Seria pożarów, strażacy w akcji

, Na sygnale, Wiadomości, 27.02.2019 20:00,
W środę wieczorem dwie duże akcje strażaków.
Seria pożarów, strażacy w akcji

W środę (27.02) wieczorem strażacy interweniowali w dwóch miejscach: płonęły suche trawy w Łękach k. Kęt oraz w Andrychowie w okolicach tzw. starej cegielni. W akcjach gaśniczych uczestniczyli strażacy z kilku jednostek

W ostatnich dniach to już kolejne tego typu pożary w regionie.

Kto podpalił? Na razie nie wiadomo. Samo się na pewno nie podpaliło. Być może policjantom uda się ustalić podpalaczy.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej apelują o rozwagę. W przypadku ustalenia sprawcy straż pożarna lub policja może ukarać mandatem od 50 do 500 zł, a w razie odmowy sprawa jest kierowana do sądu.

Proceder wiosennego wypalania traw ma też konkretny, niekorzystny dla nas wszystkich wymiar finansowy. Jedna godzina walki z płonącą łąką kosztuje dziś przeciętnie 550 zł, na co składa się koszt przejazdu kilku kilometrów przez jeden lub dwa samochody gaśnicze z udziałem od 6 do 12 strażaków.


ŁĘKI


foto: czytelnik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

-JOE-, 28.02.2019 08:15

Minimalna kwota mandatu powinna być wielokrotnie wyższa od kosztów akcji gaśniczej i te pieniążki powinny być przekazane dla odpowiednich służb a nie wchłonięcia przez biurokrację. Oczywiście oprócz mandatu kara pozbawienia wolności od 7 dni wówczas skączy się wypalanie traw.