Paliwo bardzo drogie. Jeździsz z tego powodu rzadziej samochodem?
Pijany kierowca wjechał w ratownika
Wadowice, Wydarzenia, (red.) - 07.07.2010 10:35
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Krakowie. Historia miała nieco kuriozalny przebieg. Okazuje się, że ratownik z motocyklowej ratowniczej R2 jechał na sygnale do wezwania - w rejonie ulic Stella-Sawickiego z Jana Pawła II w Krakowie. Na jednym ze skrzyżowań w ratownika-motocyklistę uderzył samochód osobowy.
Kierowca samochodu - jak się później okazało - 20-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego nie udzielił pomocy poszkodowanemu ratownikowi i odjechał z miejsca. Zatrzymany został dopiero po policyjnym pościgu. Miał 1,3 promila alkoholu we krwi.
Problem w tym, że to nie pijany kierowca został ukarany za spowodowanie kolizji. 500-złotowy mandat otrzymał ratownik, który – jak się okazuje - wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Osobne postępowanie toczy się względem pijanego kierowcy z powiatu wadowickiego.
Teraz trwa spór o to, czy ratownik słusznie został ukarany mandatem. Ratownik z R2 spieszył bowiem na sygnale do innego wypadku. Miał włączone sygnały dźwiękowe i świetlne. Teoretycznie inne pojazdy powinny mu ustępować pierwszeństwa.
Ostatecznie o wszystkim rozstrzygnie prawdopodobnie biegły sądowy, któremu policja zleci przeprowadzenie rekonstrukcji zdarzenia, by ustalić kto zawinił.
- Jeżeli okaże się, że to nie ratownik, mamy możliwość wystąpienia do sądu o anulowanie mandatu - mówi Katarzyna Padło z biura prasowego małopolskiej policji.
źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
foto: rkwadrat.pl
ZOBACZ TAKŻE: Zaostrzenie kar dla pijanych kierowców
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!
To jakie ma znaczenie pojazd uprzywilejowany z tego wynika że żadne ???
To tylko w Polsce jest możliwe...
Zapowiedzi imprez
Noc Muzeów na Ziemi Wadowickiej, 19-20 maja (sobota, niedziela)
Zapowiedzi imprez
Noc Muzeów na Ziemi Wadowickiej, 19-20 maja (sobota, niedziela)
Zapowiedzi imprez
Noc Muzeów na Ziemi Wadowickiej, 19-20 maja (sobota, niedziela)
Zapowiedzi imprez
Noc Muzeów na Ziemi Wadowickiej, 19-20 maja (sobota, niedziela)
Dyżury aptek i przychodni
NZOZ Przy Basenie, Al. Wietrznego, tel. 870 49 80
Dyżury aptek i przychodni
ZZOZ (szpital-przychodnia), tel. 872-12-12
Dyżury aptek i przychodni
SPZOZ, al. Jana Pawła II 7, tel. 876 64 37
Dyżury aptek i przychodni
Pogotowie Dział Pomocy Doraźnej, ul. Szpitalna 22 , tel. 668-312-938
skorek: OdkaŻanie - a nie odkarzanie. Czyżby władza wadowicka nie ufała, że... »
konior: Co ci zrobiła że ja tak krytykujesz To prawdopodobnie jedyna osoba spoza... »
corleone: Wzywać Królikową natychmiast!!!! ona zna się na wszystkim i wszystko wie... »
tomekx: Lata zaniedbań dyrekcji i działania niektórych pseudopolityków z Wadowic i... »
mifalek: ten budynek już dawno powinien być zamknięty nie tylko dla odwiedzających,... »
Podpatrzone w sieci






