We wtorek Tour de Pologne z metą na Kocierzu. Utrudnienia w ruchu [VIDEO]

, Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2019 16:45, PG
Wszystkie WAŻNE informacje na temat wtorkowego (06.08.) wyścigu Tour de Pologne na Kocierzu.
We wtorek Tour de Pologne z metą na Kocierzu. Utrudnienia w ruchu [VIDEO]

We wtorek (06.08.) przez nasz region przemknie IV etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Start nastąpi w Jaworznie a meta na Kocierzu.

Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malownicze Beskidy, gdzie peleton pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Tam na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Kocierz oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza, a także Lotna Premia LOTTO 100-lecia PCK. Etap czwarty odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem mety, która zlokalizowana jest przy Kocierz Hotel&Spa, jest Województwo Śląskie.

Policja apeluje o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu czyli na terenie powiatu bielskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.

UTRUDNIENIA W RUCHU:

Powiat bielski:

Trasa głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi zostaną trwale wyłączone z ruchu kołowego dnia 6 sierpnia br. od godziny 12:20 do godziny 17:00 z zastrzeżeniem, że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu.

Wyścig przejeżdża przez Kęty – Podlesie w kierunku Kobiernic:

Kobiernice: ul. Kęcka, ul. Tradycyjna, ul. Centralna, ul. Parkowa, ul. Korzonkiewicza, ul. Żywiecka (DW 948)

Porąbka: ul. Bielska (DW 948), przez most nad rzeką Soła, ul. Rynek, ul. Żywiecka, ul. Łazki, ul. Wielka Puszcza

Wyścig wjeżdża na teren powiatu żywieckiego i wadowickiego, by powrócić na teren powiatu bielskiego w Porąbce ul. Wielka Puszcza – 2 rundy.

Powiat oświęcimski:

Wjazd kolarzy na teren powiatu oświęcimskiego od strony Chełmu Śląskiego przez Most Galicyjski w Chełmku, drogą wojewódzką nr 780, planowany jest około godziny 12.45.

Następnie trasa wyścigu poprowadzi w kierunku Oświęcimia ulicami: ulicą Oświęcimską w Gorzowie, ulicą Krakowską w Broszkowicach. W Oświęcimiu wyścig przejedzie ulicami Konopnickiej, Konarskiego, Legionów do Rajska ulicą Pszczyńską i Wilamowicką. Następnie wyścig przejedzie przez Wilczkowice, Skidziń i Zasole. Wjeżdżając do Zasola Bielańskiego kolarze wjadą już na teren województwa śląskiego, po czym ponownie wjadą na teren powiatu oświęcimskiego w Kętach ulicami Żeromskiego oraz Partyzantów, kierując się do Kobiernic woj. śląskie, gdzie opuszczą powiat oświęcimski. W związku z powyższym w dniu 6 sierpnia br. od godziny 12.20 do 13.40 ruch na trasie wyścigu zostanie wstrzymany. Apelujemy do kierowców, aby w czasie trwania wyścigu skorzystali z dróg alternatywnych, co pozwoli na uniknięcie nieplanowanego postoju.

Trasa będzie zabezpieczana przez policjantów oraz strażaków ochotników z powiatu oświęcimskiego, w związku z powyższym apelujemy o stosowanie się do poleceń w/w służb zabezpieczających trasę wyścigu.

Powiat wadowicki:

Na terenie powiatu wadowickiego wyścig pojedzie na bardzo krótkim odcinku - ul. Beskidzką w Targanicach (od Kocierza w kierunku Wielkiej Puszczy). Ruch będzie zamykany i otwierany cyklicznie.

Jak informuje Urząd Miejski w Andrychowie w dniu przejazdu Tour de Pologne przez Kocierz Hotel&SPA czyli we wtorek (06.08.) gmina przygotowała dodatkowy autobus komunikacji miejskiej, który będzie jeździł od godz. 10:00 do 13:00. Przejazdy dla mieszkańców będą bezpłatne. Droga wojewódzka 781 przez Przełęcz Kocierską będzie zamknięta.

Odjazdy z przystanku na ul. 1 Maja w Andrychowie: godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00.

Po ostatnim kursie autobus pozostanie w Kocierz Hotel&SPA do zamknięcia etapu czyli do godz. ok. 16.30.

Odjazdy z Kocierza do Andrychowa: 17:00, 18:00.

Mieszkańcy Targanic muszą liczyć się ze zmianami w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej w dniu przejazdu Tour de Pologne. Urząd zachęca do śledzenia informacji, które zostaną na zamieszczone na przystankach.

Autobusy będą zatrzymywały się na przystankach w trasie ale mogą być przepełnione.

O szczegółowe informacje zapytaliśmy manager Kocierz Hotel&SPA Elżbietę Lotek:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy