Złodzieje pustoszą lasy. Są bezwzględni i niebezpieczni

, Na sygnale, Wiadomości, 28.12.2018 12:35, INFORMACJA PRASOWA

Nadleśnictwo Andrychów ostrzega.

Złodzieje pustoszą lasy. Są bezwzględni i niebezpieczni
Nadleśnictwo Andrychów ostrzega, że na terenie powiatu wadowickiego w lasach prywatnych, gminnych, parafialnych i państwowych w okolicach miejscowości Łękawica, Zagórze, Jaroszowice, Barwałd Górny, Barwałd, Dolny, Klecza Dolna i Górna, w ostatnim czasie nasilił się proceder nielegalnego pozyskania stroiszu jodłowego z drzew stojących.

Sprawcą uszkodzeń drzew i kradzieży jest zorganizowana, niebezpieczna i bezwzględna grupa działająca niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.

- Osoby zaangażowane w ten proceder poruszają się samochodami terenowymi i dostawczymi. Posiadają ze sobą niebezpieczne narzędzia w postaci pił, siekier, noży, maczet. W przypadku zaobserwowania takiej działalności prosimy o niepodejmowanie działań na własną rękę, zachowanie szczególnej ostrożności i powiadomienie najbliższej jednostki Policji ( 997 lub 112). Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o czujność i uwagę w trosce o nasze lasy, przyrodę i interes ogólnospołeczny - czytamy w przesłanym do mamNewsa.pl w komunikacie Nadleśnictwa Andrychów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy