Szpital na tysiąc łóżek dla zarażonym koronawirusem w Krakowie

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.03.2020 15:45, red
Tylko w tym szpitalu w Małopolsce mają być leczeni pacjenci z koronawirusem.
Szpital na tysiąc łóżek dla zarażonym koronawirusem w Krakowie
Do tej pory w Polsce (stan na godz. 15:00) potwierdzono 49 przypadków koronawirusa. Jedna osoba - w Poznaniu - zmarła.

Od czwartku w całym kraju wdrożono profilaktycznie szereg ograniczeń: m.in. na 2 tygodnie zawieszone są lekcje w szkołach i przedszkolach, odwołano imprezy i zamknięto instytucje kultury.

Wszystko wskazuje jednak na to, że władze spodziewają się dalszego przyrostu zachorowań. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zdecydował w czwartek (12.03), że Szpital Uniwersytecki w Krakowie Prokocimiu zostanie szybko przekształcony w szpital przyjmujący tylko pacjentów z koronawirusem i osoby wobec których podejrzewa się zarażenie tym wirusem.


Będzie to tzw. szpital jednoprofilowy, który - jak poinformował wojewoda - będzie stopniowo zwiększał swoją gotowość do przyjmowania pacjentów aż do pełnego obłożenia na poziomie ok. 1,1 tysiąca łóżek, w tym co najmniej 120 - z możliwością rozszerzenia – stanowisk intensywnej terapii. Stan pełnej gotowości szpital ma osiągnąć w ciągu tygodnia. - Chorzy będą w jednym miejscu, żeby nie rozprzestrzeniać wirusa – poinformował wojewoda.

Będzie to jedyne w Małopolsce miejsce, w którym leczeni będą pacjenci z tym wirusem i osoby wobec których podejrzewa się zakażenie.

Wojewoda poinformował, że pacjenci przebywający obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim zostaną przetransportowani do innych placówek.

W Małopolsce 208 osób objętych jest kwarantanną, 580 – nadzorem epidemiologicznym, zaś 12 przebywa w szpitalach. Są to dane z wczoraj, z godzin popołudniowych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy