,newseek,na temat i inne gadzinówki to dla nich kopalnie kłamstw....
.
i cytują,cytują,cytują brednie w które nikt poza nimi nie wierzy...

AntyLeming, 2017-04-14 10:47:32 Wy też macie wrażenie że Stan, Wolfgang i tomekx to ten sam down. Ten sam ton wypowiedzieli, to samo cytowanie bredni, tak samo gardzą Polską. Widać lemingów jest tak mało że muszą się troić. Mniejsza o ten rynsztoku ważne że nie udało się im wywołać kłótni więc cała ta haniebna sonda nie odniosła zamierzonego skutku.

jerzymarchewka, 2017-04-13 22:53:24 Stan. Przestań już żreć te swoje grillowane mięso bo ci cholesterol zatyka synapsy. Wiesz też , że wóda swoje już zrobiła. A wygląda , że ci się fałdy w mózgu wyprostowały. Na zdrowie

stan, 2017-04-13 22:23:30 Poczytajcie " ze zrozumieniem" wyborcy pis (wg Kurskiego,ciemny ludu )jak jesteście celowo oszukiwani (przedruk z sieci):
Służba Kontrwywiadu Wojskowego na swojej oficjalnej stronie opublikowała nagranie z ostatnich minut przed odlotem prezydenckiego tupolewa rankiem 10 kwietnia 2010 r. W komunikacie czytamy, że nagranie "udało się uzyskać" (w innym miejscu: "pozyskać") "oficerom SKW w ostatnich tygodniach". Film, do którego SKW podłożyła muzykę autorstwa Michała Lorenca, prezentowany jest jako "odnaleziony", a prawicowe portale prezentują go jako "nieznany".
To nieprawda. Zapisu monitoringu z Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa nie trzeba było „pozyskiwać” ani „odnajdować”. Nie był też „nieznany”. Od początku śledztwa w sprawie katastrofy był w materiałach prokuratury i rządowej komisji Jerzego Millera. Można o nim przeczytać w raporcie komisji z lipca 2011 r. Monitoring jako jedno ze źródeł przywoływany tam jest w trzech miejscach. To właśnie na jego podstawie komisja Millera napisała m.in., że meldunki o warunkach atmosferycznych panujących w Smoleńsku przyjmował osobiście ówczesny dowódca sił powietrznych gen. Andrzej Błasik. I to on meldował prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu gotowość samolotu do startu.
„Meldunek, chociaż niezgodny z tradycją, miał charakter symboliczny”- czytamy w raporcie komisji, która zwraca na to uwagę, bo zazwyczaj prezydenta wita dowódca załogi. Wszystko to widać na „odnalezionym” filmie, który kończy się zdjęciami tupolewa kołującego po pasie startowym.
To nie pierwszy raz, kiedy po przejęciu śledztwa smoleńskiego przez służby państwa PiS opinia publiczna informowana jest o „nowych” lub „przełomowych” ustaleniach. W kwietniu 2016 r. powołana przez Antoniego Macierewicza podkomisja też przedstawiła „nieznane” zdjęcia, które miały być dowodem matactw przy badaniu katastrofy. Szybko się okazało, że fotografie od dawna były w sieci i na portalu Fakty-Smoleńsk, gdzie w czasach rządów PO-PSL próbowano prostować spiskowe teorie.
W ubiegłym tygodniu specjalny zespół Prokuratury Krajowej też miał przedstawić nowe ustalenia. Okazało się, że powielił i rozszerzył zarzuty wobec rosyjskich kontrolerów lotu, co już dawno zrobiła Prokuratura Wojskowa, której PiS odebrał śledztwo.
Trudno przypuszczać, by funkcjonariusze SKW odpowiedzialni za hucpę z „odnalezionym” filmem z lotniska nie wiedzieli, że ten materiał jest od dawna znany. Zastosowany przez nich zabieg jest elementem szerszej dezinformacji, którą obecna władza stosuje w sprawie katastrofy.
W narracji PiS wszystko, co zostało ustalone do czasu przejęcia przez tą partię rządów, jest kłamstwem, zdradą i manipulacją. Opinii publicznej wdrukowuje się komunikat, że „nic nie zostało zrobione”, a „państwo nie zdało egzaminu”. Chodzi o to, by nie tylko zdezawuować, lecz także wymazać z pamięci wieloletnią pracę wysokiej klasy specjalistów, urzędników i prokuratorów, którzy badali katastrofę. Dlatego przedstawia się rzeczy od dawna znane i wyjaśnione jako właśnie odkryte rewelcje
Maciej Lasek @LasekMaciej
W takim tempie to za 2 lata "znajdą" raport Komisji Millera. Zapisy z kamer w WPL były w materiałach komisji (Millera).

tomekx, 2017-04-13 20:40:09 ciekawy artykuł znalazłem:
Sprawa zachowania Antoniego Macierewicza po katastrofie smoleńskiej wraca co jakiś czas jako jeden z zarzutów pod adresem „głównego śledczego PiS”. Wróciła i teraz, kiedy podkomisja powołana przez Macierewicza w MON obwieściła, że na pokładzie tupolewa mogła eksplodować bomba termobaryczna.
W dniu katastrofy Macierewicz pojechał do Smoleńska specjalnym pociągiem, którym podróżowali dziennikarze, Rodziny Katyńskie i część polityków. Informacja, że samolot się rozbił, zastała go na cmentarzu w Katyniu, 28 km od Smoleńska. Nie pojechał tam, lecz szybko wrócił pociągiem do Polski.
Do dziś Macierewicz (podobnie jak członkowie jego komisji) nie był w Smoleńsku i nie widział na własne oczy wraku tupolewa.
Po raz pierwszy ucieczkę ze Smoleńska zarzucił Macierewiczowi ówczesny szef MON Bogdan Klich w styczniu 2011 r. – Nie było w dziejach państwa polskiego takiego fałszu, zaprzaństwa, współdziałania przeciwko własnemu narodowi – mówił w Sejmie Macierewicz o zachowaniu Klicha po katastrofie. Klich nie wytrzymał: – Trzeba zadać sobie pytanie, czy ma rację pan Macierewicz, czy rację ma rząd. Kto ma odwagę tak naprawdę. Czy pan premier z ministrami, który stanął twarzą w twarz tam, w Smoleńsku, na lotnisku Siewiernyj, w obliczu tej katastrofy, czy też pan Macierewicz, który tchórzliwie uciekł z Katynia?
W marcu tego roku, kiedy w Sejmie omawiano wypadek limuzyny szefa MON, poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz kpił: – Macierewicz ma we krwi to, że ulatnia się z miejsca wypadku. Tak zrobił w Smoleńsku, a ostatnio pod Toruniem.
Strach w oczach
W siódmą rocznicę katastrofy dziennikarz Wiktor Bater rozmawiał z portalem Wp.pl. – Wiem z relacji naszych dyplomatów, którzy opiekowali się polskimi politykami, że Antoni Macierewicz spanikowany krzyczał, iż Rosjanie ich wszystkich wymordują. Chciał natychmiast wracać do Polski. Delegacja zjadła jednak obiad i dopiero odjechała specjalnym pociągiem do Warszawy. Jedna z osób opowiadała mi później, że minister Macierewicz w pociągu kazał zablokować wszystkie drzwi, pozamykać okna i zaciągnąć zasłony, by uniknąć strzałów snajperów – mówił Bater.
O panice i ucieczce Macierewicza mówią też inni uczestnicy wyjazdu.
Henryk Tomecki z Federacji Rodzin Katyńskich na uroczystości też jechał pociągiem. Pamięta, że do oczekujących na prezydenta dochodziły strzępy informacji. Najpierw, że są problemy z lądowaniem i są ofiary. Potem, że ofiar jest wiele, ale ktoś przeżył. Wreszcie, że nikt nie przeżył. – Wszędzie słyszeliśmy, że COŚ się stało, ale nikt nie wiedział, co dokładnie – wspomina Tomecki. – Była silnie odczuwalna atmosfera strachu. Nastąpiło gwałtowne przyspieszenie, że musimy natychmiast wsiadać do pociągu i odjeżdżać, był taki nerwowy pośpiech, wszyscy ciągle nas poganiali. Politycy, w tym i Macierewicz, siedzieli w jednym zamkniętym wagonie. Nie mogliśmy tam wejść. Kolega opowiadał, że gdy tylko pojawiła się informacja, że coś stało się z samolotem prezydenta, Macierewicz natychmiast zniknął, uciekał ze strachem w oczach.
Na miejscu zostały wieńce. Nikt ich nie złożył.
Chciał pilnować państwa?
Inaczej przebieg tych wydarzeń relacjonują koledzy Macierewicza z PiS, którzy byli z nim w Katyniu. W zbiorze wywiadów Teresy Torańskiej „Smoleńsk” Jolanta Szczypińska opowiada, że to od Macierewicza dowiedziała się o śmierci osób z delegacji.
Jak mówiła, „polecenie natychmiastowej ewakuacji” wydały „nasze służby”, które były na cmentarzu. „Zapakowano nas wszystkich do autokarów, powiedziano nam, że mamy tylko pół godziny na jakiś obiad, bo pociąg odjeżdża. Ale nikomu się nie chciało jeść. To natychmiast wpakowano nas do pociągu” – opowiadała Szczypińska. Zaznaczyła, że zarówno ona, jak i Beata Kempa oraz Macierewicz „bardzo chcieli zostać”. Pojechali do Polski, bo powiedziano im, że mogą się nie zmieścić do samolotu, którym do Smoleńska leciał Jarosław Kaczyński ze swoimi współpracownikami. Szczypińska: – Rozmawialiśmy [przez telefon] z Joachimem Brudzińskim, Antoni Macierewicz kilka razy ich pytał, czy ma wrócić czy zostać. Chciał zostać. Otrzymał polecenie powrotu.
Inną wersję przyczyn powrotu Macierewicza przedstawił w rozmowie z TVN24.pl jeden z posłów PiS. Według jego relacji na pytanie, czy zostać na miejscu, Macierewicz miał odpowiedzieć: – Nie. Wracamy, musimy przypilnować państwa.
Takie polecenie miało przyjść „z Warszawy”. – Musimy jak najszybciej być w Polsce, bo nie wiadomo, czy do takiej samej Polski jeszcze wracamy – takie słowa Macierewicza przytacza w materiale TVN24.pl były poseł PiS Tadeusz Woźniak.
Po przyjeździe do Warszawy Macierewicz natychmiast pojechał do Pałacu Prezydenckiego. Najprawdopodobniej razem z urzędnikami Lecha Kaczyńskiego zabezpieczał dokumenty dotyczące weryfikacji WSI.
Tylko raz dziennikarzom udało się uzyskać od Macierewicza odpowiedź na pytanie, dlaczego nie pojechał na miejsce katastrofy. – Przez cały czas tego żałowałem, ale taka była konieczność – powiedział na konferencji prasowej w 2014 r. – Dlaczego? – dopytywała dziennikarka. – Bo taka była – uciął Macierewicz.

abba, 2017-04-13 19:45:06 tvn-y i inne GWna wyprały upośledzonym resztki mózgu ...
.
po raz kolejny okazuje się że reforma szkolnictwa i likwidacja gimbazy była niezbędna...
.
.

kriisu78, 2017-04-13 18:35:53 Komentarz usunięty przez użytkownika.

............, 2017-04-13 16:47:55 Fanatycy POje....sy, są jak najbardziej znany elektryk w Polsce.
Dowody są na to że był konfidentem,ale wypiera sie nadal.
Tak samo działa opozycja.Nakradli, narozdawali miedzy siebie i nic sie nie stało.
Co taki powiedzmy "rafi" ma z tego co pisze?
Gdyby to robił dla pieniędzy OK, ludzie za kase potrafią sie upodlić.
Ale "rafi" i cała reszta piszą te wypociny za fri
Fanatyzm i ślepe posłuszeństwo.

wolfgang, 2017-04-13 16:28:47 Znaleziono w sieci:
Sześć lat po katastrofie smoleńskiej opinia publiczna wciąż zadaje sobie pytanie, co się działo w kabinie tupolewa w ostatnich minutach tragicznego lotu. Dziennikarzom magazynu „Czarno na białym” TVN24 udało się odtworzyć sytuację w kokpicie i działania załogi dzięki zapisowi rozmów prowadzonych w tym miejscu. Szokujące dotąd niepublikowane nagrania z kokpitu Tu-154M publikujemy dzięki współpracy Expressu z agencją prasową Grupy TVN.
Rok temu stenogramy ujawniło Radio RMF. Magazyn „Czarno na białym” publikuje nieznaną dotąd wersję z dźwiękiem z kabiny. Dźwiękiem zgranym z czarnych skrzynek tupolewa.
To zapis dźwięku z ostatnich 38 minut lotu prezydenckiego Tu-154M. W tej wersji nigdy nieemitowany i nieprezentowany publicznie, zgrany i cyfrowo oczyszczony. To najczytelniejsza do tej pory wersja i jeden z ostatnich dowodów prokuratorów.
Zapis podzielony jest na trzy ścieżki: z mikrofonu radia dowódcy, drugiego pilota oraz mikrofonów z kokpitu. Do tej pory te trzy zapisy prezentowano razem i były one niskiej jakości. Dzięki nowej wersji udało odczytać się o ok. 30-40 procent więcej.
Nagranie pozwala zrozumieć sytuację w kokpicie i jest dowodem na to, że piloci zignorowali liczne ostrzeżenia. Pierwsze minuty to prywatne rozmowy załogi, żarty, śmiech. – Jakby kto pytał, Franciszkańska 3 – słychać głos drugiego pilota.
Zignorowano ostrzeżenia
Kilka minut później odzywa się białoruski kontroler z Mińska. – Polski 101… dla informacji:… Smoleńsk. Widzialność 400 metrów mgła – mówi. W tle pojawia się prawie niesłyszalna reakcja załogi. – O ku…a! – mówi nawigator. – Cooo? – pyta drugi pilot. – Fantastiko i to za fryko – mówi technik. – Ku…a, to nasze meteo, naprawdę! – dodaje drugi pilot. – Nasze meteo jest naprawdę zaje….e – podejmuje dowódca.
Piloci nie zmieniają kursu, lecą dalej i zastanawiają się jedynie nad planem uroczystości. W pewnym momencie odzywa się wieża w Smoleńsku. – A, PLF Foxtrot, y, jeden-zero-jeden, reszta paliwa… paliwa ile wam zostało? – pyta nawigator z wieży Korsarz w Smoleńsku. Dopytuje jeszcze, jakie zapasowe lotnisko ma załoga. – Witebsk i Mińsk – odpowiada dowódca.
W pewnym momencie w słuchawkach rozlegają się polskie słowa. Do pilotów zgłasza się załoga Jaka-40, który przewoził dziennikarzy. – Chłopaki, Rafał z tej strony. Przejdźcie na 1-2-3-4-5 – mówi.
Na 16 minut przed katastrofą załoga tupolewa otrzymuje najważniejsze chyba ostrzeżenie. Co istotne, z Jakiem rozmawia tylko drugi pilot. – Artur, jestem – mówi.
– No witamy ciebie serdecznie. Wiesz co? Ogólnie rzecz biorąc, to pi…a tutaj jest. Widać jakieś czterysta metrów około i na nasz gust podstawy są poniżej pięćdziesięciu metrów grubo – informuje dowódca Jaka-40. – A wyście wylądowali już? – pyta drugi pilot Tu154-M. – Nam się udało tak w ostatniej chwili wylądować. No, natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować jak najbardziej. Dwa APM-y są, yy, bramkę zrobili. Tak że możecie spróbować, ale jeżeli wam się nie uda za drugim razem, to proponuję wam lecieć na przykład do Moskwy albo gdzieś – kończy dowódca Jaka.
Dowódca Tu-154M nie słyszy tej sugestii.
„Będziemy próbować do skutku”
Piloci przekazują sobie, że nie dadzą rady usiąść. Informują dyrektora protokołu dyplomatycznego, że spróbują podejść, ale „prawdopodobnie nic z tego nie będzie”. – Będziemy próbować do skutku – odpowiada dyrektor.
Z nagrań zarejestrowanych przez mikrofony w kokpicie wynika, że do kabiny co chwila ktoś wchodzi. Pod koniec lotu osoba postronna, według niektórych ekspertów to dowódca sił powietrznych, prawidłowo odczytuje wysokość i zachęca do lądowania.
Cztery minuty przed katastrofą pada kolejne ostrzeżenie. – Arek, teraz widać dwieście – mówi dowódca Jaka. Mimo że pilot tupolewa zgodnie z przepisami nie powinien lądować przy widoczności poniżej 1500 metrów, załoga decyduje się na lądowanie. Samolot kontynuuje zniżanie.
– 400 metrów – mówi nawigator. – Ktoś tu zawinił – dodaje inny głos. – Mówisz do widzenia – mówi drugi pilot. – Nieee, ktoś za to beknie – dodaje dowódca. – Pomysły! – kwituje dowódca sił powietrznych.
20 sekund później zaczyna się ostatnie odliczanie. Tempo zniżania samolotu jest za szybkie. To tak, jakby maszyna z każdą sekundą zniżała się o 2 piętra. Zaczyna się odliczanie. – Dochodź wolniej – mówi drugi pilot. Samolot spada coraz szybciej.
– Ku…a mać! – słychać dowódcę. To ostatnie słowa, jakie padły przed katastrofą.

rafi, 2017-04-13 16:10:05 Kalafiorka@az piana z mordy Ci sie leje,jak inni przedstawiaja fakty na temat ePISkopatu.wedlug ciebie kazdy kto negatywnie ocenia pisiorow jest z PO,zabawna jestes,a prawda jest taka ze takie sa fakty i taka jest rzeczywistosc,nikt tu z krytykujacych polityke pisiorow nie popiera polityki PO,wiec czemu ciagle piszesz tu o peowcach,jak artykul jest o pisowcach.

kalafior, 2017-04-13 13:58:19 @rafi Dziecko o jakich ty sondażach bredzisz ,wiesz w ogóle że bredzisz ?

rafi, 2017-04-13 13:44:39 Kalafiorka@bo zaraz orgazmu dostaniesz.wez sobie ten zlom smolenski do domu,pis podzielil Polakow,podzielil dzieci,rodziny.opanowali telewizje,trybunal,wszystkie doslownie stanowiska w panstwowych firmach,Polacy maja juz tego dosc,sondaze najlepiej to pokazuja.kaczynski i macierewicz na emeryture,stare grzyby.prawda Cie w oczy kole.

jerzymarchewka, 2017-04-13 13:10:39 Stan. Przestań już żreć te swoje grillowane mięso bo ci cholesterol zatyka synapsy. Wiesz też , że wóda swoje już zrobiła. A wygląda , że ci się fałdy w mózgu wyprostowały. Na zdrowie

stan, 2017-04-13 12:51:07 Czy ktoś w końcu zatrzyma szaleństwa tego sowieckiego agenta o licu Lenina skrzyżowanego z Dzierżyńskim? Przecież każda decyzja, każde słowo tego kretyna skutkuje otwieraniem kolejnej butelki najdroższego szampana na Kremlu.
Jakie kwity ma ten sowiecki agent na szczerbatego, że ten zezwala mu na demontaż naszej armii?

tomekx, 2017-04-13 12:21:52
Totalnym pośmiewiskiem i to na skalę światową staje się rząd Polski.I to jest zasłużona opinia.

Maksymilian, 2017-04-13 12:04:27 Trzeba cierpliwości .Nie wykluczam takiej możliwości.Poczekajmy zobaczymy.

zapora, 2017-04-13 12:02:37 Dwie analogie 1 . Po ogłoszeniu odkrycia przez Niemców grobów w Katyniu
Co robi rząd Sikorskiego wiedząc że alianci nie poprą Polaków ,zwraca się MCK
A co robi herr Tusk nie prosi naszych sojuszników, ba wręcz odmawia pomocy . I przekazuje śledztwo w ręce azjatyckim barbarzyńcom

kalafior, 2017-04-13 10:28:38 @wolfgang Tobie również proponuje zagłosowac na PO podczas następnych wyborów. 8 lat szkodzili i kradli a co zrobili teraz dobrego dla Polski jako opozycja??W sejmie widzimy jak PO jest totalnie miażdżone przez PIS i inne partie,nie mają nic do zaoferowania dla Polaków tylko brakuje im po prostu "kasy" na te ośmiorniczki.

wolfgang, 2017-04-13 10:09:13 Katastrofa Smoleńska pokazała, między innymi, brak wyszkolenia zmuszanego do łamania procedur pilota. Wiedząc jak kundle pisowskie zniszczyły wcześniej jego kolegę /doświadczonego pilota - nie miał odwagi powiedzieć NIE- SZALEŃSTWU sitwy rozpoczynającej kampanię wyborczą.
Kolejne już zmuszanie pilotów do lądowania było jak morderstwo polityczne. Stawiać pomniki współ-MORDERCY politycznemu pasażerów i załogi Tupolewa to w/g mnie tak jak by pluć na groby tych, którzy zginęli w katastrofie!
Tchórzliwa gnida spieprzająca z podkulonym ogonem z każdego miejsca wypadku: nie dość, że nie ma honoru to jeszcze kłamie głupio jak trzylatek.. Najgorsze, że ta grupa jego "mądrych inaczej miśków" kosztuje już podatnika miliony złotych. Te pieniądze wprowadzone w polski system ochrony zdrowia mogły by uratować życie wielu dzieci. Czy z tego nie wynika, że pseudo-komisja piss-smoleńska: wyłudzając te pieniądze morduje polskie chore dzieci???
To że ePiSkopat wspiera tą bandę jest kolejną zbrodnią krzyżacką! Krzyżacy dzieląc w ten sposób naród stanęli znów przeciw Polsce na polach Grunwaldu.

wolfgang, 2017-04-13 10:02:44 Z przykrością, żalem i wstydem należy przyznać, że Polacy wybrali sobie do rządzenia polityków, którzy mają szczere ambicje poprowadzić nas swoimi kłamstwami w najciemniejsze zadupie Eurazji.
Z pomocą Kościoła Świętego, matki naszej, może im się to udać.

kalafior, 2017-04-13 09:40:43 @stan Nie pamiętasz że , Polacy 27 pażdziernika 2015 r już te pryszcze wycisnęli !

zapora, 2017-04-13 09:19:22 lemingi Łykają każdy przekaz bolszewickich gadzinówek POLSAT TVN G.W
Jeśli uważają że badanie katastrofy od było się według standardów europejskich to im gratuluje
gdzie wrak był niszczony a teren niwelowany nie mówiąc o barbarzyństwie w stosunku do zwlokę .

stan, 2017-04-13 09:13:48 pis do piachu !

Zibi33, 2017-04-13 09:05:36 AntyLeming masz rację dyskusja jakakolwiek z tego typu osobnikami nie ma najmniejszego sensu. Zresztą nie wiem czy ma sens nawet komentowanie tych artykułów pseudo redakcji MN. Jak można robić taką sondę i jaki cel temu przyświecał. Żenadą są próby udawania profesjonalnego dziennikarstwa w wykonaniu redakcji tego portalu.

AntyLeming, 2017-04-13 08:54:53 Zacytuję swój apel jeszcze raz "Apeluje do mądrych ludzi i nie mam tu tylko na myśli wyborców PIS, nie dajcie się sprowokować upośledzonym umysłowo Lemingom i nie wdawajcie się z nimi w dyskusję, nie dajmy się temu czerwonemu rynsztokowi dzielić. DZIĘKUJE" Jak sami widzicie z szambem typu Wolfgang, rafi itd. Nie warto dyskutować, taki margines społeczny nie potrafi uszanować nawet ludzkiej śmierci.

kalafior, 2017-04-13 08:42:22 @rafi Wiem ze Tobie ten wrak samolotu nie jest potrzebny bo Ty potrzebujesz 500+ na pierwsze dziecko bo pewnie jedno masz.Musisz głosowac na PO bo oni dadzą na KAŻDE dziecko ,taaak jak dawali przez 8 lat,powodzenia! Zasiłek pogrzebowy o 1/3 zmniejszył rząd PO z PSL ale skąd ty to dzieciaku możesz wiedziec jak wtedy w gimnazjum jeszcze byłeś.
@wolfgang " sądzić jak zbrodniarzy faszystowskich" Najpierw dowiedz się ilu ze zbrodniarzy faszystowskich tak naprawde było osadzonych i jakie wyroki dostali ?Poczytaj o tym troszkę to krew cię zaleje.

wolfgang, 2017-04-13 08:41:47 PRL w porównaniu do pisowskich zakompleksionych bolszewickich paździerzy to był prawdziwy Wersal i mistrzostwo świata dyplomacji...
Nigdy bym nie pomyślał ze to napisze, ale w porównaniu do Kaczyńskiego i jego dworaków nawet generał Jaruzelski objawia się jak ostoja spokoju, klasy i politycznej poprawności

wolfgang, 2017-04-13 08:38:26 Morderca brata i prawie setki osób jest bandyckim dyktatorem naszej ojczyzny. Kaczyńskiego i jego pomagierów będziemy sądzić jak zbrodniarzy faszystowskich, niczym się nie różnią oceniając krzywdy narodu Polskiego.

kalafior, 2017-04-13 08:33:38 Wielu ludzi nie chce już słyszec o Smoleńsku bo nikt z ich bliskich nie był w tym samolocie, właśnie że powinno się dużo mówic chociażby nawet ze względu na zbrodnie w Katyniu bo wtedy za mówienie prawdy była kulka w łeb.Dla wielu współczesnych ludzi druga wojna światowa i każda inna to science fiction.

Zibi33, 2017-04-13 07:33:50 Badanie przyczyn katastrof lotniczych , zresztą jak każdych innych budowlanych czy kolejowych nie polega na wymyślaniu teorii. Praca śledczych , zabezpieczenie miejsca katastrofy , zebranie dowodów wszystko to ma służyć określeniu bezpośrednich przyczyn i okoliczności katastrofy. Większość ludzi nie ma o tym pojęcia , ba uważa że zakończenie prac jakiś komisji Anodiny czy Millera kończy sprawę , to błąd nie kończy przecież rosjanie nawet śledztwa nie zakończyli! Polacy to nawet na dobre nie rozpoczęli bo gdzie są dowody ? Wrak gnije gdzieś na placu , rejestratorów nie ma bo leżą gdzieś w ruskiej szafie i co niby wszystko OK? Nad Ukrainą zestrzelono pasażerski samolot gdzie w większości zginęli obywatele maleńkiej Holandii i ten kraj szybko wymusił przekazanie zabezpieczonego wraku a w 2010 roku polski rząd całkowice olał sprawę i nikt za to nie odpowiedział.

rafi, 2017-04-13 06:59:56 A po co nam ten wrak w Polsce,kupa blachy i nic wiecej.co miesiac podczas miesiecznicy i co rok podczas rocznicy pis baluje za ludzkie pieniadze i zdaje im sie co oni to nie robia.wprowadzili stawke godzinowa ktora kazdy pracodawca w banalny sposob obchodzi,dalej ludzie robia za 5-6-7zl na godzine,oraz wprowadzili 500+tylko na wybrane dzieci,bo sie zorientowali gdyby dali na kazde dziecko zgodnie z obietnica to panstwo byloby juz bankrutem,juz rok dyskryminuja jedynakow,nie daja ani grosza na pierwsze dziecko,skoro jest brany dochod na pierwsze dziecko,to czemu nie ma gornego limitu.pis wygral przez program 500+,a teraz przez ten sam program nastepne wybory przegra,zdyskryminowali 3miliony jedynakow.zadne drogi autostrady sie nie buduja,a tvppis tylko smolensk smolensk i smolensk,pobrali miliony odszkodowan,buduja pomniki tablice kamienie pamiatkowe,a zwykly Polak umiera dostaje 4tys a oni pobrali powtarzam miliony.tak jest jak dwoma marionetkami(szydlo duda)kieruje emerytowany kawaler (kaczynski)

zoch, 2017-04-13 06:49:43 tylko idioci wierzą w te brednie wymyślane przez rząd -oni nie mają na nic dowodów tylko puszczają insynuacje i kłamstwa pod adresem innych
każdy rozsądny człowiek widzi jak obecny rząd kłamie i manipuluje

AntyLeming, 2017-04-13 06:29:11 PONAWIAM APEL Z PIERWSZEGO KOMENTARZA !

barte, 2017-04-13 05:43:11 Ludzie się kłócą o jakieś idiotyczne teorie wymyślone przez jakichś oszołomów a tymczasem banda misiewiczów dzień po dniu zawłaszcza kraj
Plebsowi rzucili 500+ które za niedługio na skutek szalejącej drożyzny będzie już tylko papierowym 500 +
Jak już przestaną rządzić na światło dzienne zaczną wychodzić ich niecne sprawki i przypuszczam że przykryją one skalę wszystkie dotychczasowe afery wszystkich władz za ostatnie 25 lat , włącznie z aferami z czasów pierwszych rządów pisuarów

dudek, 2017-04-13 00:43:31 mamNewsa.pl sięga dna.Sposób przeprowadzenia tej sondy jest rozrywkowy, tendencyjny i urąga godności osób, które zginęły w Katastrofie Smoleńskiej. Każda droga dojścia do prawdy jest potrzebna. Do tej pory Rosja była sędzią we własnej sprawie, więc to chyba logiczne, że to my Polacy powinniśmy przeprowadzić dokładne śledztwo jak doszło do tej tragedii.Każdy kto próbuje kpić z tego tematu niech zastanowi się czy gdyby jego rodzic, dziecko czy ktoś bliski zginął nie chciałby znać prawdy tylko przyjąłby wszystko co mu powie uczestnik zdarzenia .I czy pozwoliłby na takie rozrywkowe traktowanie tragedii ludzkiej.Czy wszystko jedno kto leży w grobie nad którym płacze i modli się? Tam zginęło prawie 100 osób.Prawdziwi Polacy chcą wiedzieć jak do tego doszło a nie wierzyć we wszystkie zmanipulowane, kłamliwe informacje podawane przez jedną ze stron.

kalafior, 2017-04-12 23:59:08 @Radio Ma.Ryja PIS gdyby 300 lat rządził to tyle dziadostwa dla Polski nie zdążyłby zrobic co PO zrobiło w ciągu tych 8 lat. Mam męża ,więc masturbacja nie jest mi potrzebna tak jak tobie.

Radio.Ma.Ryja, 2017-04-12 23:50:51 kalafior....Pewnie się masturbowales wyliczajac sobie afery.....Ciekawe czy masz listę afer PiSu....Punktów byłoby więcej a to dopiero rok.
.
.
.
W zamach nawet karzeł z Żoliborza nie wierzy.

kalafior, 2017-04-12 23:46:56 @stan Przetrzyj oczy:
1.Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
43) 6 latki wypychane do szkoły

stan, 2017-04-12 23:31:57 Ujawnić ostatnia rozmowę współ-MORDERCÓW politycznych pasażerów i załogi Tupolewa. Wyrzucone w błoto pieniądze na pseudo-komisje CZŁONKA egzekutywy PZPR i kłamliwego tchórza spieprzającego zawsze z miejsca wypadku mogłyby uratować życie wielu dzieci. Dla mnie marnowanie pieniędzy na ta hucpę to MORDOWANIE tych dzieci, które nie doczekały pomocy z organizowanych zbiórek pieniędzy na ich operacje. To samo z pieniędzmi na "ochronę" Kaczyńskiego. Najwyżej suweren by go opluł ..nikt chyba dziada nie pobije.. a ile dzieci za te miliony wydawane na niego by przeżyło 

stan, 2017-04-12 23:27:08 Pisowców nie można obrazić ..bo nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić ich postępowanie.
p.s. wydając miliony złotych wyłudzonych od podatników na komisję "członka egzekutywy KC PZPR", a teraz piss-przydupasa oraz miliony złotych na ochronę tłustych, kaczych łapek - KACZYŃSKI pośrednio MORDUJE chore dzieci, które być może można by było dzięki tym pieniądzom uratować ..lub choćby ulżyć ich cierpieniom przed śmiercią.
Komisja bierze duże pieniądze i pracuje na zamówienie Kaczyńskiego.Lud smoleński się niecierpliwi,sondaże spadają,to trzeba było znowu jakaś bajkę przedstawić.A świat przyczyny tej katastrofy zna.

kalafior, 2017-04-12 23:27:04 Jak ktoś twierdzi że to był nieszczęśliwy wypadek to niech nam wytłumaczy np: z jakiego powodu Putin nie chce oddać wraku samolotu?

corleone, 2017-04-12 22:40:27 kogo wyście wzięli do tej sondy ..........................litości !

............, 2017-04-12 21:38:29 maly
Czym ta władza szkodzi?
Szukaniem prawdy?
.
Jeszcze przed 89 kradł Bolek
Potem amator mocnych trunków Kwaśniewski
Prywatyzowali, sprzedawali co sie tylko da.
A na koniec Tusk zafundował nam prace do śmierci.

tomekx, 2017-04-12 21:13:03 Nie dajmy się zwariować

maly, 2017-04-12 21:03:32 nie znam władzy ( po 89 roku) która tak szkodziła Polsce jak obecny rząd. To napuszczanie na siebie ludzi może się źle skończyć

............, 2017-04-12 21:00:09 W tvn mówili że pis napuszcza na siebie ludzi?
Czy w fakcie pisali?
Źródła wiarygodne jak całe PO.
W tvn podstawili gościa który udawał Wosztyla z Jaka-40 i robili z nim wywiad.
W fakcie natomiast piszą tylko same superlatywy na PO bo Kulczyk( zapewne nie śp.) im to załatwił

Zakolog, 2017-04-12 20:31:51 Kiedyś bardzo popularna była dziedzina wiedzy o nazwie frenologia, dziś niestety trochę zapomniana. Ale patrząc na pewne wypukłości pana Redaktora jestem pewien, że nastąpi jej renesans. Następnym razem proponuję Redaktorowi, aby zadał pytanie: kto z ankietowanych przeczytał raport Millera, kto choćby widział ten raport i pytanie referencyjne, które w pierwszej kolejności najlepiej byłoby zadać panu widocznemu na zdjęciu z artykułu, czy w ogóle umie czytać ?

Zibi33, 2017-04-12 20:24:58 mały to mało słyszałeś, po wojnie długie lata ludzie ginęli w ub-eckich katowniach , odbierano im cześć i godność , a ludzi którzy się na to nie godzili nazywano bandytami. Skazywano , wykonywano wyroki śmierci , do dziś nie znamy miejsc ich wiecznego spoczynku. Są ludzie w tym kraju którzy chcą kreować opinię publiczną dla których te osoby są kontrowersyjne.

Zibi33, 2017-04-12 20:17:56 polokolo co pisali że jak ktoś przywłaszcza sobie cudze pieniądze a potem oddaje i pokrywa koszty sądowe to nie można go nazwać złodziejem?

maly, 2017-04-12 20:17:43 dobra zibi uściśle - nie znam władzy która tak szkodziła Polsce jak obecny rząd. To napuszczanie na siebie ludzi może się źle skończyć

polokolo, 2017-04-12 20:06:12 Zibi oni już o dyrektorce ckiw pisali ze 100 razy fajnie że na mamnewsa można poczytać różne opinie i komentarze

Zibi33, 2017-04-12 19:56:22 Żenujący poziom tej pseudo redakcji , niczym w GW , szkoda komentować nawet. Może napiszecie dlaczego burmistrz zatrudnia w CKiW na kierowniczym stanowisku osobę która ma delikatnie mówiąc lepkie łapki. Może zrobić sondę co na to mieszkańcy.

zandrychowa, 2017-04-12 19:43:01 PIS istnieje tylko dlatego że napuszcza na siebie ludzi,Przecież to co gadał w poniedziałek wieczorem kurdupel to woła pomstę do nieba
Za nawoływanie do agresji i podburzanie ludzi przeciwko ludziom kraju którego też jest obywatelem powinien stracić mandat poselski i odpowiedzieć karnie i przypuszczam że przyjdzie czas a za to wszystko odpowie

AntyLeming, 2017-04-12 19:38:33 Co za debilne pytanie. A może zapytajcie czy ktoś wieży w pijanego generała, pancerną brzozę i że Kopacz kopała na 1 metr w ziemi. Ja nie wiem co się stało ale prędzej uwierzę w zamach niż w to co mówią Rosjanie a zwłaszcza Putin... Apeluje do mądrych ludzi i nie mam tu tylko na myśli wyborców PIS, nie dajcie się sprowokować upośledzonym umysłowo Lemingom i nie wdawajcie się z nimi w dyskusję, nie dajmy się temu czerwonemu rynsztokowi dzielić. DZIĘKUJE