Złodziej rowera i paser zostaną ukarani

, Na sygnale, Wiadomości, 07.08.2018 12:30, PG

Policja postawiła zarzuty złodziejowi oraz osobie, która odkupiła od niego kradziony pojazd.

Złodziej rowera i paser zostaną ukarani

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze postawili zarzut kradzieży 25 – letniemu mieszkańcowi Przeciszowa, podejrzanemu o kradzież roweru. Konsekwencje karne nie ominą również osoby, która odkupiła kradziony jednoślad, nie interesując się źródłem jego pochodzenia.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miejscowości Rudze, dotyczące kradzieży wartego 2500 zł roweru. Jednoślad „zniknął” sprzed jednego z marketów spożywczych w Zatorze. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że związek z kradzieżą ma 25 – letni mieszkaniec Przeciszowa. W związku z tym natychmiast wszczęli jego poszukiwania. Podejrzewanego mężczyzny nie było w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili, że od kilku miesięcy wynajmował pokój na terenie jednej z podzatorskich miejscowości. Jeszcze tego samego dnia 25 – latek został zatrzymany. Nie posiadał już skradzionego roweru, gdyż zdążył go sprzedać. Policjanci dotarli do kupca trefnego towaru, którym okazał się 27 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Rower został zabezpieczony, a następnie zwrócony właścicielowi.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili dwa zarzuty. Zarzut kradzieży został postawiony 25 – latkowi, a zarzut paserstwa 27 – latkowi, który kradziony rower odkupił.

Za kradzież jak i paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy