Tak się skończyła utrata dokumentów. Złodziej robił zakupy w sklepach na cudze konto

, Na sygnale, Wiadomości, 25.07.2018 14:50, red
Złodziej z Andrychowa przywłaszczył sobie cudze dokumenty i przy użyciu kart robił zakupy w mieście.
Tak się skończyła utrata dokumentów. Złodziej robił zakupy w sklepach na cudze konto
Kilka dni temu około godz. 21:00 dyżurny andrychowskiego komisariatu został powiadomiony o fakcie przywłaszczenia plecaka. Z treści zawiadomienia wynikało, że pokrzywdzony przebywając w jednym z lokali na terenie Andrychowa przez roztargnienie pozostawił w nim swój plecak z zawartością m.in. dokumentów, kart bankomatowych i pieniędzy.


Mężczyzna gdy zorientował się, że nie ma swojego bagażu powrócił do lokalu, jednak zguby już nie było. Dodatkowo z ustaleń wynikało, że sprawca przy użyciu przywłaszczonych kart płacił zbliżeniowo za zakupy, które robił na terenie miasta. Mężczyzna robił zakupy do kwoty 50 złotych, by nie musiał autoryzować transakcji kodem PIN.

- W związku z powyższym w sprawę zostali zaangażowani funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili, że sprawcą jest 21-letni mężczyzna. Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania, aby przeszukać pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. W trakcie czynności 21-latek powrócił do mieszkania i mocno się zdziwił na widok mundurowych. Przy mężczyźnie ujawniono i zabezpieczono pieniądze w kwocie około 152 złotych oraz portfel pochodzące z przestępstwa. Jak ustalili śledczy, podejrzany przy użyciu przywłaszczonych kart dokonał 17 transakcji na łączną kwotę prawie 684 złotych - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.


Mieszkaniec Andrychowa był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Teraz usłyszał dwa zarzuty tj: przywłaszczenie dowodu osobistego i kart bankomatowych, które stanowią prawa majątkowe oraz ukrywania innych dokumentów. Jednocześnie został mu przedstawiony zarzut w związku z kradzieżą pieniędzy z konta. 21-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył na tę okoliczność stosowne wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy