Trzej młodzi mieszkańcy Zatora zapobiegli tragedii. Nie zlekceważyli pijanego kierowcy

, Na sygnale, Wiadomości, 09.01.2019 11:10, PG
Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 3,27 promila alkoholu.
Trzej młodzi mieszkańcy Zatora zapobiegli tragedii. Nie zlekceważyli pijanego kierowcy

W nocy z 8/9 stycznia w Grodzisku (gmina Zator), w pobliżu jazu na rzece Skawie, policjanci zatrzymali 29 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy. Pijany rajd został w porę przerwany dzięki reakcji trzech młodych mieszkańców gminy Zator. Gdyby nie ich rozsądne zachowanie nietrzeźwy i nieświadomy zagrożenia sprawca mógłby wpaść do rzeki.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 23.00 w nocy z wtorku na środę. Trzech młodych mieszkańców gminy Zator: 24 – letni oraz dwaj jego 20 – letni koledzy, w Grodzisku na ulicy Jazowej, zauważyło samochód marki opel corsa, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. Mężczyźni natychmiast pojechali za oplem który skręcił w boczną drogę prowadzącą nad brzeg rzeki Skawy. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów opel zatrzymał się. Powyższy fakt wykorzystali mieszkańcy gminy Zator. Podeszli do pojazdu i zauważyli, że mężczyzna siedzący za kierownicą zasnął. Kiedy otworzyli drzwi potwierdzili wcześniejsze spostrzeżenia. Kierowca był pijany. W związku z tym natychmiast wyjęli kluczyki ze stacyjki opla i powiadomili policję.

Policjanci przejęli kierowcę, którym okazał się 29 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,27 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje wzorowe zachowanie mieszkańców gminy Zator: Tomasza, Damiana i Adriana, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali i nie dopuścili, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii na drodze.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy