Ukradli i rozbili dwa samochody dla zabawy. Teraz poniosą surowe konsekwencje

, Na sygnale, Wiadomości, 18.10.2019 08:21,
Policja zatrzymała podejrzanych o kradzież i zniszczenie dwóch samochodów.
Ukradli i rozbili dwa samochody dla zabawy. Teraz poniosą surowe konsekwencje

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali dwóch 19 – letnich mieszkańców Kęt. Nastolatkowie są podejrzani o krótkotrwałe użycie i uszkodzenie dwóch pojazdów oraz kradzież elektronarzędzi.

Przez kilka ostatnich dni policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawców, którzy skradli, a następnie rozbili dwa samochody. Do zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu w nocy z 9/10 października. Sprawcy z terenu parkingu przy ulicy Kościuszki w Kętach skradli lawetę marki Ford Transit, którą następnie uderzyli w ogrodzenie jednej z posesji w Nowej Wsi. Z kolei z terenu jednej z posesji w Nowej Wsi skradli samochód marki Ford S-Max, który porzucili na terenie Kęt, również w stanie uszkodzonym.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci natrafili na dowody wskazujące, że z kradzieżą pojazdów, a następnie ich uszkodzeniem mają związek dwaj 19 – letni mieszkańcy Kęt.

W niedzielne przedpołudnie (13.10) kryminalni zapukali do ich mieszkań, a następnie dokonali zatrzymań. Jak się okazało obaj nastolatkowie mieli widoczne obrażenia ciała (urazy rąk i nóg), których doznali podczas uderzenie lawetą w ogrodzenie posesji w Nowej Wsi. Ponadto w trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze odnaleźli elektronarzędzia, które zostały skradzione z jednego z pojazdów.

- Podejrzani trafili do komisariatu Policji, gdzie zostały im przedstawione zarzuty "krótkotrwałego użycia pojazdów", uszkodzenia mienia oraz kradzieży elektronarzędzi. Policjanci ustalili również, że nastolatkowie skradli pojazdy, aby sobie pojeździć, a rozbili je dla zabawy - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

źródło: policja


Aktualnie policjanci weryfikują czy podejrzani mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.


Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 19.10.2019 03:08

Chyba Cie Turbocostam powalilo, co ta agares napisal, ze chesz go podac na połlicje ?

Turboplazmotron, 18.10.2019 14:28

Angel. Screenshot z twoim komentarzem zostanie wysłany w odpowiednie miejsce.

agares, 18.10.2019 10:01

gdyby mi auto ukradli to bym im jeszcze dopłacił:)