Skomplikowana kolizja samochodu z koparką. Do tego pijany pracownik i...

Region, Andrychów, Na sygnale, Wiadomości, 16.05.2018 15:23, red

Do zdarzenia doszło na ulicy Przemysłowej w Andrychowie.

Skomplikowana kolizja samochodu z koparką. Do tego pijany pracownik i...

Jak informuje policja, 14 maja andrychowski komisariat otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło na jednej z ulic Andrychowa. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że operator koparki nie zachowując należytych środków ostrożności, w trakcie cofania zmusił kierującą VW Passat do wykonania tzw. manewru obronnego, polegającego na cofaniu skutkującym uderzeniem tylnej części samochodu w przód opla vectry. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, a jego sprawca (operator koparki) za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

- W związku z trwającymi na miejscu pracami drogowymi, policjanci w efekcie dalszych czynności stwierdzili nieścisłości w postaci braku aktualnego planu organizacji ruchu, za co kierownik został ukarany mandatem - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

Ponadto stwierdzono nieprawidłowości w kierowaniu ruchem drogowym. Wykonywali to dwaj mężczyźni nie posiadający do tego uprawnień, ponadto jeden z nich znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie prawie 0,9 promila alkoholu.

Pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem w związku z art. 70 KW, natomiast wobec drugiego pracownika, który będąc w stanie nietrzeźwości pełnił czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, Komisariat Policji w Andrychowie prowadzi czynności w związku z art. 180 KK. Mieszkańcowi powiatu wadowickiego grozi kara pozbawiania wolności do lat 5 - informuje policja.


źródło: policja, foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy